Готуватися до перебування в пологовому будинку потрібно заздалегідь, тому у багатьох майбутніх батьків виникає питання: коли потрібно збирати сумку до пологового будинку. Конкретної цифри немає. Рекомендується бути готовим вже на 32-й тиждень, коли вже є ймовірність, що дитина може з'явитися. Тоді й починається основна підготовка до пологового будинку. Хоча і з другого триместру підготовку теж можна починати. Зібрати сумку з усім необхідним — справа відповідальна, тому краще її зібрати завчасно.
Список необхідних речей може відрізнятися. Поцікавтеся про це у свого акушера-гінеколога. Або ж ви можете попросити своїх знайомих поділитися досвідом. Ми порахували, скільки грошей необхідно, аби придбати всі речі в пологовий будинок. Ціну брали з відкритих джерелах.
Серед найнеобхідніших речей, які купувати не потрібно, але ви мусите взяти їх з собою, є документи: паспорт, обмінну картку, результати аналізів, УЗД. На консультаціях лікар повинен вас попередити, що на останніх тижнях перед передбачуваним терміном потрібно, щоб документи були у вас завжди з собою, тому що пологи починаються завжди несподівано і в дуже невідповідних місцях, наприклад, у магазинах.
Обмінна карта потрібна для того, щоб лікарі пологового будинку знали всю інформацію про протікання вашої вагітності і про ваш стан здоров’я. Найчастіше буває, що жінка, яка потрапляє в пологовий будинок і не має при собі інформації про стан здоров’я, може бути госпіталізована до відділення пологових будинків для інфікованих або для жінок, у майбутніх дітей яких виявлено патології. Так що краще себе підстрахувати, адже обмінна карта не така вже важка і поміститься в будь-якій сумочці.
Також деякі речі ви можете взяти з дому: кружку, ложку, тарілку, спідню білизну, предмети гігієни, туалетний папір. Тому їх вартість ми не враховували при підрахунку загальної вартості.
Сюди відносяться всі речі, які знадобляться жінкам під час перебування в лікарні, до пологів і після:
Не набирайте зайвого, навряд чи у вас буде час читати книгу або ще щось в цьому роді. Тільки найнеобхідніше. Ще подумайте про одяг для виписки, вибирайте щось вільне з одягу, та взуття на низькому ходу буде максимально зручним. У цей день точно буде фото на пам'ять, тому і про красу не забувайте.
На графіці ви можете ознайомитися з тими речами, які знадобляться матусі:
Окремо варто сказати про речі для дитини. Хоча запропонований список речей далеко не остаточний, багато залежить і від пологового будинку. Зараз є приватні лікарні, де породіллю забезпечують всім необхідним, тому про пелюшки та посуд турбуватися не доведеться, як і про постільну білизну. Тут найнеобхідніше, що може знадобитися немовляті в перші дні життя:
Щоб уникнути непорозумінь, завжди уточнюйте у лікарів, що саме важливо взяти з собою.
Що потрібно малюкові і скільки це вартує:
Зауважимо, що до цього списку варто ще додати десять одноразових масок, адже в період поширення ковіду це додаткова безпека для вас.
Весь набір речей обійдеться вам від 3 738 гривень.
Якщо вам доводилося народжувати дитину, скільки витрачали ви? Доповніть список необхідними речами. Пишіть у коментарях.
Читайте також:
Скільки "коштує померти" у Тернополі: ціни на поховання та коментарі священників
Скільки коштує хрещення дитини: що кажуть священники різних церков і тернополяни (ГРАФІКА)
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Бо я народжувала 2 роки тому нічого з списку не купляла крім гігієни для себе і дитини
Абсолютно нічого не платила
Єдине купила рушники паперові 2шт та мішки для сміття все...
Самі ж і казали щоб не купляти медикаментів бо не знаєш що потрібно буде..
Ставили крапельницю бо тиск падав нічо не відкупляла