В МОЗ нагадують, що масковий режим та вимога соціального дистанціювання зберігаються попри вже введені пом’якшення карантину.
У разі позитивної епідемічної динаміки щодо поширення COVID-19 із 10 червня в областях України зможуть відкритися готелі та санаторії, також влада подумає про те, щоб дозволити туристичні групи до 50 осіб, повідомляє УНІАН.
Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав на брифінгу 5 червня.
"У Хмельницькій області відбулася зустріч із туристичним бізнесом. Постановою Кабінету міністрів про введення адаптивного карантину передбачено: за умови досягнення критеріїв, з 10 червня може бути дозволено відкриття засобів розміщення, що значить, що окрім готелів можна буде відкривати і і санаторії, а також інші місця для відпочинку.
Зараз ми маємо тільки відкриті міжобласні перевезення автомобільним і залізничним транспортом. Відсьогодні постанова дозволяє запускати і авіаційне міжобласне сполучення – внутрішні перельоти в країні. Але немає можливості пересуватися туристичним групам понад 10 осіб. Туристичний бізнес звернувся до президента, це було обговорено на нараді, ми найближчим часом будемо ініціювати розгляд цього питання на засідання Кабінету міністрів, щоб дозволити пересування груп до 50 осіб, оскільки вони у більшості їздять на автобусах і автобуси мають до 50 місць. Зможемо ініціювати чергове пом’якшення (карантину) для розвитку внутрішнього туризму", - зазначив Ляшко.
Читайте також Туризм на Тернопільщині оживає. Де вже можна відпочити?
Нагадаємо, масковий режим та вимога соціального дистанціювання зберігаються попри вже введені пом’якшення карантину, сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на цьому ж брифінгу.
Із 5 червня дозволяється відкривати заклади громадського харчування з відвідуванням клієнтами залів усередині, але Київ, Волинська, Житомирська, Львівська, Рівненська, Чернівецька, Донецька й Луганська області поки не відповідають критеріям для цього пом’якшення.
Читайте також Повністю відкривають кафе, ресторани та церкви. А діти можуть самі їздити у транспорті: зміни в Тернополі
У Тернополі епідеміологічна ситуація із захворюваністю на COVID-19 є керованою та стабільною
До слова, в Україні пом'якшувати карантин заплановано в 5 етапів. Роботу кафе і ресторанів в приміщеннях дозволили раніше на 5 днів.
В Україні вже третій день поспіль зростає кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на традиційній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням Президента України Володимира Зеленського.
В уряді наголошують: якщо така тенденція зберігатиметься й надалі, то пом’якшення карантину може призвести до погіршення епідеміологічної ситуації в країні.
«Треба нагадувати людям, що легковажність щодо засобів захисту несе великі загрози під час епідемії COVID-19. Знайти баланс між поверненням до нормального життя та безпекою – складно. Невидима небезпека – найгірша, бо сьогодні ти не бачиш сенсу в масці, а завтра зростає кількість хворих», – наголосив Володимир Зеленський.
Уряд усе ще йде за обраним планом пом’якшення обмежувальних заходів, однак за умови серйозного погіршення епідеміологічної ситуації графік може бути змінений.
Водночас у штабі Операції об’єднаних сил повідомили, що з 10 червня готуються до відкриття контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ) на лінії розмежування, йдеться на офіційному сайті Президента України.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер