Як цілісний комплекс підприємство продати не вдається. Тому до наступної спроби продажу заводу ціну, ймовірно, опустять. Припинили його діяльність, до речі, через борги перед Пенсійним фондом. Дата наступної спроби продажу об’єкта ще поки невідома.
- Завод продають кредитори, - каже голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний. - Залишки виробництва, обладнання вже реалізували. Є лише територія. Спроби продати її були досі невдалими. Думаю, це роблять штучно, щоб збити ціну до мінімуму.
Боргів у зарплаті працівникам завод не мав. Зате Пенсійному фонду він був винен 12 млн грн.
Завод нині - у стані самореалізації. Підприємство вже не працює з 2010 року.
- Завод діяльність продовжувати не міг, бо став не конкурентоспроможним, - каже координатор Громадського руху “За Тернопільщину” Руслан Кулик. - Якісне біле скло, яке там виробляли, витіснила дешева турецька продукція. Але територія заводу - 10 га землі. І цим потрібно розумно розпорядитися.
Найкращим варіантом, на думку пана Кулика, було б, якби міська рада викупила дану землю. І це він уже пропонував керівництву міста.
- Міська влада - бездіяльна, - каже Руслан Кулик. - Можна було врятувати завод, додавши, скажімо, виробництво скляних пляшок. Зараз єдине, що залишилося, це розумно використати територію. Адже там є водостічні комунікації. Можна облаштувати промзону та залучити інвесторів. Ну, якщо ж, звичайно, на цю землю вже хтось давно не поклав око.
Натомість міський голова Володимир Музичка пояснює, що над викупом території заводу у міськраді задумувалися серйозно. Та ціна викупу - зависока для міського бюджету.
- Нам, у першу чергу, потрібно виплатити зарплати, - каже пан Музичка. - Було б добре склозавод викупити міськраді. Та немає змоги. Що буде з територією - невідомо. Адже склозавод, поки що купувати ніхто не хоче. Приїжджали підприємці з інших країн. Та усі кажуть, що там потрібно ще вкладати багато коштів.
{photo_gallery id=1410|}
Довідка
Бережанський склозавод виробляв посуд, розсіювачі для світильників, кахель. Свого часу там працювало 1277 робітників. Ще в кінці 90-х-на початку двотисячних підприємство забезпечувало майже 50% податкових надходжень до бюджету Бережанського району. Продукцію експортували до Німеччини, Молдови, Болгарії, Росії, Латвії. Із 2010 року Бережанський склозавод не працює. Боргів із зарплатні немає, але органам Пенсійного фонду завод винен аж 12 млн грн.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер