Відтепер у рамках проекту від Медіа Корпорації RIA "Рухаємо Тернопіль", на сайті "20 хвилин" щодня публікуватимемо цікаві історії про спортсменів та тернополян, які займаються спортом для себе. А також поради від тренерів і дієтологів.
Оздоровчий біг насправді хороша профілактика проти раку, вважає Тетяна Ніколаєва. Потрібно просто захотіти і почати піклуватись про своє здоров'я.
- Були дослідження в Данії, в Америці, - каже пані Тетяна. – Доведено, що ракові клітини не люблять, коли організм насичений кислородом. Саме гіпоксія, тобто кисневе голодування призводить до того, що рак прогресує і починаються метастази. Страшний не сам рак, а те, що він перероджується в метастази. А під час бігу організм збагачується киснем.
Проте мова йде не про швидкісні забіги, а про оздоровчий біг під час якого людина почуває себе комфортно та немає задишки. Також підходить, наприклад, скандинавська ходьба.
- Я швидко не біжу, я більше оздоровчим бігом займаюсь, - пояснює Тетяна. - В мене дуже багато знайомих мають пухлини і я рекомендую їм не те що бігати, а займатись скандинавською ходьбою. Знаю, що біля озера є безкоштовна група, але люди чомусь встидаються приходити. Я не розумію чому.
Замість того, щоб вкладати свою силу у профілактику, люди вкладають великі гроші у аптеки, каже жінка.
- Але ніхто ж не подумає, що просто потрібно займатись профілактикою свого здоров”я, - продовжує співрозмовниця. - Я як тренер постійно про це говорю своїм клієнтам . У Тернополі вдікрилось багато залів, але люди чомусь пассивні до спорту. Бачу, що багато молоді пропрадає в барах. Шкода мені, що люди такі пасивні. У когось бувають такі тимчасові прориви, тільки до літа похудати, а далі не потрібно.
Хвороба, як вважає Тетяна Ніколаєва, не буде чекати на те, коли людина собою займеться. Хвороба може з”явитись будь-коли. Людям потрібно навчитись правильно харчуватись, оздоровлюватись та займатись спортом, додає жінка.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер