Найпопулярніший вид афери, за допомогою якого шахраї спустошують електронні гаманці громадян – це повідомлення про «блокування» карткового рахунку. Від такого роду злочину потерпіла й жителька Теребовлянського району.
Потерпіла зазначила, що з нею зв’язався чоловік, який представився співробітником фінансової установи. Аферист зазначив, що кошти краянки намагалися несанкціоновано зняти, в результаті чого електронний гаманець жінки заблоковано, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Шахрай попросив уточнити персональні дані, що й зробила жінка. Через деякий час, перевіривши стан рахунку, заявниця виявила нестачу в розмірі 3000 гривень. За допомогою звернулася до поліцейських.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції вкотре звертаються до мешканців Тернопільщини ніколи не повідомляти будь-які дані щодо вашого карткового рахунку. Адже працівники фінансових установ не телефонують до своїх клієнтів, аби дізнатися або перевірити ваші персональні дані, які являються конфіденційною інформацією.
Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».
Читайте також Дорогий дзвінок: після розмови з шахраєм тернополянка втратила майже 20 тисяч гривень
Тернополянка втратила понад 9000 тисяч гривень: по телефону сказали міняти паролі картки
10 тисяч з кредитки збаражчанки збагатили незнайомця
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер