Наше місто Роман Дмитрик називає відправною точкою для себе. Аби розвиватися далі та зробити добру танцювальну кар'єру, він обрав Київ.
Зараз молодий чоловік учасник проекту на каналі СТБ "Танцюють усі-2!".
Про те, як він освоювався у Києві, як ставав знаменитим завдяки проекту та про свої плани на майбутнє розповідає Роман Дмитрик в ексклюзивному інтерв'ю для "20 хвилин".
Такого Ставу немає ніде
- Нагадай, в якій школі ти вчився у Тернополі. Чи спілкуєшся з однокласниками, друзями?
- Навчався у 22-й школі. На жаль, з однокласниками зараз не спілкуюся. З декількома спілкуюся у соціальних мережах в Інтернеті. Але теж небагато, бо зараз стільки всього у кожного з нас відбувається в житті... Коли приїжджаю додому в Тернопіль і випадає можливість зустрітися, то роблю це. Але, на жаль, у Тернополі я нечасто буваю, тільки на Різдво.
Від мого тернопільського життя зараз мало залишилося. Все у мене зосередилося у Києві, воно стало моїм другим рідним містом. Але Тернопіль все одно - на першому. Всі найближчі друзі з Тернополя переїхали зі мною в Київ. Ми разом займалися танцями в колективі "Посмішка". В ансамблі нас було шестеро, таким складом ми їздили за кордон, на різні змагання. Усі разом ми так і поїхали вступати до Києва, в естрадно-цирковий коледж. Правда, в різні роки - двоє з нас одного року, а четверо вступали наступного. Нас поїхало тоді шестеро. І всі залишилися в столиці.
- Кого пам'ятаєш із вчителів?
- На ім'я зараз точно нікого вже не згадаю, пригадую лише те, як вони виглядали. Найперше випливають у пам'яті викладачі хімії та алгебри. Адже вчитель алгебри був моїм класним керівником, а з учителем хімії - постійно конфліктував. Всі спогади саме про них.
- Які твої улюблені місця в Тернополі? Як часто у нас буваєш?
- Найулюбленіше місце в Тернополі - наш Став. Це краса, яку не описати словами. Вода і дерева навколо створюють надзвичайний спокій. Ніби й Центр, а тут поряд - куточок, де можна від усього відволіктися. Щоразу, коли приїжджаю в Тернопіль, йду до Ставу. І коли привіз свою дівчину в рідне місто, то перше, що показав, був улюблений Став. Такого, як це місце в Тернополі, немає більше у жодному іншому місті України.
Востаннє у Тернополі я був на Різдво. Тільки на це свято завжди потрапляю додому. Інколи, але дуже-дуже рідко, вдається приїхати і влітку, тільки на день. У Тернополі мене завжди чекають мама та брат...
Завжди далеко від мами
- Зараз твої найкращі друзі - у Тернополі чи в Києві?
- Зараз вже всі у Києві. Вони обидва беруть зі мною участь у проекті: Сергій Змійок та Артем Гордеев.
- Чому переїхав у Київ?
- Першим моїм завданням був вступ до коледжу. Я хотів зробити крок у серйозне майбутнє. У мене була мета щось змінити, адже й так із 12-ти років вдома бував рідко. Завжди на гастролях, далеко від мами. В Корею, приміром, їздили з ансамблем на 3 місяці. Я не звик сидіти на місці. Тож, аби продовжити своє танцювальне життя, поїхав вступати в естрадно-цирковий коледж.
Я був готовий до вступу в коледж: дізнався, який рівень підготовки має бути, і зробив усе, аби ним оволодіти.
- Чи важко було адаптуватися в Києві?
- Загалом ні, до цього я часто приїжджав до столиці, тож окремі місця вже знав. Але перше велике знайомство з Києвом у мене було цікавим.
Я приїхав на вступні іспити до коледжу, і перед кожним іспитом у нас був вільний день на підготовку. Я вирішив пішки освоїти столицю. Завжди намагаюся все обійти пішки, тому я з гуртожитку прогулявся до коледжу, запам'ятовуючи дорогу, що і де розташоване. А потів вирішив заодно знайти й Хрещатик, який був буквально поруч. Розпитав людей, як дійти туди. За порадами, пішов якимось заплутаними шляхами, намалював "вісімку" і тільки ввечері дійшов на Хрещатик. В такий спосіб я обійшов ледь не пів-Києва та зрозумів, що де є і як! Для мене такий довгий шлях був навіть кращим.
- Які твої улюблені місця в Києві?
- Парк Слави, біля музею Великої Вітчизняної війни. Там внизу є невеличкий оглядовий майданчик, з якого можна дивитися на місто. З нього відкривається просто чарівний вид на Дніпро, Лівий берег. Видно одразу все - і де тиша, де гамір, де авто, де річка, все водночас. І тобі спокійно на душі, відпочиваєш.
- Чи були пропозиції виступати за кордоном?
- Я вже працював у Німеччині два місяці. У 13 років їздив у Корею на три місяці, це була моя найперша така далека подорож. Працював і в Румунії та Болгарії, ще коли з ансамблем їздив.
- Чи плануєш повертатися в Тернопіль?
- На жаль, ні, таких планів немає. Я люблю Тернопіль, але хочу просуватися далі. Для мене це рідне місто, де я народився, куди буду повертатися. Але це початок, відправна точка. Оскільки я прагну більшого, розвитку, то переїхав до іншого.
Думати про кар'єру хореографа ще зарано
- Які твої подальші плани ? Яку професію хотів би опанувати, крім танців?
- Дуже хочу здобути освіту кінорежисера. Це мрія, яка поки що не може здійснитися. Вже десь три роки серйозно планую вступати до Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.К.Карпенка-Карого, але все ніяк не складається. Навіть приходив на вступні іспити, складав якісь, але постійно щось заважає довести все до кінця.
Зараз я хочу танцювати. Думати про кар'єру хореографа ще зарано. Це має бути усвідомлене рішення. Але, на мій погляд, кожен танцівник має до того ж бути і хореографом, аби розуміти, що ж він танцює. Вже зараз я намагаюся щось ставити. Однак танцювати наразі більше подобається. Я робитиму це, скільки зможу.
- Кого вважаєш прикладом для наслідування?
- З танцювального світу це для мене Міа Майклз, просто неймовірний американський хореограф. Вона - чарівниця, такі речі робить! Це потрібно бачити, вона - богиня! Ще вклоняюся перед Костянтином Томільченком, головним хореографом-постановником "Танцють всі!-2". Це самородок, таких людей в Україні, напевно, важко знайти.
- Що любиш читати? Чи маєш улюблену передачу, фільм?
- Люблю читати детективи. Найлюбленші книга - "Коли боги сміються" Олександри Мариніної. Фільми? Тут у мене є цікавий та чіткий розподіл (сміється). В кінотеатрах я дивлюся тільки комедію, на комп'ютері тільки драми, а по телебаченню - виключно бойовики. Ось так.
- Чим захоплюєшся, окрім танців?
- Захоплююся російським більярдом і граю на роялі. Кий вже довго в руках не тримав, на це бракує часу. А до проекту з друзями десь раз на тиждень завжди намагався пограти.
А рояль... Це моя мрія - опанувати музичну грамоту та мати більше часу для гри. Я граю, не знаючи нот, просто сам собі складаю мелодію та виконую щось. В одному з випусків "Танцюють всі!-2" глядачі могли побачити в прямому ефірі, як я граю.
- Чи маєш домашніх тварин?
- Так, у нас із дружиною є кішка - Хані (він англ honeу - мед). Вона така, така... Ну просто не описати словами! Іноді страшенна бешкетниця, а в іншу мить - така мила, ну просто очей не відвести.
- Про що мрієш?
- Мрію якомога довше прожити. Чомусь є відчуття, що не встигну зробити все заплановане.
Розмовляла Тетяна КАЗАНЖИ,
Довідка
Вже зараз телеканал СТБ розпочав підготовку до старту третього сезону наймасштабнішого танцювального талант-шоу України - "Танцюють всі!". В ефір шоу вийде у вересні 2010 року.
У третьому сезоні на переможця очікує збільшений призовий фонд - 350 тис. грн, а також місяць навчання у США в найкращих хореографах. Нагадаємо, що в другому сезоні учасники борються за призовий фонд у 250 тис. грн.
Із середини січня у всіх регіонах України пройдуть перші кастинги на шоу. У Тернополі відбів відбудеться 24 січня в приміщенні Тернопільського національного економічного університету, перший корпус, актова зала.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер