Петицію про збільшення розміру виплати соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років на офіційному інтернет-представництві Президента України зареєстрував Петро Сочинський 4 червня. Чоловік просить збільшити розмір соцвиплати по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років з 860 грн до рівня мінімальної зарплати та коригувати розмір цієї виплати згідно б'юджету України. До кінця збору підписів залишилося 65 днів, щоб її розглянули треба 25 тис голосів.
Крім цієї петиції на сайті президента є ще кілька із ідентичним змістом.
Поки петиції підписують українці, журналістка “20 хвилин” поцікавилася як відбувається виплата допомоги у Тернополі та на що цих грошей вистачає тернопільським матусям.
Зараз вся сума випла на дітей становить 41 280 грн, незалежно від того перша дитина чи третя. Одноразова допомога при народженні виплачують в розмірі 10 320 гривень, а потім щомісяця виплачують по 860 гривень до виповнення дитині трьох років. Станом на 24 червня у Тернополі допомогу на дітей отримують 7 239 мам.
Проблем з виплатами, кажуть в управлінні соціальної політики ТМР, немає. Фінансування надходить вчасно. Фінансування надходить двічі на місяць. Залежно, коли мама здає документи, управління протягом десяти днів призначає виплати.
- Якщо мама подала документи 30-ого травня, наприклад, то виплату вона отримає не 15 червня, а 25, - каже заступник начальника управління з економічних питань Оксана Копач. - Але всі наступні виплати отримуватиме вже 10 до 15 числа кожного місяця.
Щодо процедури отримання допомоги, як пояснює пані Копач, коли народжується дитина, мама має прийти в управління соціальної політики, принести свої документи: копію паспорта, копію ідентифікаційного коду та копію свідоцтва про народження дитини.
- Також слід відкрити соціальну банківську карту, - продовжує Оксана Копач. - Зробити це можна у будь-якому банку. Заяву з банку про відкриття такої карти також слід принести в управління. Щодо петиції, то це питання не до нас все таки, адже розмір виплат встановлює Кабінет Міністрів. А до нас скарг не надходило про те, що батькам не вистачає цих коштів. Якщо Кабмін видасть постанову, що виплата має бути чотири тисячі і буде фінансування, то будемо платити чотири.
На що вистачає 860 грн в місяць, розповіла молода матуся Анна Тарасенко. Її донечці Даринці 26 червня буде 10 місяців. Чоловік Анни працює, та й сама вона підпрацьовує. Каже, грошей на дитине - вистачає Хоча допомогу виплачують вчасно. Затримують виплат на днів три-чотири під час державних або церковних свят, коли банки не працюють.
- На що вистачає цих грошей? Наприклад, одна упаковка нормальних підгузок на 66 штук коштує близько 470-580 гривень, - каже Анна. - Їх вистачає на два, максимум три тижні. На місяць потрібно дві великих упаковки підгузків. І принаймні чотири упаковки серветок. Тобто цих 860 гривень на місяць вистачає на упаковку підгузків, дві упаковки серветок і косметичні засоби: дитяче мило, пінка для купання.
Якщо дитина на штучному годуванні, то необхідні ще каші. Як каже жінка, якісна хороша каша для дитини коштує гривень триста. Вистачає її на тиждень.
- Якби підняли виплати, то хоча б вистачало на місяць на підгузки або на суміші тим матерям, які не можуть годувати дитину грудьми, - каже жінка. - В мене дитина зараз на прикормі. Одне пюре коштує гривень тридцять, в день потрібно три банки. Купуємо і фрукти, але вони теж недешеві. Плюс соки від десяти гривень. Не вистачає на мінімальні потреби.
Звісно, вартість підгузків залежить від розміру упаковки, віку малюка та фірми. Також є різні види та виробники сумішів та прикормів. Але, якщо брати навіть найдешевші підгузники, дитячі косметичні засоби, каші, то 860 грн на місяць все одно замало, кажуть тернопільські матусі. А дитину ще потрібно одягнути.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Про збільшення розміру виплати соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років." приблизительно 129 страница на сайте
Слів не має
У вас дитина в рік сама ходить на горщик і їсть самостійно???
Зараз садочки переповнені! Ви знаєте, яке це навантаження для вихователів???