Через 17 (!) років після ДТП, в якій загинула Наталя, водій хотів скасування «криміналу». А сам досі в розшуку

- Сергія В. засудили до чотирьох років позбавлення волі. Але з-під домашнього арешту він втік, і від 2006 року перебуває в розшуку. Як дізнались «20 хвилин», чоловік зараз перебуває за кордоном.
- ДТП сталась ще у 2005 році. Водій, який за висновками судмедекспертизи на час аварії перебував у стані алкогольного сп’яніння, збив Наталю, яка поверталась з дискотеки.
Водій хотів звільнення від відповідальності за смертельну ДТП, бо минуло вже понад 16 років. Його захисник звернувся до Монастириського райсуду.
Тоді під колесами Volkswagen Passat загинула школярка Наталя, яка поверталась з друзями з дискотеки.
Просив звільнити від відповідальності
Вирок не раз і не в одній інстанції за ці роки оскаржували. Скажімо, через 11 років після ДТП захисник винуватця подавав апеляцію та просив звільнити свого підзахисного від покарання, оскільки з дня проголошення вироку та набрання ним законної сили минуло понад 10 років. Зараз захисник знову звернувся до суду — тепер Монастириського, та просив звільнити його підзахисного від відповідальності, бо минуло 15 років після ДТП.
То що вирішив суд, дізнавались «20 хвилин».
Опівночі 4 травня 2005 року 28-річний Сергій В., їхав автомобілем Volkswagen Passat вул. Січових Стрільців м. Монастириська Тернопільської області. Не врахувавши погодніх умов та обмежену через дощ видимість, він не вибрав небезпечну швидкість і при виникненні перешкоди на дорозі не загальмував. У результаті ДТП смертельно травмував Наталю Ч., яка з друзями поверталась із дискотеки. За висновками судово-медичної експертизи, на час аварії засуджений перебував у стані алкогольного сп'яніння середньої тяжкості.
Вироком Монастириського райсуду від 30 березня 2006 р., залишеним без змін ухвалою судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області від 12 липня 2006 р., Сергія В. було засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права 2 роки керувати транспортними засобами, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.
Втік за кордон з-під домашнього арешту
Перебуваючи під домашнім арештом, засуджений порушив умови запобіжного заходу та покинув місце постійного проживання і, згідно з довідкою Монастириського відділення поліції Теребовлянського відділу поліції ГУНП у Тернопільській області, від 18 жовтня 2006 р. перебув у розшуку.
Через 11 років після трагедії захисник винуватця ДТП подає апеляцію. Він просив звільнити свого підзахисного… від покарання, оскільки з дня проголошення вироку та набрання ним законної сили минуло понад 10 років. Посилався адвокат на п.3 ч. 1 ст. 80 КК України.
— За цей час Сергій В. не був засуджений за ухилення від відбування покарання, не вчинив нового злочину, не притягувався до адміністративної відповідальності, що свідчить про втрату ним суспільної небезпеки, — перелічив захисник тоді у суді.
На думку колегії, наведені обставини є надуманими. Водночас, відповідно до ч. 3 ст. 80 КК України, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання, перебіг давності зупиняється і відновлюється з дня його затримання або появи для відбування покарання, при цьому строки давності подвоюються.
Влітку 2023 року адвокат намагався через суд добитись звільнення свого підзахисного від кримінальної відповідальності за смертельну ДТП.
— У липні Монастириський районний суд відмовив у звільненні від кримінальної відповідальності жителю м. Монастириська, якого вироком суду від 30.03.2006 року засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 2 роки, — повідомили у пресслужбі Монастириського райсуду.
Судом встановлено, що засуджений не відбував призначене йому судом покарання, у зв’язку з чим його у 2006 році оголошено у державний розшук. Окрім того, Сергія В. оголосили в міжнародний розшук, а, згідно з поясненнями захисника, останній перебуває за кордоном.
— З огляду на те, що засуджений В. продовжує ухилятися від виконання вироку та перебуває у розшуку, даних про те, що він з’явився для відбування покарання або був затриманий – відсутні, а також враховуючи зупинення у зв’язку з цим строку давності виконання обвинувального вироку, суд дійшов висновку, що підстав для звільнення В. від призначеного судом покарання у зв’язку із закінчення строку давності виконання обвинувального вироку – немає, — повідомили у пресслужбі Монастириського райсуду.
А що зі справою Струня?
Це вже другий подібний випадок на Тернопільщині. Екс-податківець Олег Струнь, який напідпитку на смерть збив двох дівчат у Петриках, понад 15 років переховувався від слідства, а потім сам здався поліції. Справу зараз слухають у Тернопільському міськрайсуді.
Нагадаємо, 8 жовтня дівчата повертались з міської дискотеки. Їх проводжав Наталин однокласник. Трохи віддалік крокувала сестра-близнючка Світлани – Зоряна зі знайомим юнаком. Було приблизно пів на 11-у вечора, коли на першу групу молодих людей наскочив шалений автомобіль. Якимось чудом біда оминула хлопця, який супроводжував Світлану і Наталю. Переляканий, він добіг до найближчого дому і повідомив людей про лихо. А через кілька хвилин до місця трагедії підійшла Зоряна. Вона та її друг наїзду не бачили, але його наслідки викликали молодих людей шок. Усіх трьох очевидців жахливої ДТП медики швидкої доправили до психоневрологічного диспансеру, однак невдовзі рідні забрали дітей додому.
Машина врізалася в дівчат на величезній швидкості. Ті загинули на місці. Тернополянину тоді інкримінували ч.3 ст.286 (порушення правил дорожнього руху, що спричинили загибель кількох осіб) Кримінального кодексу України. Однак притягнути до відповідальності не могли, бо той втік. Екс-податківець переховувався від слідства більше 15 років, і 29 червня 2021 року сам прийшов до поліції.
Що з строками давності справ?
Анна Мостецька, спікер-суддя міськрайонного суду,пояснила щодо строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
— Чинним був і на момент скоєння злочину, і зараз Кримінальний кодекс України. Ним встановлена відповідальність за діяльність і строки притягнення до кримінальної відповідальності, — пояснила Анна Мостецька. — Ці норми не змінювались від 2002 року. Чи буде обвинувальний вирок, чи буде ухвала суду із застосуванням строків давності, зараз не можу вам сказати, бо це передчасно.
Щодо строків давності, а в цих випадках минуло вже 15 років з моменту скоєння злочину, не діють вони лише в кількох випадках. На жаль, серед них немає вбивства у ДТП неповнолітніх дівчат, втечу з місця аварії.
— Строки притягнення до кримінальної відповідальності, відповідно до вимог ст. 49 Кримінального кодексу України, не застосовуються до кримінальних проваджень, де передбачається покарання у вигляді довічного позбавлення волі, або де особі пред’явлено обвинувачення з приводу правопорушень у сфері нацбезпеки. Це терористичний акт, участь у збройних конфліктах тощо, — пояснила Анна Мостецька.
Довідка
Детальніше за посиланням щодо справи смертельної ДТП у м. Монастириська: https://reyestr.court.gov.ua/Review/112401000
Читайте також про справу Струня:
Чи випустить суд на волю Струня, який скоїв смертельну ДТП і переховувався 15 років. Подробиці
«Взяли і випустили вбивцю двох дітей!» Чому Струнь вийшов із СІЗО?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Nin JaВ Івано-Франківській обл. директор Надвірнянського лісгоспу за смертельне дтп, в якому загинула 9-річна дівчинка, а він покинув місце пригоди навіть не вийшовши з машини, отримав 4 роки позбавлення волі з забороною керування авто на 2 роки. В Стрию тіпу за 5 вкрадених пачок цигарок - 8 років позбавлення волі. Когось щось дивує, кріпаки?