36 класів на Тернопільщині — на самоізоляції. З них 15 – у Тернополі. На дистанційне перейшли 3 і 10 школи Тернополя та ще 8 закладів у громадах області. Про це повідомила начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.
Якщо взяти освітні заклади в області, з 12 до 14 березня на COVID захворіли 89 педагогів та стільки ж дітей. У п’ятницю, 12 березня, коронавірус підтвердили у пів сотні педагогів.
Станом на ранок 15 березня, на самоізоляції перебуває 36 класів, більшість з яких – школи Тернополя.
У дошкільних установах закрито на самоізоляцію 6 груп. Хворіє 25 працівників, повідомила Ольга Похиляк. — Щодо шкіл, то хворіє 58 працівників.
Чимало дітей в садочках і молодшій школі відправляють на самоізоляцію, якщо виявляють захворювання в групі, або на COVID захворіли працівники закладу. Чи належить оплата батькам, якщо дітей з садка чи молодшої школи відправили на самоізоляцію? Чи оплатять лікарняний хворим на коронавірус і тим, хто проживає з ними разом і змушений піти на самоізоляцію?
За коментарем ми звернулись до Валентини Лучин, начальниці відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі – Закон № 1105), допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів.
Порядок видачі листків непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворим членом сім’ї або хворою дитиною врегульовано розділом 3 наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» від 13.11.2001 № 455 (далі – Інструкція № 455).
Для догляду за хворою дитиною листок непрацездатності видається лікуючим лікарем одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд (п. 3.1 Інструкції № 455).
Відповідно до п. 3.3 Інструкції № 455 для догляду за хворою дитиною віком до 14 років, листок непрацездатності видається на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів, а для догляду за дитиною, постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, на весь період її хвороби.
Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, надається застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною, з першого дня за весь період захворювання відповідно до ч. 5 ст.22 3акону № 1105.
Як у Тернополі оплачують лікарняні хворим на COVID і тим, хто перебував на самоізоляції, як контактна особа?
Сьогодні врегульована можливість відкриття листків непрацездатності дистанційно, тож працівник не має потреби йти до лікарні, зазначили у Фонді соціального страхування. Також за допомогою засобів електронного зв’язку або безконтактно роботодавець може подати заяву-розрахунок, за якою Фонд здійснює фінансування.
Водночас для медичних працівників ФССУ компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу.
Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за весь час лікування або ізоляції від коронавірусної хвороби, починаючи з шостого дня непрацездатності. Перші п’ять днів фінансує роботодавець. У разі підтвердженого діагнозу COVID-19, листок непрацездатності видається одноосібно лікарем терміном до 15 календарних днів, при самоізоляції – до 14 календарних днів.
Відповідно до оновлених положень, починаючи від 22 грудня та на період дії карантину, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою або завершення їх самоізоляції, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Виплатили загалом у 2020 р. за листками з тимчасової непрацездатності, зокрема, і хворим на ковід, який є різновидом загальних захворювань - 161 млн 511 тис. грн, в т.ч. тим, хто перебував на самоізоляції - 3 млн 224 тис. грн . За два місяці 2021 р. – 24 млн 816 тис. грн,, в т. ч. самоізоляція - 278 тис.грн
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер