«Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія

«Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія

Минуло півтора року від того дня, коли під час лікування зубів в обласній дитячій лікарні зупинилося серце однорічного Єремія. Медики опинилися на лаві підсудних, а родині Пліш залишається лише ходити на кладовище та сподіватися, що винні будуть покарані. 

 

Серце однорічного Єремія з Трибухівців зупинилося 13 листопада 2023 року. Зранку того дня мама Руслана привезла його на чистку зубів уві сні в обласну дитячу лікарню. На момент надання медпроцедури хлопчику було 1 рік та 10 місяців. Ввечері цього ж дня Руслана Пліш планувала повернутися із сином додому, де на них очікували рідні. Натомість медики повідомили їй про смерть дитини.

Більше читайте тут: Родина 1-річного Єремія звинувачує медиків обласної лікарні у смерті сина

За даними судово-медичної експертизи, попередня причина смерті – гостра легенево-серцева недостатність. Лікарів обвинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків за частиною другою статтею 140 КК України. 

Відео дня

Вся могилка в янголятках 

Десятки запалених свічок, маленькі янголята, м’які іграшки та оберемки квітів і все у білих кольорах – такий вигляд має могилка, де спочиває однорічний Єремійко. Родина Пліш навідується до синочка за першої ж нагоди та залишають для нього смаколики. 

– Це не передати словами… Дуже важко і боляче, – крізь сльози розповідає пані Руслана. –  Мій старший син, йому п’ять, бере нову іграшку й несе її на цвинтар, щоб показати молодшому братику. Замість того, щоб гратися разом на майданчику, дивитися мультики, радіти життю – він купує квіти і йде до могилки. Він пам’ятає його, сумує… І ми всі сумуємо.

Жінка вчергове наголошує: у той день, 13 листопада 2023 року, її душа зламалася назавжди, а біль не вщухає і не вщухне ніколи.

– Мій любий Єремійчику, ти мав сміятися, обійматися, рости у любові, дивуватися цьому світові, дарувати свою любов. Але нам залишилися лише спогади. Цей нестерпний біль, ця гнітюча тиша, в якій не почую твого голосу, не побачу твого обличчя, не відчую твого тепла і не почую твого найдорожчого: «мама». Кожен день – нескінченний морок, кожна хвилина – нестерпний біль, кожна секунда – порожнеча, яку ніщо не заповнить, – каже пані Руслана. 

Нехай визнають свою провину 

Обвинуваченими у справі померлого хлопчика є анестезіологиня Н. К., а також дитячий стоматолог-хірург В. К., повідомляють у судовій владі України. Справу розглядають у Тернопільському міськрайонному суді. Судові засідання тривають від квітня 2025 року і нині вже перейшли до розгляду справи по суті. Обвинувачені медики та їхні адвокати подавали клопотання щодо проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні.

«В обґрунтуваннях зазначили, що обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження містять інформацію, що становить лікарську таємницю, яка є конфіденційною і не підлягає розголошенню відповідно до законодавства України. Також, враховуючи характер обвинувачення, це потрібно для захисту прав підсудної лікарки», – йдеться в ухвалі від четвертого червня 2025 року.

Втім, суддя відмовив у задоволенні клопотання. Про це журналістам «20 хвилин» стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень. 

Перше судове засідання по суті відбулося 26 червня, розгляд справи розпочали з дослідження письмових доказів. Обвинувачені медики були присутні у залі суду, але своєї провини у смерті хлопчика не визнають, говорить Руслана Пліш. 

– На першому засіданні суддя ставила запитання медикам, але вони повністю заперечують свою вину. Зараз досліджують докази, і все свідчить, що синові стало зле одразу, стан був критичним. Але мені тоді казали, що він у реанімації, що його виводять з наркозу, проводять УЗД, хоча насправді УЗД не робили, адже нині нема його результатів, – каже мама дитини. – Мене до нього не пускали, вони затягували час, приховували переведення в реанімацію, намагалися підстрахувати себе. Нехай скажуть чесно, як помер мій син. Це не збіг обставин. Він був здоровий, бігав і грався за кілька хвилин до процедури. Якщо аналізи викликали сумніви – чому нічого не перевірили?

У родині Пліш наголошують: медики ніяким чином не намагалися з ними зв’язатися, аби вибачитися чи висловити співчуття. Проте нині вони їм і не потрібні, адже головне – щоб всі винні були покарані. 

– Я розумію, що цю справу розглядатимуть довго, що судовий процес може тривати рік чи більше. Але я ходитиму в пам’ять про свого сина. Наша родина хоче, щоб винні відповідали за свої вчинки. І якщо син помер через неправильні дії лікарів – нехай вони відповідають перед законом. Так, ці судові рішення не повернуть мого Єремія, але може вберегти інших пацієнтів, – додає пані Руслана. 

Підозри є, але не відсторонили

Підозру лікарці-анестезіологині повідомили 13 грудня 2024 року, а дитячому стоматологу-хірургу – 9 січня 2025-го. Та чи продовжують вони працювати?

– Лікарка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною. А стоматолог досі працює й виконує свої обов’язки. Рішень суду про його відсторонення поки немає. Як тільки воно буде – ми його виконаємо, – прокоментував для «20 хвилин» директор лікарні Володимир Семерез.

Зазначимо, що ми готові вислухати усі сторони. Тож, просимо медиків, які є обвинуваченими у справі, звернутися до редакції. 

Наступне судове засідання запланували на 18 липня о 14:30. Про це стало відомо із судової влади України. 

Журналісти «20 хвилин» і надалі слідкуватимуть за розвитком подій. Повідомлятимемо інформацію на сайті та у соціальних мережах.

Читайте також:

Рейтинг сімейних лікарів Тернополя: кому найбільше довіряють містяни

«Медики мають визнати свою провину»: родина 1-річного Єремія, який помер у стоматолога, готується до суду

Від фізичної терапії до психологічної підтримки: у Тернополі запрацювало нове реабілітаційне відділення

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Oksana Ganchyk
    Ну якби то син судді там зубки лікував, то наступного ж дня всім скасували лінцезію ще й би посадили
  • Yuriy Koval
    А чому в даному пості не вказаний медзаклад який проводив дану процедуру?і чому немає повного імені та фамілії дитячого хірурга - стоматологині яка проводила дану процедуру?щоб люди знали що туда їм краще не вести своїх дітей,і ото все що потрібно знати про судову гілку влади України,все шито крито приховано,бо то якоби лікарська таємниця і все інше,от в такій ми системі і живемо любі друзі де одні люди покривають злочини інших,і тому змін нуль,куда не глянь всюди хтось когось чимсь покриває та прикриває,і ніхто не хоче нести відповідальність за ті чи інші свої злочинні дії !

    Обвинуваченими у справі померлого хлопчика є анестезіологиня Н. К., а також дитячий стоматолог-хірург В. К., повідомляють у судовій владі України.
  • Читач40
    ….важко уявити собi як мама сама привела пiвторарiчну дитину в клiнiky чистити зуби пiд наркозом…чим думала ??

keyboard_arrow_up