Християни і Хеловін — що кажуть у Церкві

 • Із застереженнями щодо Хеловіну виступають у Тернополі католицькі, православні і протестантські священики.
 • Хеловін — язичницьке свято, пов’язане з магією і злими духами, акцентують представники релігійних організацій.
Християни і Хеловін — що кажуть у Церкві
Церква каже, що в цей день краще помолитися за померлих Фото http://2016rik.pp.ua/

Що кажуть католики

Позицію УГКЦ щодо Хеловіну окреслює керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської єпархії отець Олег Харишин.

— У день всіх святих, який відзначають 1 листопада, вшановують покійних. Тож коли у молодих людей виникає питання, що робити в цей день, то варто помолитися за своїх близьких, які померли. Адже найкращою формою пошани покійної людини є молитва за неї. День всіх святих відзначають у католицькій Церкві. Це свято на Західній Україні прийнялося, і ми теж молимося та відправляємо заупокійні богослужіння у нашій греко-католицькій Церкві. Хеловін — це було свято нового року у давніх кельтів. 31 жовтня вони завершували всі польові роботи і в ніч на 1 листопада вони влаштовували гуляння з танцями біля вогнища. Тому деякою мірою свято бере свій початок звідси. Однак найбільша проблема цього свята — прагнення імітувати злі сили. Я говорю це для тих, хто вважає себе християнином, — говорить священик. — Бо саме ці люди, будучи охрещеними, одягнулися у ризу світлу, і повинені ту ризу світлу носити упродовж всього життя. Тобто, вдягатися у світлий одяг Христового хрещення кожного дня і його носити незаплямованим. Християни не повинні одягати демонічний одяг та імітувати злих духів і потвор. Власне, звідси і проблема: бо ті вечірки завершуються багатьма нехристиянськими речами. Тому в даному випадку Церква застерігає не імітувати злих духів, бо це для них стає прецедентом потім нами маніпулювати, робити нам прикрощі. Тобто, зводити нас зі шляху до Бога. Якщо ти з легкістю тепер імітуєш злі сили, то й відтак можеш дозволяти собі багато інших поганих речей.

Християнин повинен набувати подобу ангела, а не диявола, каже отець Харишин.

— Тому масові гуляння та заходи такого роду — це прихована пропаганда демонічних дійств, — деталізує він. — Ми хочемо, щоб особливо зрозуміли цю проблематику освітні заклади, які не повинні включати такі святкування у перелік річних заходів – краще організовувати культурні, просвітницькі, спортивні свята. А розважальним закладам слід бути більш креативними у справі пошуку клієнтів, Хелловін принесе більше шкоди, аніж прибутку. 1 листопада варто пом’янути покійних. До речі, 1 листопада заплановані заупокійні моління у кожному храмі. Увечері, о 17.00, на трьох міських кладовищах будуть моління за померлих — люди можуть прийти і долучитися до молитви. Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк УГКЦ вже звернувся з застереженням до вірних з приводу святкування Хеловіну. Це звернення священики будуть читати цієї неділі в кожному храмі.

Думка православних

 

Позиція протестантів

Так само оуджують Хеловін протестанти, зокрема євангельські християни. Їхню позицію висвітлює старший пресвітер Обєднання Церков Християн Віри Євангельської у Тернопільській області Віталій Яцюк.

— Хеловін своїм корінням міцно впирається в язичництво і чаклунство. Хеловін — це день зла. Це свято прославляє сатану, пропагує ідолопоклонство, розпусту, бісівські ритуали. Святе Писання навчає: « Коли будеш входити до Краю, що дає тобі Господь, Бог твій, то не навчися чинити такого, як гидота цих народів. Нехай не знайдеться між тобою такий, хто переводить свого сина чи дочку свою через огонь, хто ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижник, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих. Бо гидота для Господа кожен, хто чинить таке, і через ті гидоти Господь, Бог твій, виганяє їх перед тобою. Бездоганний будеш ти перед Господом, Богом своїм, бо ці народи, що ти посядеш їх, слухають тих, хто ворожить по хмарах та ворожбитів, а ти не таке дав тобі Господь, Бог твій» (Повт.18:9-14), — коментує Віталій Яцюк. — Також святий апостол Павло стверджує: «Те, що в жертву приносять, демонам, а не Богові в жертву приносять. Я ж не хочу, щоб ви спільниками для демонів стали» (1 Кор.10:20). Більшість людей вважають це свято нешкідливою веселістю. Але за маскою Хеловіна ховається тисячолітня історія бісівського зла, тісно пов'язана з окультизмом і сатанізмом. Поширення цього свята суперечить покликанню нашої віри і нашої надії, будь-яка участь віруючої людини у ньому є гріховною. Христос сказав такі слова: Ніхто двом панам служити не може, бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого знехтує. Не можете Богові служити й мамоні (Матв.6:24).

Істинні християни не повинні брати участь у святкуванні Хелловіна, бо це є прояв зради Бога Ісуса Христа, продовжує старший пресвітер.

— Замість того щоб брати участь в язичництві, ходити з відьмами і бути заодно з Хеловіном, замість того щоб наші діти святкували безжалісність і бездумно розважалися в день смерті, ми повинні зосередити увагу наших сімей і церкви і цілої держави Україна на святкуванні Дня Реформації 31 жовтня, адже саме 31 жовтня 1517 року Доктор Мартін Лютер прибив 95 тез на двері церкви у Віттенберзі, Німеччина, — говорить Віталій Яцюк. — Його сміливий виклик проти небіблійних принципів правління папства середньовічного Риму надихнув Протестантську Реформацію. Всім, заснованим на Біблії, церквам варто було б відзначати свято найбільшого відродження віри і свободи в історії. Реформація була одним з найбільш важливих поворотних моментів світової історії. Енергія, вивільнена від нового відкриття Біблії на доступній мові, призвела до найвидатнішому духовному Відродженню в історії. Реформація звільнила християн Північної Європи від руйнівного впливу язичництва епохи Відродження і привела до найбільших свобод та науковим відкриттям в історії. Кожному, хто вірить в Біблію, християнину варто було б відзначати день Реформації, а не окультного Хеловіна.

0
0
0
0
Коментарі (28)
 • Анонім

  Що можу сказати ,що наш народ тільки може весилитися , то фестивалі влаштовують з гігантизмом на всяку х....... , то танцюють індійські танці по медичним інститутам , то ще якусь херню перебирають у інших народів . У мене питання ви, коли працювати збираєтесь ? Нех... забувати ,що в країні війна . Одні значить в окопах захишають мирні території від колоборантів ,і москальських дов..... , інші працють на заводах в 3 зміни , а у нас хеловін будуть відзначати це взагалі п..........ц .Шановні ви , що малі діти щоб цією х...... займатися ,і саме основне це традиція америкосів ,а не українців . Для нас одна традиція має бути відпрацювати на благо країни 8-12 годин ,а потім в кінці робочої зміни дома  й.......и 100г горілки з салом .
 • Anonymous

  наше суспільство своїх традицій не знає а ще чиїсь хоче мавпувати
 • Ярослав Кондришин

  Та вони просто бояться втратити прибутки, тому і говорять всілякі небилиці на обряди інших релігій.

  Stels reply Ярослав Кондришин

  Ярослав розкажіть про прибутки капеланам в зоні АТО .
 • Anonymous

  один із розвитків недоумкуватості і деградації це мавпування іншого суспільства
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

09:20 Містичне «Одруження»: жених втік через вікно 09:00 Запрошують на показ фільму у недобудованій бібліотеці 08:00 Сьогодні, 23 вересня: День відпочинку від турбот та День осіннього рівнодення 07:00 Погода у Тернополі: 23 вересня, хмарно, +17° Від читача 13:06 Сучасний світ: розвиток чи деградація 21:00 Сім видатних людей Тернопільщини. Чи знаєте ви їх? (тест) photo_camera 20:08 На Злуки зіткнулися два авто. Позашляховик вилетів у кущі 20:01 Розповіді тернополян: у Німеччині нема романтичних залицянь, проте офіційно дозволені борделі 19:05 "Галичанка" програла "Хіміку" у боротьбі за Суперкубок України 18:13 Тернополянки фотографувались у вовняних капелюшках 18:00 Тернополянка розповіла, чому на іменини попросила копицю сіна 17:30 Це повинні знати і водії, пішоходи. Тернополян вчили, як надавати першу допомогу при ДТП 17:00 На Валовій встановлюють світлову бруківку 16:03 Студентка ТНЕУ стала чемпіонкою Міжнародних змагань з легкої атлетики 15:00 Через мишей та щурів 10 мешканців Тернопільщини захворіли на лептоспіроз 14:20 У Микулинецькій школі учням заборонили користуватися смартфонами на уроках. Що думають про це експерти? 13:40 Вони складають кубик Рубіка за декілька секунд. Любителі головоломок боряться за звання найрозумнішого play_circle_filled photo_camera 13:00 10-річна школярка ліпить мініатюрні фігурки з пластиліну 12:20 На бульварі Шевченка обмежать рух транспорту 12:00 Тернополяни “проїдають” більше половини зарплати
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up