Тернопільська кінокомісія та продюсерський центр “Інсайд Медіа” підписали угоду про зйомки на Тернопільщині приквелу “Червоний. Без лінії фронту”. Режисер —Заза Буадзе. Стартують зйомки в Кременці, і там ще з січня розпочався етап підготовки. Далі — Бережани й Тернопіль. Події першої частини фільму відбуватимуться в історичному Кременці 1935 року. Кінематографічний задум - відтворити автентично історичні події тогочасного Кременця – портрет міста, систему освіти, побут, тощо.
Саме тому творча група на чолі з головним продюсером фільму Володимиром Філіпповим звертається до мешканців Тернопільщини з проханням допомогти в зборі реквізиту для фільму. Всі речі і предмети побуту будуть збережені. Якщо є потреба, художники зможуть реставрувати пошкоджені речі, картини, фото. Все це можна вже приносити в Кременецький краєзнавчий музей. Директор музею Андрій Левчук зазначає, що у Кременецькому краєзнавчому музеї буде сформовано нову експозицію зали міжвоєнного періоду, а саме реконструкція побуту міста, пов'язана з подіями того часу і зйомками фільму. Таким чином поповнять музейну колекцію, щоб історична спадщина кожної родини була у широкому доступі для відвідувачів музею, туристів.
Що потрібно: посуд, вази (настільні і підлогові), підлогові вішалки, лампи (настільні і підлогові), люстри, керосинові лампи, свічники, ліхтарі над ганком, фарфорові статуетки, скульптури, погруддя, годинники (підлогові, настінні, настільні), попільниці, кухонне начиння (простий посуд), таці, ковдри, подушки, старі мольберти, коляска дитяча, дитячі іграшки, рами для картин і фото, старі портрети (олія, графіка, акварель), старі пейзажі і натюрморти (олія, графіка, акварель), плакати, афіші, старі фотокартки, старі листівки (пасхальні, новорічні), стара періодична література (журнали, альманахи), книги – українською, польською, німецькою, англійською, російською (видання до 1950 р.), раритетний одяг, раритетні аксесуари – намисто, сережки, сумки, капелюхи, шалики, мереживо, раритетне взуття, старі медалі і ордена, раритетні невеликі музичні інструменти, грамофон, фортепіано, раритетні меблі – ліжка, шафи для одягу і книжкові, серванти, дзеркала, тумбочки, етажерки, навісні полички, скрині, тощо.
Після зйомок їх повернуть, або залишать у експозиції музею з дозволу господарів.
Окрім цього, для зйомок необхідні досвідчені реконструктори подій 1935-1945 років для відтворення у стрічці історичної атмосфери того періоду.
Також речі можна приносити до Тернопільської кінокомісії за адресою вул. Миру,1 кв. 15. Деталі за телефоном: 0677273382.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
бурундук