Право на освіту – це і конституційне право, і право, гарантоване міжнародними договорами, у тому числі Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Ст. 21 Конституції України гарантує рівність людей у своїх правах. У статті 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, загальної шкільної та професійно-технічної освіт.
- Відповідно до ст. 2 Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод зі змінами, внесеними Протоколом №11, нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, – розповідає адвокат Ірина Турчин-Кукаріна. – Згідно зі ст. 14 цієї Конвенції, користування правами та свободами має бути забезпечене без дискримінації за будь-якими ознаками.
Нагадаємо, що через встановлення у садках додаткової плати для "іногородніх" дітей мами вийшли на революцію та пікетували міську раду.
Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» забороняє дискримінацію за певними ознаками, серед яких і місце проживання. Однак існують випадки, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними. У даному випадку має бути юридичне обґрунтування наявності об’єктивної мети для застосування подібних обмежень, зауважує фахівець.
Територіальна громада своїм коштом утримує заклади комунальної власності, тож має право вирішувати, як розпоряджатися ними. Відтак, адвокат вбачає певне раціональне зерно у рішенні міськради.
- Водночас, держава, яка гарантує безоплатність дошкільної освіти, повинна була би сприяти територіальним громадам у створенні можливостей для безоплатного навчання дітей, утримання відповідних комунальних закладів, наприклад, засобом субвенцій, - каже вона. - Інший варіант - міжбюджетний трансферт (передача коштів між місцевими бюджетами на здійснення видатків місцевих бюджетів).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
По-перше, можна провести анкетування дітей, і визначити місце реєстрації їх батьків, а тоді, ЯКЩО ДЛЯ ЦЬОГО Є ЗАКОННІ ПІДСТАВИ, вимагати від відповідних громад компенсацію на кожні конкретну дитину.
По-друге, вимагати відповідних компенсацій з державного бюджету.
І по-третє, не робитись дурною і захланою, і не вимагати ні від кого нічого.
Цікаво, а звідки тернопільська влада взяла ці тарифи і ціни, на якій стелі вона їх прочитала?
360 гривень за ліжко в лікарні? А готелі в Тернополі в яку ціну?
1200 гривень на дитину в садку? А що, в кожної дитини персональна вихователька і няня?
А брати плату за відвідування гуртків? Це ж що з тими нашими урядниками вже твориться? Це їх якась сатана вже перекупила, чи що?
І, от дивно, правоохоронці мовчіть, як риба об лід? І чому це?
!.Право на освіту – це і конституційне право, і право, гарантоване міжнародними договорами, у тому числі Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Ст. 21 Конституції України гарантує рівність людей у своїх правах. У статті 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, загальної шкільної та професійно-технічної освіт.
2.Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» забороняє дискримінацію за певними ознаками, серед яких і місце проживання.
3.Територіальна громада своїм коштом утримує заклади комунальної власності, тож має право вирішувати, як розпоряджатися ними.... Але! Держава, яка гарантує безоплатність дошкільної освіти, повинна була би сприяти територіальним громадам у створенні можливостей для безоплатного навчання дітей, утримання відповідних комунальних закладів, наприклад, засобом субвенцій. (с)
Проблема "чужих дітей" це не проблема їх батьків, ЦЕ ПРОБЛЕМА ДЕРЖАВИ!!! В цьому випадку міська рада ПОВИННА БУЛА ВИРІШУВАТИ ЇЇ НЕ ЗА РАХУНОК БАТЬКІВ А ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ!!!
Міська рада НЕ МАЛА ПРАВА виносити рішення про плату за навчання!А ще є за лікування(!) - місце в лікарні за одну добу коштує 360 грн! Хвора людина лише за 10 днів лікування має заплатити 3600 грн ЛИШЕ ЗА ЛІЖКО! І це також НЕЗАКОННО! А ще є плата за позашкільну освіту, професійно-технічну... а ще є карта тернополянина.
От не розумію, чому СБУ до цих пір не відкрило кримінальних справ проти міських чиновників за порушення Конституції, перевищення повноважень і зловживання службовим становищем?