Не всі знають та пам’ятають, що став раніше звався Комсомольським озером. У 1991 році водойма отримала звичну нам назву. Площа водосховища становить 300 га.
Мало хто знає, але під час Другої світової війни було знищено не лише будинки у місті, а і став. Його почали відновлювати у 1956 році. Тоді збудували нову греблю. Між водоймою та центром міста заклали парк ім. Тараса Шевченка. Саме тоді і створили острівець закоханих та острівець Чайка.
Навколо ставу не було паркану. Біля Єлисейських полів був пляж. Тепер – пішохідні алеї з велодоріжками, газони, дитячі майданчики та кіоски.
Тернопіль — далеко від моря, але це не завадило встановити на березі пам’ятник Герою Матросу у 60–х роках минулого століття. Після того у 1990 році пам'ятник перенесли на територію зовнішнього двору будинку-готелю «Чайка». Названий на честь матроса Петра Кішки. Влітку пам’ятник заростає травою та кущами. Його вже помалювали вандали, а сам він потроху обростає лишайниками та мохом, який періодично зчищають. Але він ще у відносно хорошому стані.
Читайте також Розфарбований вандалами та зарослий травою: яка доля пам’ятника Герою-матросу у Тернополі
Вздовж набережної раніше була огорожа з каменю. Тепер – металева. Сучасну огорожу в багатьох місцях роз’їдає іржа. А яка вам подобається більше? Напишіть у коментарях!
Зимою Став перетворювався на ковзанку. Люди виходили на лід. Тоді зими були значно холодніші. На став йшли і дорослі, і діти. Тепер же там зазвичай лише рибалки. В хорошу погоду, коли лід товстий і немає вітру, на став виходять тернополяни, щоб пофотографуватися. Хтось катається на ковзанах а хтось – з дітьми на санчатах.
Якщо ви маєте старі фотографії міста – надсилайте їх нам і ми спробуємо відтворити їх з одного ракурсу!
Читайте також:
Ретро в кольорі: ми «пофарбували» 17 старих фотографій Тернополя. Дивіться, що з цього вийшло
З одного ракурсу: відремонтували алеї та сходи. Як змінився парк Топільче від дня свого створення
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер