"Головне - не соромитись себе": як у Тернополі пройшов фестиваль творчості для дітей із інвалідністю

"Головне - не соромитись себе": як у Тернополі пройшов фестиваль творчості для дітей із інвалідністю
  • Дітки із інвалідністю вчились розмальовувати імбирні пряники, створювати мультики та багато чого іншого. А їхні батьки могли поспілкуватись із психологами та педагогами. 
  • З нагоди Міжнародного Дня людей із інвалідністю у Тернополі пройшов фестиваль творчості дітей з інвалідністю "З вірою у майбутнє" у вівторок, 3 грудня, у Concert Hall ТРЦ "Подоляни".

 

Ініціаторкою проєкту є Оксана Гоменюк, яка є мамою дитини із інвалідністю. Жінка багато, як фотографиня, долучалась до фотографування діток із інвалідністю. Вона розповідає, що ці зйомки дали їй розуміння того, що ці діти - такі, як усі. Каже, вони чудові. 

Додамо, такий масштабний захід для діток із інвалідністю у Тернополі влаштували вперше. 

Відео дня

У фестивалі взяли участь близько 250 дітей із інвалідністю, приїжджали й дітки із інших областей. 

Проводили різні майстер-класи 

У залі працювало десять тематичних локацій. Учасники могли поринути у світ живопису та казкотворення. Також могли навчитись розмальовувати імбирні пряники, створювати новорічні прикраси, валяти іграшки, ліпити, вчились робити мультики. 

Кирило Богданюк приїхав спеціально на цей захід із Кам’янець-Подільського. Хлопець навчався у Тернополі на юридичному факультеті ТНЕУ. Його викладачі із цього університету запросили хлопця провести майстер-клас на інклюзивному заході. 

Кирило Богданюк – людина з особливими потребами, народився хлопець із ДЦП.  Він родом із Запорізької області. Рідна мати відмовилась від нього на наступний день. Їй сказали, що хлопчик не виживе. Його забрали у місцевий дитячий будинок,у якому перебував до чотирьох років. Потім він жив у Херсонському інтернаті. І Кирило не просто вижив, а зумів створити самого себе, знайти своє покликання, прийомну сім’ю, навчатися і допомагати іншим. Зараз хлопець проводить майстер-класи із малювання праскою. 

Кирило розповідає, що вважає такі заходи необхідними для соціалізації людей із інвалідністю. Каже, на них, люди із інвалідністю показують, що вони все можуть і нічим не гірші за інших. 

Батьки діток із інвалідністю на заході могли поспілкуватись із психологами, педагогами, тренерами. Завершився фестиваль - гала-концертом, де виступали, як діти із інвалідністю, так і здорові діти.

Додамо, подія відбулася в рамках Всеукраїнського дитячого фестивалю "ArtBOOM".

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • кобра
    Несмішіть це все піар і небільше
  • Просто світ не без хороших людей:)
    Молодці це просто прекрасно що є моді люди якім не важко провести свій власний час з дітками які цього потребують та зробити свій внесок в суспільство ця приємна мить життя закарбується у серцях цих діток яким так не легко у нашому бутті:)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:50 BMW мчав зі швидкістю 174 км/год в населеному пункті 21:00 Історик «Хорват»: охороняв небо Тернополя, тепер на передовій photo_camera 20:00 300 доларів за відстрочку: судили головного спеціаліста мобілізаційного відділення 19:00 У Зарваниці відбудеться загальноукраїнська проща Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:15 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через грози і шквали 18:00 «Маємо боротися за тих, чия доля невідома». Акцію-нагадування провели у Тернополі 17:00 Четверо випускників Чорткова отримають грошова винагороди за високі результати НМТ-2025 16:02 Збили велосипедистку на Збаразькій 15:00 Сформували календар матчів на сезон 2025/26: коли гратиме тернопільська «Нива» 14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up