Олександр Семенів написав книгу про битву за Тернопіль

Олександр Семенів написав книгу про битву за Тернопіль
Протягом п'яти років збирав матеріали і писав книгу "Тернопіль у вогні" про битву за місто у 1944 р. Олександр Семенів.

- Я тут виріс і цікавився історією Тернополя завжди, адже ще за Союзу у Центрі можна було побачити каналізаційні люки із написом Kanalizacja miasta Tarnopola, - розповідає Олександр Семенів.
Тому історик і запитував себе: “А чому Tarnopola?” і не лише про це. Відтак він протягом багатьох років працює над темою битви за Тернопіль у 1944 р. і днями видав книгу про ті події. Показово, що цю працю автор узгоджував із військовиками, аби дотримуватися термінології.
- Я зацікавився військовою історією і через те, що всі ми виросли на фільмах про війну, заняттях у патріотичних клубах, і завдяки розповідям дідуся, - продовжує пан Семенів. - Він був сержантом-фронтовиком і часто розповідав, що війна була трохи не такою, як про неї розповідають.
Поступово дитяче захоплення, як каже чоловік, переросло у повноцінне хобі.
- Джерел було мало, і якщо говорити про книгу, то я протягом п’яти років складав "мозаїку” із розрізнених частинок, а торік поїхав у Москву, в архів Міністерства оборони Російської Федерації. Брав справи, які до мене протягом понад 60-ти років (від завершення війни - прим. ред.) читали раз-двічі або й зовсім не гортали.
У цьому військовому архіві Олександр Семенів знайшов звіти про бої за наше місто.
- Моя гордість у книзі - картографія. Це 10 власних карт із вказівками позицій противників у різні дні, - говорить він. – Уявіть: за “п’ятачок” від вулиці Валової до Ставу боролися з 6 до 13 квітня - вісім днів! А тепер його можна перейти за три хвилини.
Особливо зацікавило чоловіка, що на вказаній ділянці зосередили, окрім звичайної полкової, ротної та батальйонної артилерії, ще й дві артилерійських дивізії.
- Вражає самовідданість червоноармійців і відчайдушність німецького гарнізону, - каже він. - З обох сторін гинули незвичайні люди. І вони винищували одні одних не знати за що.
Олександр Семенів вважає, що він зміг відтворити хроніку весняних подій 1944-го у Тернополі і розставив усі крапки над "і”.
- Тепер переходжу до Тернопілля. Адже є чимало білих плям про події початку війни, - розповідає він. – До того ж, саме на наших землях, а не на Курській дузі, вирішувалася доля тієї війни. Саме тут Німеччина та СРСР вийшли на довоєнні позиції, а їхні потенціали приблизно зрівнялися.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Anonymous
    Від Тернополя не залишилося каменя на камені завдяки "доблесній радянській армії". Очевидець тих подій, який навчався в українській гімназі (1943-44р.ї, розповідає як визволяли місто. Фронт вже був на лінії Озерної. Козлова, Городища, а в місті в оточенні залишився невеликий німецький гарнізон, який вперто хотів прорватись з оточення в напрямку Загребелля. Але Сталіну треба було, з пропогандистською метою, за всяку ціну відзвітуватися перед народом про визволення Тернополя. І визволили, що від прекрасного староєвропейського затишного міста залишилися тільки купи каміння. А те що ще вціліло, то доруйнували в мирний час під знаменням боротьби з релігією ( прекрасний костел на місці ЦУМу та монастирську церкву було зруйновано з допомогою вибухівки в 50-х роках). Слава визволителям!
  • Anonymous
    Ну а саме головне забули.Коли та книга вийде у продаж,і саме головне де її продаватимуть?
    Anonymous reply Anonymous
    У пятницю 15 квітня в філармонії буде громадська презентація, там і почнеться реалізація. Хто спішить - звертайтесь у видавництво "Тернограф", вул.Текстильна, 18
    Anonymous reply Anonymous
    О котрій початок?
    Anonymous reply Anonymous
    15.00
  • Anonymous
    НУ НАРЕШТІ хоч одна правильна книга, у якій написано про реальні події... а не так, як решту П.С. Кляті бандерівці все поперекручували
    Anonymous reply Anonymous
    Хто, де і що поперекручував? Наведіть факти! А те, що радянські вояки понапивалися спирту - то правда, моя бабуся мені розповідала, бо на власні очі все бачила. І бачила, як потім радянські вояки почали з літаків бомбити місто. Олег Михайлович, ви ж так сильно переживаєте за Тернопіль, за його історію, красу, всюди на форумах про це пишете. То чого ж ви не засуджуєте дії радянської армії, яка практично знищила місто. А потім у мирний час "визволителі" понапічкували хрущовки в центрі міста. Де ваша логіка? І все валите на бандерівців. "Хто винен? - Невістка! - А то чого? - А он її пальто висить у шафі!"... Поняття "визволення Тернополя" слід трактувати як визволення від фашистів, а не як визволення в цілому від ворогів.
    Anonymous reply Anonymous
    хрущовки-це вирішення житлової проблеми в тоц час.Доречі ів наш час хрущовка для багатьох тернополян недосяжна мрія,люди в гуртожитках живутьі щоб заробити на краще житло,навіть на ту ж хрущовку,їдуть в рабство за кордон мити дупи капіталістам
  • Anonymous
    а це правда , що перший раз Тернопіль визволили з мінімальними втратами , а потім бійці на станції знайшли цистерну з спиртом , армія впилась і німці знову зайняли місто ?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ 20:01 «Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 19:00 Жительці Тернопільщини виповнилося 100 років 18:00 Подорож за кордон із домашнім улюбленцем: що потрібно знати 17:30 Четвертокласники Тернопільщини навчатимуться з наборами LEGO photo_camera 16:30 Поліція розслідує шахрайство з коштами ветеранів, пов'язане з чиновником зі Зборова 16:03 З полону повернулися двоє мешканців Тернопільщини. Ми дізналися їхні імена 15:27 На Микулинецькій ДТП. Рух транспорту ускладнений 15:15 В останню путь проведуть військовослужбовицю з Тернопільщини Галину Лащик 15:05 62 випускники на Тернопільщині отримали по 200 балів на НМТ: із яких шкіл 14:02 На обеліску радянського солдата на Тернопільщині загніздилися лелеки. Чому пам’ятник не зносять? 13:46 Україна повернула з полону ще одну групу Захисників: продовження обмінів згідно зі «Стамбульськими домовленостями» 13:15 Набої та наркотики виявили правоохоронці Гусятина у місцевого жителя 12:35 Усі підприємства України отримали нові зобов'язання: що зміниться з 5 липня 12:00 Облаштовують безбар'єрний маршрут з мікрорайону «Дружба» до центру Тернополя play_circle_filled 11:20 Одинадцять ліцеїстів з Тернополя здобули максимальні бали на мультитесті 10:40 Випускники зі Словʼянська танцювали вальс у Збаразькому замку play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up