Готівки та боргів на мільйони гривень, соціальна допомога, новенькі авто за копійки - це та інше задекларували наступної за алфавітом десятки депутатів міської ради
Цикл публікацій про декларації тернопільських можновладців продовжує редакція “RIA плюс” разом з системою YouControl. Аналізуємо нові е-декларації за 2016 р. місцевих обранців. У попередніх публікаціях ми вже проаналізували декларації перших двадцяти за алфавітом депутатів міської ради. У цій — наступну п'ятірку.
Читайте також:
"Чим депутати міської ради “відзначилися” у деклараціях"
"Е-декларації: як депутати місцевої ради легалізують свої статки"
"У місцевих депутатів готівка максимальна, доходи - мінімальні"
“Борги, позичені гроші, гуртожитки, дешеві авто декларують депутати міськради”
Загалом у Тернопільській міській раді є 42 депутати. Електронну звітність щодо майна та доходів подали усі місцеві обранці.
Зауважимо, що починаючи з е-декларацій за 2015 р., за приховування власності посадовцям можуть присудити 51 000 грн штрафу, громадські роботи, позбавлення волі до двох років із позбавленням права обіймати державні посади.
Попри невеликі офіційні доходи декларант фіксує чималу готівку. В загальній сумі у різній валюті сім'я депутата має 756 тис. грн. Окрім зазначеного, п. Навроцький зазначає ряд нерухомого майна, зокрема: три земельні наділи, загальною площею в 1,38 га. Дві з зазначенних ділянок є у власності депутата, третя - у власності п. Ольги. У власності дружини також є дві квартири у Підволочиську. Там і житловий будинок та інше нежитлове приміщення.
Сьогодні без родичів у селі прожити одному на 1229 грн в місяць дуже складно, - коментує інформацію про свої доходи Роман Навроцький. – Нам допомагають батьки, які проживають в селі. Щодо соцдопомоги, то вона була виплачена дружині, як допомога на дитину.
Щодо нерухомості, то депутата зазначає у е-документі дві земельні ділянки, квартиру, гараж та дачний будинок. У власності депутата автомобіль Toyota Prado 2007, вартість якого на 2015 рік він фіксує у 149 тис. грн. На порталі http://auto.ria.com/ середня ціна за згаданий користований автомобіль на сьогодні — 500 тис. грн.
Окрім матеріального майна, декларант фіксує і нематеріальні цінності. Зокрема депутат зазначає, що власник двох винаходів: “Спосіб інформування громадян на зупинках громадського транспорту” та “Спосіб інформування громадян про поштові надходження”. Також має право власності на комерційне найменування “Вуличне радіо”.
Я займаюся бізнесом в сфері реклами вже десять років, - коментує депутат Нитка. – Наша організація веде діяльність у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях та Хмельницькому. Ми також плануємо розширяти свою діяльність на Рівне, Білу Церкву, Умань та Вінницю. Я нічого не приховую, все що я заробив за ці роки зазначив у е-документі. Щодо вартості авто, то я його придбав у дуже поганому стані. Мені довелося вкласти чимало грошей в ремонт. Однак з фінансової сторони це було вигідніше зробити, ніж придбати справне, проте дороге авто.
Загалом у розпорядженні у сім’ї декларанта є ще один автомобіль — Daewoo Matiz 2007 року випуску. Власником зазначеного авто є чоловік депутата — Віктор Паньків.
Також чоловік депутата є акціонером ПАТ «Тернопільвтормет» та володіє 24,5% РА «Маркетингові технології ПБС».
Із нерухомого майна в розпорядженні сім’ї є три тернопільські квартири.
Доходи у сім’ї незначні — 94 786 грн. Із них: 43 612 грн — страхові виплати депутата, 27 299 грн — державна та соціальна матеріальна допомога депутату та 23 875 грн — державна і соцматеріальна допомога чоловікові декларанта Віктору Паньківу. Її надавав Тернопільський міськрайонний центр зайнятості. У сімейний бюджет Паньківих були фінансові надходження від відчуження рухомого майна в сумі 368 200 грн.
Готівки декларант фіксує у різній валюті 827 800 грн. Сім’я депутата мала чимале фінансове зобов’язання перед фінустановою, зокрема декларант фіксує 258 539 грн сплачених коштів по кредиту та сам кредит на суму 1 388 530 грн у валюті.
Нам не вдалося поспілкуватися з Наталією Паньків. На наші телефонні дзвінки депутат не відповідає і не передзвонює. Проте помічниця депутата Паньків повідомила, що в декларації зазначено суму кредиту, отриманого ще у 2006 р., і значна частина заборгованості станом на сьогодні вже погашена.
Щодо готівки, то загальна її сума у різній валюті становить 468 700 грн. На банківських рахунках також п. Святослав має певні заощадження, що сягають 50 752 грн в американській валюті. Перед фінустановою сім'я радикала також має борг майже в 30 тис. грн.
Я минулого року змінив роботу, тому і в е-декларації зазначив дві зарплати за основним місцем роботи, - коментує Святослав Півторак. – На початку 2016 року я ще працював начальником відділу в службі автомобільних доріг в Тернопільській області. Згодом отримав посаду директора КП «Тернопільелектротранс».
Депутат з дружиною є акціонерами ряду підприємств, зокрема: ВАТ “Тернопільський кар’єр", ВАТ “Тернопільголовпостач" та ВАТ "Тернопільська фабрика художніх меблів".
Cукупний дохід сім'ї директора школи №5 торік сягнув 257 279 грн. В тому числі: 85 219 грн - заробітна плата отримана за основним місцем роботи, 33 589 грн - пенсія директора, 113 817 грн - дохід від заняття підприємницькою діяльністю дружини депутата п. Марії, 14 976 грн - пенсія дружини, 9 678 грн - дохід від ТОВ "Грейн-Ленд", що отримує п. Марія від надання майна в оренду.
На банківських рахунках у сім'ї директора школи 8 025 грн, а у його дружини готівки - 136 760 грн у валюті.
Дружина моя — підприємець та на ринку торгує дитячими іграшками, - роз’яснює кореспонденту Петро Поврозник. – Щодо доходу від оренди, то ще від наших батьків нам в спадок перейшли земельні ділянки. Сьогодні їх винаймає фермерське господарство, яке і сплачує відповідну суму за так званий пай. Також ми маємо майнові сертифікати ще часів Пензеника. Ми, як і більшість ураїнців, тоді повелися на такий обман наших чиновників. Тепер неможливо тих акцій ні позбутися, ні отримати хоч якусь вигоду.
Підсумовуючи, зазначимо, що депутати міськради, вміють вдало здійснювати покупки, особливо авто, які вони купують нижче за ринкову ціну. Окрім цього, депутати, як і більшість посадовців, декларують великі суми готівки, яка часто не відповідає доходам їхніх сімей.
У наступних публікаціях на te.20minut.ua та в «RIA плюс» ми продовжимо аналізувати декларації наступної п'ятірки депутатів Тернопільської міськради за алфавітом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер