Як не стати жертвою «знімачів поробів» і «соцпрацівників»

Як не стати жертвою «знімачів поробів» і «соцпрацівників»
  • Розкажіть своїм батькам, родичам та близьким про такі випадки, аби рідні не потерпіли від рук аферистів.
  • Якщо ви чи ваші близькі вже стали жертвою шахраїв – негайно телефонуйте 102. 

Поліцейські застерігають краян та гостей краю не довіряти невідомим особам, які телефонують на засоби зв’язку, представляються працівниками правоохоронних органів та просять кошти за, так би мовити, не притягнення рідних до відповідальності.

Ця схема надзвичайно злагоджена між шахраями. Аферисти маніпулюють почуттями рідних та близьких людей, оскільки за спасіння дорогих людей тернополяни готові віддати власні заощадження, каже начальник відділу комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета.

Перше питання: «Як звуть сина»

Відео дня
  • Запам’ятайте: якщо у вашому домі пролунав дзвінок і вам повідомляють таку інформацію, намагайтеся якомога більше дізнатися про псевдо поліцейського, - радить Сергій Крета. - Запитайте у невідомого, як звати вашого сина. Якщо особа не дасть відповідь на запитання, ви зрозумієте, що вас намагаються ошукати.

Якщо у вас просять передати готівку, можете скористатись цим, але паралельно зателефонуйте на лінію «102» та повідомте всі обставини. На місце події одразу ж виїде слідчо-оперативна група, яка очікуватиме зловмисника.

Аби не потрапити на гачок шахраїв, які представляються службою охорони банків, поліцейські нагадують: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації і коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть на гарячу лінію фінустанови та уточніть деталі.

Соцпрацівники не мінятимуть валюту

Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки.

Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію.

Ніколи і ні за яких умов не виконуйте у банкоматі дії, які вам диктує по телефону незнайомець.

  • Не зберігайте пін-код разом з картою. Його потрібно запам'ятати, - радять у поліції. - У багатьох банках є можливість встановлювати пін-код самостійно, тому ви можете вибрати для себе зручну комбінацію з 4 цифр, яку легко запам'ятаєте. Звертайте увагу на зовнішній вигляд банкомату, щоб на них не знаходилось накладок, які можуть зчитували інформацію з ваших карток.

Правоохоронці застерігаються тернополян не вірити особам, які намагаються різними способами заволодіти вашими заощадженнями. Пам’ятайте, працівники державних установ не будуть приходити до вашої оселі та пропонувати обмін гривень на іноземну валюту або ж навпаки. Це схема шахраїв, які користуються похилим віком стареньких.

  • Розкажіть своїм батькам, родичам та близьким про такі випадки, аби рідні не потерпіли від рук аферистів, - звертається до мешканців краю Сергій Крета. – Якщо ви чи ваші близькі вже стали жертвою шахраїв – негайно телефонуйте 102.

Щоб не зникли «пороби» разом з грошима і коштовностями

- якщо до вас підійшли на вулиці або зайшли на подвір'я з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше завершити спілкування з незнайомцями;

- не дозволяйте чужинцеві заходити до свого помешкання, натякніть, що вдома не самі або ж скоро має повернутися хтось з рідних;

- не відповідайте на запитання, що стосуються вас чи ваших рідних – це спосіб зібрати інформацію, яка, не сумнівайтесь, буде використана не на вашу користь;

- не соромтеся покликати на допомогу випадкових перехожих чи сусідів. При появі сторонніх, шахрай найімовірніше постарається якнайшвидше зникнути;

- у жодному разі не давайте незнайомцеві своїх речей, грошей, коштовностей. Ви й не помітите, коли їх підмінять.

Читайте також Лідер рейтингу шахрайств – HELIX: 42 млн збитків та 520 заяв
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:01 Бусом по Театралці: як відповідатиме водій за порушення 15:15 У центрі Тернополя «просвітяни» збирали кошти на дрони для ЗСУ: фоторепортаж photo_camera 14:05 У Тернополі близько 700 пластунів зі всієї області взяли участь у «Відкритті Пластового Року» 13:10 На Об’їзній трапилась аварія: ми дізналися подробиці Від читача 13:09 У Тернополі триває набір нових учасників на екологічний проект Edu Up 13:05 У Карпатах травмувалася туристка з Тернополя 12:00 Бювет на бульварі Куліша – запрацював. Та чи надовго? (ФОТО ДНЯ) 11:17 У лікарні помер захисник зі Збаражчини Василь Дручок 10:02 Зупинилось серце ветерана пожежної охорони з Тернопільщини 09:00 Готуємо мафіни з шпинатом 08:01 Сьогодні, 24 вересня: все про цей день, які є традиції, кого вітати з іменинами 22:01 27 чоловіків намагались порушити кордон на Закарпатті — серед них були і з Тернопільщини 21:00 Показали, хто охороняє наш сон: тернополяни можуть відвідати фотовиставку українських воєнкорів photo_camera 20:30 Юні тернопільські танцівниці підкорили сцену на Чемпіонаті Європи 20:00 Чи треба заборонити російськомовний контент у Тернополі: ми запитали у містян (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 19:02 У поліції відреагували на їзду водія міського автобуса, який створив аварійну ситуацію на переході на Київській 18:01 На щиті повертається на рідну Бережанщину Герой Тарас Лещук 17:02 Захищаючи Україну від ворога, загинув житель Скалата Олександр Кадобний 16:10 На Новому світі трапилась пожежа: ми дізнались подробиці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up