Нові катальпи біля парку «Сопільче»: як виглядають і скільки коштували?

Нові катальпи біля парку «Сопільче»: як виглядають і скільки коштували?
 • Поблизу дамби Тернопільського ставу з’явилися нові дерева.
 • Саджанці катальпи зі сторони парку «Сопільче» уздовж дороги, висадили 17 квітня. Журналісти «20 хвилин» відвідали цю локацію.

В рамках Концепції комплексного озеленення міста у Тернополі висаджують молоді дерева, кущі та інші зелені насадження на прибудинкових територіях і відпочинкових зонах. Про це повідомляли на сайті міської ради.

Зокрема, нещодавно неподалік дамби Тернопільського ставу посадили 15 саджанців породи квітуча бігнонієвидна катальпа.

Відео дня

Дерева посадили уздовж дороги практично у центральній частині зеленої алеї зі сторони парку «Сопільче». Їх помітно одразу за ще свіжою землею. Рослини висадили поміж старіших дерев на однаковій відстані одна від одної. На більшості катальп вже розпускається листя.

– Цей вид добре зарекомендував себе у нашому місті. Вони не бояться протягів, сприймають наш клімат та стануть окрасою набережної Ставу, – йдеться у повідомленні від міської ради.

Журналісти «20 хвилин» звернулись у міську раду, аби дізнатися, скільки коштували дерева.

– 15 саджанців породи катальпа, висотою до 3 метрів, придбані у підприємця за ціною 3325 гривень за штуку згідно укладеного договору, – повідомили в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради.

Тобто загалом нові дерева обійшлися міському бюджету у 49 875 гривень.

Як приживаються катальпи у кліматичних умовах нашого міста? Про це «20 хвилин» раніше запитували у доцента кафедри ботаніки та зоології хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Наталії Герц.

— Катальпа завезена до нас з Південної Америки. І, як показала практика вирощування цих дерев у «Сопільче», проблем із висадкою на дамбі нашого Ставу не мала б бути. Це гарний вид, який створює затінок, має декоративну цінність, а також поглинає деякі викиди газів під час згоряння палива, що приноситиме позитив для екології, — пояснювала викладачка.

Довідка. Катальпа бігнонієвидна – листопадне дерево, яке характеризується дуже великим листям у формі серця та гарними ароматними квітами. Ця декоративна рослина має своєрідні плоди, які схожі на довгі вузькі стручки. Влітку під час цвітіння, з середини червня або на початку липня, таке дерево неможливо не помітити в ландшафті. Квітки, зібрані у пірамідальні суцвіття та виділяють добре відчутний аромат. Оригінальності надають звисаючі плоди, які зберігаються на дереві майже всю зиму. Рослина невимоглива до ґрунтів, але надає перевагу родючому та вологому ґрунту.

Скільки всього витратять на озеленення

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали, що на сайті державних закупівель Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради оголосило тендер на послуги щодо благоустрою території на 2024 рік.

Мова йшла про облаштування газонів, садіння нових та видалення сухих та аварійних дерев, висадку та догляд за квітниками, тощо. Закупівлю проводили у форматі відкритих торгів, тобто різні підприємства могли брати участь у тендері, пропонуючи свою ціну. В управлінні ЖКГ встановили очікувану вартість в 12 270 000 гривень. Учасники могли надавати пропозиції, знижуючи ціну.

Участь у торгах взяла лише одна компанія. Це ТОВ «Катальпа». Вони запропонували виконати замовлення за 10 646 000 гривень. Це на 1 624 000 гривень нижче, ніж очікувана вартість. За даними платформи YouContol, основний вид діяльності компанії – надання ландшафтних послуг.

Чи подобаються Вам катальпи, які висадили у Тернополі? Пишіть у коментарях!

 

Читайте також:

У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ)

На вулиці Чорновола вперше зацвіли декоративні сливи: дивіться фото!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
 • Turchyn Olga

  Ідіоти... Де йдуть електричні дроти  насадили деревець.  Рів має бути чистим де має стікати  дощова вода
 • Читач12

  Молодці

  Teren Teren reply Читач12

  Байден! дай грошей!

  Виродку відморожений, Україні лише на цей рік потрібно запозичити біля 120 мільярдів доларів. Чуєш, виродку, ЗАПОЗИЧИТИ! Бо в нас війна, в нас люди тисячами гинуть, в нас пів країни в руїнах!

  А виродкам деревця на дамбі подавай, бруківочку, фонтанчики...  Ні, то бидло таки варте того, що з ним творять...
 • Teren Teren

  Для впоротих відморозків ні війни, ні смертей...

  Мало того, все ж то ЗА ПОЗИЧЕНЕ! Наші пра-правнуки винні будуть і своїм внукам залишать, а мудаки деревця садять, бруківочку стелять, а скоро і сезон фонтанчиків розпочнеться.

  Тут вже ні слів ні злості не вистачає.

  Teren Teren reply Teren Teren

  Два відморожених виродки вже тут відмітились. Ще будуть? Будуть, їх в нас, на жаль, ой, як багато...
 • Ого

  Краще б ці кошти спрямували на нагальні потреби ЗСУ.
    А так... Не мудро садити дерева, коли в Тернополі щодня їздять машини "На щиті"...

keyboard_arrow_up