-
Мар'яна ДОХВАТ
- access_time
Мистецтво тату — це ціла наука. Майстер тату повинен знати усі тонкощі своєї професії, щоб не нашкодити клієнту. А в тату-салонах мають бути найкращі інструменти та абсолютна стерильність.
- Люди повинні розуміти, що у хороших тату-салонах усе максимально стерильне, - каже тату-майстер Леонід Ткачук. - А контакт усіх необхідних речей для процесу з іншими людьми зведений до мінімуму. Плівкою замотана кушетка, тримачі для рук, дроти, які йдуть від машинки, — усе для безпеки клієнта.
Раніше татуювання робили роторною машинкою. Нею, як кажуть тату-майстри, в рази менше травмується шкіра, тому багато хто і досі працює саме цим пристроєм. Нею легше робити широкі контури. Мінус цієї машинки - вібрація, вага і сильний шум.
Зараз майстри частіше використовують індукційну машинку - сучаснішу версію роторної.
Для кожного клієнта майстер використовує нову ручку до машинки, нові голки і тримачі. Усе це одноразове. Кожну з цих деталей розпаковують у присутності клієнта. Голки для тату є різної товщини і призначені для різного типу робіт - для тіней, контурів, зафарбовування. За сеанс майстер може використати від двох до шести голок, залежно від малюнка.
Майстри для своєї роботи зазвичай обирають фарби американського виробництва - Worls Famous, Eternal та Intenze. Для чорних ліній використовують фарбу Dynamik.
У деяких людей може бути алергія на фарбу, особливо на червону, жовту, білу та коричневу. Як пояснюють майстри тату, більшість фарб зараз виготовляють з органічної речовини, тож буває алергія. Але небезпеки для здоров’я немає.
Ескіз татуювання на шкіру переводять за допомогою спеціальної мазі. Її намащують на ділянку, де має бути тату, і тоді прикладають ескіз. Його попередньо малюють на аркуші, під яким є калька.
- Ескіз можна зробити і за кілька хвилин, і за тиждень, - каже тату-майстер Дмитро Пахолків. - Усе залежить від складності малюнка та майстра. Є ескізи, які малюють вручну, а є ті, що роблять у фотошопі. Другий варіант набагато швидший. Але зазвичай це уже готові малюнки, які потрібно доробити.
Набити тату можна і за один сеанс, і за десять. Уже залежить від складності роботи та малюнка.
Видалити тату можна за допомогою спеціального лазеру. Ця процедура болісна, тривала і дорога.
Після роботи майстер все обробляє дезінфектором - робоче місце, інструменти, крісло, руки .
А так виглядає робоче місце майстра у тату салоні.
Раніше готове тату на тілі обгортали харчовою плівкою для того, щоб шкіра скоріше заживала. Тепер у тату салонах використовують спеціальну плівку.
- Це самофіксуюча прозора плівка, використання якої є найкращим методом загоєння свіжих татуювань, - розповідає майстер тату Віталій Швець. - Перш за все, вона надійно захищає татуювання від вторинної інфекції. Плівка водонепроникна, тому клієнт може спокійно приймати душ. Така пов'язка немає негативного впливу на шкірне дихання та попереджує роздратування навколо татуювання.
Таку плівку можуть використовувати і при чутливій шкірі. А оскільки, пов'язка прозора, то і клієнт, і майстер можуть легко спостерігати за станом свіжої тату.