Партнер рубрики Події

Із 23 квітня тернополянам можуть вимикати світло у «пікові» години

Із 23 квітня тернополянам можуть вимикати світло у «пікові» години

Через дефіцит електроенергії в Україні в Тернопільській області обмежили електропостачання для деяких підприємств. З 18:00 до 22:00 год  вводяться в дію графіки обмеження споживання електричної потужності (ГОП) для підприємств

Нагадуємо, що відключення електроенергії для побутових споживачів на разі не передбачається.  Проте, зважаючи на виникнення дефіциту в об'єднаній енергосистемі країни, закликали  споживачів використовувати електроенергію ощадливо.

За повідомленням НЕК «Укренерго» в енергосистемі вже протягом кількох днів наявний дефіцит електроенергії, залучається аварійна допомога європейських країн. 

— Щоб зменшити споживання енергії вдома, не потрібно робити щось неможливе. Просто, вимикайте за собою світло, вимикайте побутові прилади, коли вони не потрібні та зменшіть одночасне використання енергоємних приладів, особливо в пікові години: вранці з 7:00 до 10:00 і ввечері з 18:00 до 22:00, — закликали енергетики.

Відео дня

Економія електроенергії не означає повну відмову від електроенергії. Інколи достатньо вимкнути зайве, перейти на ощадливий режим, скоротити використання потужних електроприладів.

Нагадаємо, раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі. 

Як заощаджувати

Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.

Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.

– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.

Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:

  • з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
  • з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.

Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:

  • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
  • повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
  • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).

Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up