Тут готують майбутніх економістів

Тут готують майбутніх економістів

Експозиція затишного сільського українського подвір’я біля центрального входу, калинова алея, кімната-музей Іванни Блажкевич, музей старожитностей, радіовузол – це лише декілька особливостей Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич.

Є музей старожитностей

Чотирьохповерхове приміщення навчального закладу знаходиться на масиві «Дружба» за адресою вул. Макаренка, 1а.На фронтальній стіні є барельєф Іванни Блажкевич і меморіальна дошка випускника, Героя України Віктора Стефановича, який загинув в АТО. До 125-річчя від дня народження Іванни Блажкевич заклали калинову алею.

У школі діє система контролю «Смарсі». Є доволі просторий хол, а от актовий зал невеличкий. Стіни холу прикрашають портрети педагогів та кращих учнів, які мають високі здобутки в навчанні, мистецтві та спорті, а також кубки і грамоти. Крім того тут діє експозиція дитячих малюнків, біля вхідних дверей стоїть писанкове дерево. На першому поверсі розміщений просторий спортзал. На третьому – затишна їдальня.У навчальному закладі два комп’ютерні класи. Нещодавно закупили ще 13 нових комп’ютерів.

9 жовтня 2009 р. у школі відкрили музей громадської діячки, письменниці, педагога Іванни Блажкевич. На початку грудня 2014 р. з ініціативи директора Григорія Рибака на фасаді відкрили барельєф письменниці, творцями якого є скульптор Іван Сонсядло та архітектор Михайло Кичко.

Також у навчальному закладі є музей старожитностей, що складається з двох кімнат. Більшість експонатів привезені із с. Денисова, де проживала Іванна Блажкевич. У першій кімнаті представлені піч, розмальована квітами, лавка,стіл, полумиски, глечики, казанок, бомбетель з вишитими подушками та покривалом. У другій – речі домашнього вжитку: вишиті сорочки, спідниці, корсетки, хустки. Тут є скриня, прялка, веретено, колекція прасок, праники, серпи.

Співпрацюють з ТНЕУ

Історія школи №9 розпочалась ще у 50-х роках минулого століття. Запис в журналі свідоцтв свідчить про те, що в 1961 році було видано свідоцтво про закінчення семирічки першим випускникам.  На той час школа була розташована на вулиці Львівській. З першого вересня 1968 р. – у теперішньому приміщенні, розрахованому на 960 місць. Тоді учнівський коллектив нараховував 28 класів, у яких навчалося 986 учнів. Вперше було набрано 70 учнів у 9-й клас, адже школа планувалась середньою. Перший випуск учнів із середньою освітою відбувся у 1970 році. Випускникам тоді видали 63 атестати та 69 свідоцтв про восьмирічну освіту.

Серед найвідоміших випускників – колишній народний депутат Ярослав Джоджик, підприємець Михайло Ратушняк, колишній міський голова Тернополя Богдан Левків, художній керівник «Оркестра Волі» Володимир Грицай, директор центру дитячої творчості Світлана Миханчук та інші.

Станом на перше вересня 2016 р. у  33 класах навчається 965 учнів. У другу зміну вчаться  лише треті-четверті класи. Шкільна форма є у початкових класах, ліцеїсти носять відповідні галстуки. Для вступу в ліцей дев’ятикласники пишуть заяви, здають іспит, проходять психологічні тести. Наразі в школі №9 є один ліцейний десятий і два одинадцяті класи – один ліцейний, інший – універсальний. Наступного року всі 10-11 класи будуть ліцейними. 

У навчальному закладі працюють 84 вчителя. З них 62 спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії, 13 спеціалістів першої кваліфікаційної категорії,троє спеціалістів другої кваліфікаційної категорії, шестеро спеціалістів.12 педагогів маютьзвання «вчитель-методист», 26 – «старший вчитель».Діє 10 методичнихоб’єднань.

Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич має свій гімн та сайт www.9.school-info.te.ua.

– Книга про наш заклад називається «Школа моєї мрії», тому що ми йдемо до своєї мрії, до постійно вдосконалення, – каже директор Григорій Рибак. – Так, у 2010 р. ми уклали угоду про співпрацю з Тернопільським національним  економічним університетом, а вже через рік на базі нашої школи діяв економічний коледж. Там працювали науковці університету та 10 наших вчителів. У 2012 р. ми створили економічний ліцей.

Починаючи з першого класу, діти вивчають «Основи економіки». Десяті-одинадцяті класи –ліцейні, тож майбутніх випускників орієнтують на економічні професії.

– Основне наше завдання – це підготовка дітей до життя, – наголошує директор. – Це і банківська справа, і юриспруденція, і бухгалтерія, і економіка. Ми вчимо наших учнів формувати свій бюджет, знати свої права споживачів тощо. Гордимось тим, що завдяки співпраці з ТНЕУ покращили навчально-виховний процес і знання дітей.

Для учнів 7-11 класів приходять читати лекції викладачі університету, працівники банків, податкової служби, пенсійного фонду, управління з прав споживачів.

– Важливим для нас є і національно-патріотичне виховання, – стверджує Григорій Рибак. – Тому ми школа, яка із 2014 р. носить ім’я людини-легенди Іванни Блажкевич.У нас дуже потужна виховна робота. Приємно, що нам дають високу оцінку батьки та громадськість.

Економічний профіль

У школі створена й апробована власна модель навчально-виховного середовища економічного спрямування. Вона має три складові: предметна – курс економіки та курси економічного спрямування «Подорож у світ економіки», «Моя економіка», «Основи споживчих знань», «Математика в економіці»; міжпредметна – економічний компонент в інших навчальних курсах; система позаурочної виховної роботи економічної спрямованості.

У початковій школі економічна освіта має інтегрований характер. Саме тут формуються такі базові економічні поняття як обмеженість ресурсів, бартер, гроші тощо. У п’ятих-шостих класах є курси «Подорож у країну економіки», у восьмих класах – «Моя економіка», у сьомих та дев’ятих  – «Основи споживчих знань», у десятих-одинадцятих – «Економіка. Профільний рівень».

На реалізацію завдань економічної соціалізації школярів спрямована система виховної роботи з економічного спрямування в позакласний час. Вже традиційними стали такі виховні заходи як класні години «Бюджет сім’ї », «Поговоримо про гроші», «Я – майбутній економіст», диспути «Школяр і ринок», «Що означає заробити на свій хліб?», круглий стіл «Економіка в нашому житті», вікторина «Економічний калейдоскоп», конкурси «Пані економіка», «Економікс», ігри «Школа ділової людини», «Як скласти і розрахувати бізнес-план» тощо. У школі організовують виставку бізнес-проектів, екскурсії на виробництво, в банківські установи і тощо.

– У нас проходять тематичні тижні: тиждень математики, економіки, правових знань, історії, географії, – зазначає в. о.заступника директора з навчально-виховної роботи Тетяна Щербяк. – Проводимо шевченківські дні, вшановуємо Лесю Українку, Івана Франка, пам’ятні дати. Учні беруть участь у різних благодійних акціях.

Формуванню працелюбності та відповідальності сприяє залучення школярів до трудових акцій «Чиста школа», «Вереснева толока», «Галерея кімнатних рослин» та інших.

У навчальному закладі діє учнівське самоврядування, що  має парламентсько-президентську форму організації.

Конкурс диктантів і «Економікс»

З-поміж особливостей школи №9 – щорічний конкурс диктантів з української мови ім. І. Блажкевич для дев’ятих класів. Випробувати свої знання приїжджають навіть  учні сільських шкіл. Диктанти перевіряють методисти управління освіти. Переможці конкурсу отримують грошову премію.

Традиційним вже став і тиждень економіки, під час якого відбувається загальноміський конкурс «Економікс» для учнів 9 класу. За перемогу змагаються 5 фіналістів конкурсу. Трьом найкращим вручають грамоти та грошові винагороди. За перше місце – 300 грн., за друге – 200, за третє – 150.

– Цікаво відбувається посвята у ліцейні класи, – розповідає Григорій Рибак. – Спочатку ми робили її в актовій залі ТНЕУ, де ліцеїстів вітав ректор, а тепер ми проводимо її на святі Першого дзвоника. Старшокласники дають клятву ліцеїста, ми вручаємо їм особливі галстуки, потім відбувається концертна програма.

Виховання підростаючого покоління неможливе без врахування духовних цінностей. Для цього потрібна співпраця трьох інституцій  – сім’ї, школи і церкви.

– Наш навчальний заклад є одним із тих, що керується високими моральними принципами, – кажевчитель української мови, літератури і християнської етики Ірина Човніцька. – Нам допомагають батьки і духовенство. Зокрема початок і завершення навчального року розпочинається з благословення отців церкви священомученика Йосафата і спільної молитви. У квітні відбуваються духовні зустрічі зі священиками та семінаристами Вищої духовної семінарії ім. Й. Сліпого, яків часі Великого посту проводять у школі Хресну дорогу.

Батьківські дні та всеобуч

Ще однією «родзинкою» навчального закладу є проведення батьківських днів, коли батьки мають змогу відвідувати уроки, виховні заходи, спортивні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я» тощо. Також у школі працює всеобуч батьків.

– У нас дуже цікаво проходять батьківські конференції, – стверджує заступник директора з виховної роботи Ольга Осіпцова. –Ми пропонуємо свої теми, батьки – свої, запрошуємо різних спеціалістів, відбувається обговорення.

Змістовне учнівське дозвілля забезпечують 10 гуртків. На базі школи функціонує зразкова вокальна студія естрадного співу «Талант»  (керівник Уляна Пюрко), дитячий хор «Зорепад» (керівник Лідія Грондовська), вокальний ансамбль «Веселі нотки» (керівник Мирослава Пиріг), учнівське громадське об’єднання  естрадного танцю шоу-балет «Каприз» (керівник М. Гузар). Також є гуртки декоративно-ужиткового мистецтва «Азбука в’язання» і «Візерунок». У гуртку військово-патріотичного виховання «Козачата» займаються діти 5-7 класів, а в гуртку «Юний рятувальник» – учні 8-10 класів. Також є гурток технічного моделювання, шаховий і секція флорболу.

 

Коментарі (1)
  • Анонім

    Скільки можна клепати тих економістів . Вже і так наштампували тих економістів  на 30 років вперед . Вже в Україні самі економісти ,менеджери ,бухгалтера ,педагоги , а толку з того 0 . Економіка нижче плинтуса оскільки відсутнє виробництво ,а виробництво відсутнє бо всі такі панські "магістри","дохтори економічних ,математичних наук" зробилися ,всі з так званими вищими освітами  , а щоб працювати на тракторі ,чи за верстатом ,чи розробляти техніку для військових так ніхто не хоче .
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:01 Якщо дитина "застукала" вас під час інтиму: коли сказати про це? photo_camera stars 20:02 Що ви знаєте про міста та містечка Тернопільщини? Перевірте себе (ТЕСТ) stars 19:01 Квітковий рай: ТОП-5 неймовірних полів та садів на Тернопільщині, де роблять фотосесії photo_camera stars 18:00 Начальниця пошти підробила підпис та привласнила чужий грошовий переказ. Що їй загрожує? Від читача 22:08 Міжнародні донори дали можливість українській молоді згуртуватися для створення суспільно-важливих соціальних проєктів! 17:09 Хто платитиме за ремонт паркану і рекламного щита, зруйнованого п’яним водієм у Центрі? 16:02 В Україні запровадять нову премію до Дня Незалежності. Хто її отримає? 16:00 Лікування геморою у “Оксфорд Медікал Тернопіль” (новини компаній) 14:28 Перелік культурних заходів у серпні: куди піти та що подивитися (РОЗКЛАД) 13:46 На Дубовецькій посеред тротуару знову утворилося провалля 13:01 Які розваги організовують для тернополян "золотого" віку цього тижня. Графік 12:20 Гвалтували дітей обох статей та навіть стареньких бабусь: ТОП резонансних злочинів на Тернопільщині stars 11:40 Водій на BMW-X5 врізався в електроопору. Чоловіка з понівечиного авто виймали рятувальники (ФОТО) 11:00 По коліна в болоті, промоклі але щасливі. Відгримів фестиваль «Файне Місто 2021» (РЕПОРТАЖ) play_circle_filled photo_camera stars 10:31 Через прорив трубопроводу перекрито вулицю Качали, а декілька будинків залишились без гарячої води 09:57 Андрій Шевченко йде з посади головного тренера збірної України (ОБГОВОРЕННЯ) 09:20 Covid-19 на Тернопільщині: кількість хворих збільшується. Яка ситуація в Україні 09:01 НБУ знизив офіційний курс долара до річного мінімуму 08:00 Сьогодні, 2 серпня: Міжнародний день голокосту ромів 07:01 На 2 серпня у Тернополі прогнозують шквали, грозу і град. Якою буде погода до кінця тижня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up