Партнер рубрики Події

Чи можуть працівники ТЦК затримувати військовозобов'язаних

Чи можуть працівники ТЦК затримувати військовозобов'язаних

Працівники ТЦК та СП не мають права затримувати людей, якщо ті не перебувають у розшуку. Дане право наразі зберігається тільки у працівників Національної поліції.

Роз'яснення у інтерв'ю РБК-Україна надав член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.

Як пояснив Веніславський, при цьому просто для оновлення військово-облікових даних поліцейські не затримують. Але якщо під час перевірки документів з'ясувалось, що громадянин України перебуває в розшуку (тобто він вже мав бути мобілізований, йому приходили повістки тощо) — то представники Національної поліції можуть затримати та доправити людину до відповідних підрозділів ТЦК та СП.

—  І тут без різниці — до чи після 16 липня, —  підкреслив він.

Відео дня

Також член комітету ВР роз'яснив, що доставляти примусово до ТЦК та СП або на ВЛК можуть лише громадян, які перебувають в розшуку.

При цьому він зауважив, що в розшук їх оголошує Національна поліція на підставі того, що вони ігнорують повістки чи вимоги ТЦК та СП з'явитись.

—  І примусово доправляти людей до ТЦК та СП, знову ж таки, можуть лише працівники поліції. Тобто працівники ТЦК та СП не мають права діяти примусово без працівників поліції. Якщо вони діють разом з працівниками поліції, то це, в принципі, в рамках закону, — зауважив Веніславський.

Новий закон про мобілізацію

Нагадаємо, 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію. За новим законодавством, військовозобов’язані до 16 липня 2024 року повинні оновити свої облікові дані.

За новим законом, якщо військовозобов'язаний не прибув на  облік даних, ТЦК звертається до поліції для його розшуку та доставки.

Тепер військовозобов'язані повинні мати при собі військовий квиток. При цьому упродовж двох місяців потрібно оновити дані. Це можна зробити у ТЦК, ЦНАП, або в реєстрі «Оберіг» у додатку «Резерв+».

Нагадаємо, раніше наші журналісти розповідали про 54-річного чоловіка, який зник після візиту до ТЦК. Рідні просили допомоги в його пошуках у медіа. Про це «20 хвилин» повідомила донька вже мобілізованого чоловіка Анжела Талабан. 

Читайте також: 

Президент підписав Закон про мобілізацію

Новий закон про мобілізацію: розʼяснення про те, що зміниться

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (12)
 • 666

  то чому так роблять,чого ніхто їх не запитає
 • Хэнкус

  Не можуть, все?
 • Ігор Ігорко

  Так зараз всі у розшуку,навіть людина не знає що їй виписали повістку,а її в розшук.
 • Діана

  Ну їм на закони всерівно

keyboard_arrow_up