Чоловік розповів, що в соцмережі «Фейсбук» знайшов оголошення про продаж мобільної техніки та мав намір придбати мобільний телефон та планшет. Коли ж перерахував кошти на банківську карту – продавець перестав виходити на зв’язок, а з ним «розчинилися» і понад 40 тисяч гривень.
Нагадаємо, нещодавно шахрай, який представився італійцем, через соцмережі видурив у тернополянки понад 200 тисяч гривень
Чоловік з яким познайомилася 52-річна жінка в соціальній мережі, заволодів її грошима - 6650 євро. Зі слів заявниці, віртуальне знайомство відбулося 22 березня цього року. Чоловік назвався італійцем і повідомив, що працює по контракту на закритому об’єкті. Гроші просив, аби мати змогу приїхати до неї. Жінка двома трансакціями через банк перечислила 217 тисяч гривень. Проте «італієць» вимагав ще більше – просив перерахувати ще сім тисяч євро. Тоді тернополянка збагнула, що потрапила у шахрайську пастку і звернулася до поліції.
Читайте також: Розіграш призів: шахраї вигадують нові схеми легкого заробітку
Поліцейські вкотре наголошують: схема купівлі-продажу товарів в інтернеті є найбільш розповсюдженою серед шахраїв. Зловмисники реєструються в онлайн-магазині, чи в соцмережах під вигаданим іменем, вказують тимчасові телефонні номери та виставляють у продаж неіснуючий товар. Їх мета - ваша передоплата, або хоча б завдаток.
Тож, якщо ви вирішили щось купити онлайн – домовляйтесь з продавцем про розрахунок за товар після його отримання. Крім цього, варто перевірити вказаний в оголошенні номер телефону через пошукові системи. Ймовірно, що коли товар вам пропонує шахрай, попередні жертви його послуг вже залишили свої негативні відгуки, повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 22 від 31 травня 2023
Читати номер
Ирина Шевела