Де на Тернопільщині вигідно купити дрова: розповідаємо про лісництва та ціни

Де на Тернопільщині вигідно купити дрова: розповідаємо про лісництва та ціни
  • До старту опалювального сезону ще кілька місяців, проте жителі Тернопільщини вже активно готуються до зими та скуповують дрова. Адже саме твердопаливні котли рятували оселі від холоду під час блекаутів.
  • Журналісти «20 хвилин» дізналися, як замовити дрова онлайн з доставкою та скільки це буде коштувати.

За пів року лісгоспи Тернопільщини реалізували 124 500 кубометрів деревини. А ось середня вартість – 2104 гривень. Про це журналістам «20 хвилин» повідомили у Подільському лісовому офісі.

Купуй дрова онлайн

Вже кілька років в Україні працює інтернет-магазин дров «ДроваЄ». Це дозволяє кожному українцю придбати собі чи родичам дрова на зиму та ще й з доставкою додому. Одна фізична особа може замовити на опалювальний сезон не більше 15 кубометрів дров.  

Відео дня

Замовляючи онлайн, покупці мають можливість обрати найближче лісове господарство, замовити доставку, визначитися з виглядом – колоті чи неколоті, а також типом та групою. На офіційному сайті магазину фахівці детально розповіли, чим відрізняється одна група від іншої.

І група – дуб, бук, граб. Ці дерева мають найвищу теплопровідність, але вимагають ретельної підготовки та висушування перед використанням. Дуб важко розтопити, але забезпечує тривале збереження високої температури. А ось дрова із граба – універсальний варіант.

ІІ група – сосна, вільха. Така деревина швидко горить і практично не залишає вугілля. Вона добре підходить для розпалювання, часто використовується для лазні. Сосна здатна добре горіти навіть у сирому вигляді, вільха розгорається дуже швидко, а ялина трохи іскри, але дає багато тепла.

ІІІ група – тополя, осина, верба. Завдяки низькій щільності тополя легко розгорається, швидко піднімаючи температуру в топці. Але такі дрова швидше перегорають і залишають вугілля. Аналогічна ситуація і з вербою, а ось дрова осики майже не залишають після себе сажі. Також радять комбінувати з вільхою. А ось чим відрізняються колоті та неколоті дрова – дивіть на графіці нижче.

Скільки коштують на «ДроваЄ»

Аби придбати дрова, жителі Тернопільської області можуть звернутися у три найближчі філії лісових та лісомисливських господарств: Бережани, Чортків та Кременець. І якщо класифікація дров однакова, то ціни значно відрізняються. В яку суму обійдеться один кубометр неколотих та де вигідніше замовляти – дивіться на графіці нижче.

Натомість колоті дрова можна придбати лише у філії «Бережанське лісомисливське господарство» і виключно першої групи, тобто твердолистяні. А ось обійдуться вони вам у 2 339,09 грн/м³.

Замовити у кілька кліків

Купити дрова дійсно можна у кілька кліків. Але заздалегідь підготуйте електронний цифровий підпис та визначтеся, де саме та скільки товару плануєте придбати. Нагадуємо покрокову інструкцію.

Крок 1: Зайдіть на ресурс «ДроваЄ» та авторизуватися через електронний цифровий підпис або банк, яким користуєтеся.

Крок 2: Натискаєте на розділ «Купити». Тут вже вказуєте місце проживання, після чого система автоматично пропонує вам найближчі лісництва та продукцію, що можна замовити. Кожен постачальник пропонує той асортимент, який є в наявності.

Крок 3: Визначитися з видом та обсягом деревини, обрати функцію з доставкою чи без. Оплатити замовлення або чекати на дзвінок оператора для розв'язання питань з логістикою.

Шахраї ошукують людей

Правоохоронці Тернопільщини вкотре застерігають жителів області від можливих шахрайських схем щодо продажу дров, брикетів та вугілля. Попри те, що до старту опалювального сезону ще кілька місяців, їм вже вдається ошукати людей.

Наразі жителя Тернопільського району бучацькі правоохоронці підозрюють у серії шахрайств. У всіх випадках схема була схожа: людям обіцяли привезти дрова, коли довірливі клієнти перераховували кошти, «продавець» переставав виходити на зв’язок. Сума збитків у кожному випадку була різна – від 2 500 до 15 000 гривень.

Слідчі оголосили йому підозру за частинами 1 та 2 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі. Також суд обрав йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт.

— Офіційно реалізовують деревину лісові та мисливські господарства, на сайті яких є вся необхідна інформація. Не варто спокушатися на дешевшу ціну у різних соцмережах, адже саме так шахраї найчастіше шукають своїх жертв. Оплату товару здійснюйте тільки після доставки. Не здійснюйте платіжні операції за вказівками невідомих, не переходьте на сумнівні посилання для оплати від продавців, — закликають працівники поліції.

Також правоохоронці наголошують і на незаконній вирубці та використанні лісової деревини. На початку травня 2024 року на Тернопільщині нарубали лісу на чверть мільйона гривень. Факт незаконної рубки встановили фахівці Департаменту безпеки ДП «Ліси України», які звернулись до прокуратури. Відтак прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури подали відповідний позов до суду. Вимагає у державного підприємства сплатити 265 000 гривень шкоди.

УВАГА! Під час перевезення дров водій повинен мати товарно-транспортну накладну, а на дровах – бирки. Якщо ці документи відсутні, тоді у працівників поліції можуть виникнути питання, а у водія – проблеми.

Покарання за незаконну порубку дерев

Згідно зі статтею 185 Кримінального кодексу України, збирання будь-яких частин дерева на території лісового фонду — крадіжка чужого майна. Ви можете отримати штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян чи будете працювати на громадських роботах.

А ось за незаконне збирання дров у лісі покарання передбачене в Кодексі України про адміністративні порушення. Так, згідно зі статтею 64 КУпАП «Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі й вивезення деревини, заготівлі живиці» є штраф.

Згідно зі статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку», а це дерева, які ще ростуть, може загрожувати штраф від 510 до 1020 гривень та для посадових осіб — від 2 550 до 5 100 гривень.

Також не забувайте про статтю 65-1 КУпАП «Знищення або пошкодження полезахисних смуг та захисних лісових насаджень». Тут штраф становить від тридцяти до сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шістдесяти до дев'яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також:

Як Тернопільщина відбудовує Архангельське на Херсонщині: ексклюзивний репортаж «20 хвилин»

Від 50 тисяч до 11 мільйонів грн: скільки коштує готовий бізнес, який продають у Тернополі?

Ніби зона відчуження у Тернополі: який вигляд мають колишні дачі на Алясці (РЕПОРТАЖ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Марія
    Хочу купити 6кубів....яка ціна з доставкою в Збараж!
  • Oleg
    Доставки в Тернопіль немає...чудовий сервіс.Як в принципі і все до чого доклала руку держава...
  • Вікі
    Пиши мені 😘
  • Зайка
    Віримо в перемогу України!
    kkk.ris reply Зайка
    спам
    бот

keyboard_arrow_up