Українці більше не можуть перетинати державний кордон з України в Росію на підставі паспорта громадянина України, для цього потрібен закордонний паспорт. Така норма почала діяти з 1 березня 2020 року.
Відповідне рішення уряд ухвалив під час свого засідання 18 грудня, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає hromadske.ua
«З 1 березня 2020 року перетин кордону з РФ буде здійснюватися на підставі закордонного паспорта, але тільки для громадян України, що виїжджають з України на територію РФ», — повідомив Гончарук.
Він зазначив, що така норма полегшить проходження українсько-російського кордону та зменшить час на оформлення у прикордонній службі.
«При в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск громадян України і за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження», — додав український прем'єр-міністр.
Прикордонники фіксують спокійну ситуацію щодо зміни порядку перетину кордону з Росією, за минулу добу за закордонними паспортами виїхало майже 7 тисяч громадян, до 15 осіб отримали відмову в перетині через відсутність необхідного документа, зазначає Українська правда.
Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко зазначив, що нововведення суттєво пришвидшує оформлення громадян на державному кордоні, оскільки дані і внутрішнього паспорту і свідоцтва про народження прикордонникам доводилося фактично в ручному режимі забивати в базу: прізвище, ім’я, по-батькові, номер та серія документа, громадянство. Водночас закордонні паспорти зчитуються рідерами одразу.
Плюс це безпекова складова, бо свідоцтво про народження і внутрішній паспорт громадянина України легше підробити ніж закордонний.
Діти до 16 років можуть слідувати через кордон з РФ за свідоцтвом про народження.
Стосовно статистики за попередні роки, речник ДПСУ відзначив, що на неї суттєво вплинули відносини між країнами і особливо – агресія Росії стосовно нашої країни.
У 2013 році було зафіксовано 6 мільйонів 200 тисяч перетинів кордону з РФ (ще діяло авіаційне сполучення –ред.), у 2018 році – 4,1 млн перетинів, за 2019 рік – 3,9 мільйона.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер