«П'яна справа» скандальних забудовників у Тернополі. Журналісти «20 хвилин» дізналися деталі

«П'яна справа» скандальних забудовників у Тернополі. Журналісти «20 хвилин» дізналися деталі

Двох знаних у Тернополі будівельників зупинили увечері 22 листопада поліцейські та запідозрили, що водії перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Чоловіки категорично відмовились пройти освідчення на «Драгері» і в лікарні. Фігуранти «заробили» по кілька протоколів. Одного з водіїв, як ми з'ясували, забирали ще у військкомат

 

Обоє чоловіків, як стало відомо редакції «20 хвилин» із власних джерел,  причетні до скандальної забудови на Шпитальній

— На місці події працювали наряди патрульної поліції, а також працівники ТЦК, — повідомив ввечері 22 листопада речник головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. — Водії відмовились від проходження освідування на стан алкогольного сп’яніння як за допомогою газоаналізатора «Драгер», так і в медзакладі. На обох склали протоколи за ч. 1 ст. 130 КУпАП — керування авто в нетверезому стані.

 

Хто ж був за кермом?
 

Як вдалося дізнатися журналістам «20 хвилин», на вулиці Микулинецькій зупинили водія BMW X5 — Олега Смалюка.  

Відео дня

Як пояснюють правоохоронці — за те, що, керуючи автомобілем на дорозі, що має дві смуги для руху в одному напрямку, їхав у крайній лівій смузі, не маючи наміру здійснити повороту ліворуч, при тому крайня права смуга була вільною. За це отримав постанову і штраф 510 грн. А коли працівники поліції спілкувались із водієм, то помітили виражені ознаки алкогольного сп’яніння.

Цього року пан Смалюк вже сплачував штраф у розмірі 340 грн за порушення правил руху — на Львівщині у серпні 2023 року за перетин суцільної дорожньої розмітки. 

Водій іншого BMW — Сергій Щеглецький — другий, хто 22 листопада отримав протокол за керування авто напідпитку. Його зупинили на на вул. Замонастирського. У березні 2023 року його притягували до адмінвідповідальності та він сплатив 340 грн штрафу за зупинку в забороненому місці. У липні до суду скерували протокол за скоєння ДТП — за ст. 124 КУпАП — за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди і того ж дня наклали штраф у розмірі 3 400 грн. 

А місяць тому він мав сплатити 510 грн за керування авто без увімкненого ближнього світла фар у темну пору доби. Ще 250 грн сплатив на початку листопада 2023-го за порушення вимог дорожнього знаку 3.34 — зупинку заборонено.



Причетні до скандального будівництва

Як вдалось дізнатися журналістам, Олега Смалюка, який на відео, яке отримала редакція, відмовляється від освідування на стан алкогольного сп’яніння, того ж вечора забрали до військкомату.

Обидва водіїв причетні до скандального будівництва на вул. Шпитальній у Тернополі. 

Нагадаємо, тернополянка Богдана Млинко поскаржилася у поліцію, що її приватний будинок, який знаходиться на вулиці Шпитальна, 24, руйнується через будівельні роботи, які ведуть на сусідній земельній ділянці. 

Про це повідомляє поліція Тернопільської області.

Начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко  виїхав тоді на місце події, аби особисто розібратися в ситуації. За даним фактом у поліцейських перебувають кримінальні провадження, відкриті відповідно до двох статей Кримінального кодексу України: ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). У рамках яких проводяться будівельно-технічні експертизи та слідчі дії.

Замовником будівництва за адресою Шпитальна 20, 22 виступає саме Смалюк Олег Миколайович. Він має давні й партнерські стосунки з керівником будівельної компанії ТОВ «Проф-Тер-Буд» Сергієм Щеглецьким. Зокрема, їх об’єднує договір пайової участі у будівництві «індивідуального житлового будинку з приміщеннями для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності» за адресою вул. Весела, 11, 13-а. У 2020 році Щеглецький та Смалюк зверталися до міської ради з проханням внести зміни до містобудівних умов та обмежень щодо цього будівництва. Як і у випадку Шпитальної, на Веселій, замість індивідуального житлового будинку, звели багатоквартирний будинок і з літа минулого року активно продають у ньому квартири. Про це розповідають наші колеги із сайту «Політерно». 

У 2020 році на місцевих виборах Сергій Щеглецький балотувався до Тернопільської міської ради від партії «За майбутнє». Тоді в інтерв’ю «20 хвилин» він вперше розповів про себе – народився в сім’ї робітників, навчався у тернопільській 26-ій школі.

«Закінчив спершу училище, потім Тернопільський національний технічний університет, спеціалізація – промислове та цивільне будівництво. У 2010-2013 роках працював будівельником. У 2015 році відчув, що має достатньо досвіду, і розпочав свою справу, заснувавши ТОВ «Проф-Тер Буд» – цитуємо розмову пана Щеглецького із журналістами.

Перед місцевими виборами у 2020 році на День Незалежності Сергій Щеглецький отримав від міста подяку як меценат. 

 

Смалюка забрали у військкомат

За даними YouControl, Олег Смалюк має у власності шість об’єктів нерухомості і 5 авто, серед яких і BMW Х5 2023 року випуску, на якому, ймовірно, і зупинили його поліцейські.  Він є директором чотирьох підприємств, бенефіціаром ще чотирьох, і власником п’яти компаній, починаючи від будівельного бізнесу і закінчуючи головуванням в ОСББ, а також — співзасновником благодійного фонду. 

Директор: 

— у ПМП «Елена», основний вид діяльності якого «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». 
— 2 роки 9 місяців є керівником ОСББ «Бродівська 11». 
— Директор, бухгалтер і кінцевий бенефіціар у ТОВ «Тернопіль інвест», основним видом діяльності якого є «Купівля та продаж власного нерухомого майна». Додаткові — 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту і 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля. 
— ТОВ «Тернопіль технопростір», основним видом діяльності якого є 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Тут є і керівником, і бенефіціаром. 

Є бенефіціаром у чотирьох компаніях: вищезгадані ТОВ «Тернопіль інвест» та ТОВ «Тернопіль технопростір». А також ТОВ «Корал», яке засноване понад 25 років тому і основним видом діяльності є 52.10 Складське господарство, а додатковими «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів» і «Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів». Також є власником ТОВ «Тернопільрайенергосервіс», компанія на ринку 25 років 5 місяців і може надавати в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. 

Є власником п’яти компаній — ТОВ «Корал»,  ТОВ «Тернопіль інвест», ТОВ «Тернопільрайенергосервіс» та ТОВ «Тернопіль технопростір». А також є власником Благодійного фонду «Лікарняна каса Тернопільської області». 

«20 хвилин» у 2015 році писали про цей фонд. Детальніше читайте Хто і навіщо здає гроші в лікарняну касу Тернопільщини

Про фонд у 2013 році є згадка на сайті міськради. Більш сучасних матеріалів чи звітів про діяльність фонду у відкритому доступі ми не знайшли. 

«20 хвилин» підготували для Олега Миколайовича чимало питань і зв’язались з ним зранку 23 листопада телефоном. Проте розмова виявилась занадто короткою і тривала всього декілька секунд. Почувши, хто ми і з якого приводу телефонуємо, чоловік відповів: «Я не хочу про це говорити». Ми намагались уточнити, чи саме його забрали працівники ТЦК і чим закінчилась зустріч, проте у слухавці почули категоричне: «До побачення» — і поклав слухавку.
У військкоматі нашу спробу дізнатися більше також проігнорували.
 

Що відомо про Щеглецького

Інший кермувальник — Сергій Щеглецький має у власності п’ять земельних ділянок і об’єкт нерухомості на Бродівській. А от автомобілів немає жодного? Він є засновником і безпосереднім керівником ТОВ «Проф-ТерБуд», основним видом діяльності якого є будівництво житлових і нежитлових будівель. Компанія працює на ринку понад вісім років, і вже встигла потрапити в скандал — зокрема, із будівництвом на Шпитальній. Детальніше ви про це можете прочитати за посиланнями наприкінці тексту. 

Пан Щеглецький також є керівником Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Новий світ», який діє на ринку нерухомості у Тернополі майже чотири роки. Основний вид діяльності — комплексне обслуговування об'єктів, додаткові – різні будівельні роботи. У цій компанії частка власності пана Сергія складає 33%. Ще 25% має в іншій фірмі, — ПП «Віва-плюс», яка займається наданням в оренду власного і орендованого нерухомого майна. Стаж цієї фірми — понад 17 років. 

Сергій Щеглецький є єдиними власником і керівником у ПП «Допомога», — основний вид діяльності якої ніяк не пов’язаний з будівництвом. Це стоматологічна практика.

Ми намагались почути думку стосовно вечірньої події 22 листопада у пана Сергія. Кілька разів протягом дня телефонували, але безрезультатно. Тоді ми написали у вайбер, де пояснили, з якого приводу хочемо поспілкуватись. Протягом дня повідомлення так і не були прочитаними. Тому ми через публікацію пропонуємо йому надати коментар. 

 

 

Читайте також: 

Поліція затримала двох водіїв BMW напідпитку — відомих будівельників

Скандальне будівництво на Шпитальній призупинили. І це лиш початок, обіцяє поліція

Скандальну забудову на Шпитальній можуть відновити: суд скасував арешт на земельну ділянку

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (20)
  • Читач95
    Відбулись переляком. А хіба грошових мішків беруть до війська. у них давно відмазка, що мало мають зелені, щоб все залагодити?
    West Westovuch reply Читач95
    Вони що.,прокурори з адміністраціі? ні люди які своі статки самі заробили,А мо же Ви знаєтє скільки Вони вони нашому війську помогли ні тоді не піздіть
  • Читач12
    Міліції респект. Не тільки простих зупиняють. Послати захищати свої статки і державу.
  • Volod Bodn
    Усі зазначені адмінправопорушення , за якими винесено постанову на головних персонажів даної статті, вчиняє кожен другий водій транспортного засобу в буденному житті (журналісти мали би це знати). Що стосується керування ТЗ у стані алкогольного сп’яніння-людина вважається невинуватою доки її вина не буде доведена у суді.

    За дивних обставин зявились журналісти,  фотознімки, ракурс яких паплюжать честь та гідність цих людей, вказують на заангажованість журналістів щодо цих не публічних осіб, Ці всі фактори вказують на те що ЗМІ  безпосередньо приймають участь у  знищенні  бізнесу в Україні.

    Як видно з характеру статті, для того, щоб започаткувати свій бізнес основною умовою є прийти на поклін до ЗМІ, їм треба сподобатись, бо по іншому зявляються ось такі твори осіб, які не володіють юридичною термінологією, а лише лиють бруд на громадян України.

    На всіх порушників у журналістів не вистачить часу, тут головне правильно вибрати жертву!

    До слова, займіться професійною діяльністю відповідно до закону
  • Volod Bodn
    Кому ця вся інформація потрібна? Вони державні службовці? Чому не пишете про кожного водія, якого зупиняють напідпитку? не так цікаво???

keyboard_arrow_up