Кажуть, що побили і силою тримають у військкоматі. Ми розбиралися, чи це правда

Кажуть, що побили і силою тримають у військкоматі. Ми розбиралися, чи це правда
  • «Мого хлопця силою утримують в приміщенні тернопільського військкомату, а перед тим нас побили», — із таким повідомленням до редакції «20 хвилин» звернулася Вероніка Поступайло.
  • Чи справді було все так як розказує дівчина? Що кажуть медики та поліція? Ми розбиралися.

Вероніка Поступайло та її хлопець Максим — з Вінниччини. Місяць тому молода пара приїхала до Тернополя, у відрядження, розповідають родичі. До кінця липня вони мали повернутися додому. Про це розповідає журналістці бабуся дівчини Людмила Швець.

Не дійшов до роботи

Зі слів Вероніки Поступайло, люди у військовій формі викрали 27-річного Максима (саме так вона називає такі дії) біля під’їзду за адресою: вулиця Іванни Блажкевич, 5. Це сталося 24 липня близько сьомої ранку. За її розповіддю, він не доїхав на роботу, його забрали в центр комплектування. Максим о 8.30 повідомив про це своїй мамі, а згодом надіслав геолокацію дівчині. За першої ж можливості Вероніка прибігла до воріт військкомату.

— Я почала питати у військових, де знаходиться мій Максим, чому вони його викрали і чи можу я його побачити. Зі слів Максима мені відомо, що жодних документів працівники військкомату йому не надали, навіть не представлялися. Просто заламали руки і кинули в бус. Працівники військкомату не хотіли мене слухати. Вони відправляли мене додому,  на інші ворота, а також стверджували, що у них таких немає, — розповідає пані Вероніка.

Відео дня

Дівчина каже, що дзвонила на лінію «102», і всі подробиці розповіла поліції.

— Я сказала, що мого хлопця викрали, їздила у відділок поліції і писала заяву. Після чого повернулася до воріт військкомату і намагалася нормально поговорити з військовими, щоб отримати повну інформацію про Максима. Також я просила, щоб мене пустили на територію, але все безрезультатно. Наскільки мені відомо, Максим у цей час проходив медичний огляд. А після йому почали підсовувати документи, що він добровільно прийшов та погоджується на проходження навчання. Я просила і прошу його нічого не підписувати, бо так порадила наша юристка, — каже співрозмовниця.

Максим відмовився підписувати документи, про це під час розмови стверджують рідні хлопця.

Вперше побачити хлопця Вероніці Поступайло вдалося 24 липня о 18.00. Тоді, каже, він на кілька хвилин вийшов на двір.

— Коли він вийшов, до поряд з ним завжди був повненький вусатий чоловік. Він сказав, що Максим нікуди не піде, поки не підпише папери. Ми повторювали, що підписувати нічого не будемо. Після чого цей чоловік так зловтішно посміхається і за ним до нас підходять ще четверо, — згадує пані Вероніка. — Я дзвонила до юристки і повідомила, що люди у військовій формі не дають нам проходу. А далі я вирішила знімати все на телефон і питати їх ім’я та прізвища. Один з чоловіків просто викручує мою руку, забирає телефон і йде. Я просила, щоб він повернув мені телефон і почала вириватися. Як тільки підбігла до нього, той у формі почав вивертати мої руки. Максим вирвався від військових і хотів мені допомогти. Тоді чоловік у формі з моїм телефоном почав кричати: «Чого ви стоїте, заберіть її від мене». Частина почала хапати Макса, а частина мене. Я відчула удар по обличчю. А Макса заламали, і він впав грудьми на землю. Його били…

Журналісти редакції не можуть перевірити усі озвучені факти, оскільки від коментарів прессофіцерка обласного територіального центру комплектування Олена Величанська відмовилася. Ми скеруємо інформаційний запит у центр комплектування, аби там дали чітку відповідь про ймовірне застосування фізичної сили, якщо таке було. Натомість родина хлопця була ознайомлена редакцією про те, що вони несуть відповідальність за сказане. Співрозмовники погодилися говорити під відеозапис. 

Чи викликали швидку

Під час розмови Вероніка наголошувала журналістці, що прокинулася вона вже у кареті швидкої допомоги. А її телефон був у сумці.

— Я не знаю, хто мені викликав швидку, бо була непритомна. Медики пропонували госпіталізацію, проте я відмовилася. Ми викликали поліцію і, я почала давати свідчення. Все це відбувалося на території військкомату. Я шість разів викликала наряд поліції і чотири рази приїздили одні й ті ж самі. Вони мені повідомили, що допомогти нічим мені не можуть і порекомендували звертатися вище. Єдине – вони ходили до Макса і після чого мені сказали, що з ним усе добре. Сказали, що він просто сидить в коридорі. Я погано себе почувала і о 20.00 пішла додому, — згадує Вероніка.

Вероніка стверджує, що так вона виглядала після сутичок у військкоматі

Далі, запевняє, знову викликала медиків додому, а згодом туди приїхала ще й поліція.

— У мене була підбита щока, на тілі опік. У мене боліло тіло, таке враження, що я вся побита. Тому приблизно о 22.00 викликала швидку додому і просила їх ще зняти тілесні ушкодження. Медики оглядали мене, виміряли тиск, запропонували поїхати на стаціонар, але я відмовилася. Також сказали мені, що знімати тілесні ушкодження треба у працівників судово-медичної експертизи. На той момент я чекала вже батьків, які їхали з Вінниччини до нас,  — каже Вероніка. —  Через 30 хвилин подзвонили працівники поліції та запропонували зняти тілесні ушкодження та написати заяву. Вони привезли мене до відділку за адресою: бульвар Шевченка, 10. Там я написала заяву щодо завдання тілесних ушкоджень, а ось огляд тіла мають зробити 25 чи 26 липня. Поки до мене ніхто не звертався.

Родина вже найняла юриста, аби той консультував їх.

— Наша юристка дзвонила Максиму, слухавку підняв чи працівник поліції, чи військкомату і сказав: «З вашим Максимом все нормально. Він просто тут сидить. Він не хоче нікуди йти. Ніхто його не бив і з ним все добре». Я знаю, що це неправда, — каже дівчина. 

Чи стоїть на обліку?

Бабуся дівчини Людмила Швець наголошує, Максим ще з підліткового віку має проблеми зі здоров’ям. Йому на шиї зробили близько п’яти операцій, аби прибрати пухлину.

— Ніхто не звертав уваги на те, що у хлопця були операції, що він має проблеми зі здоров’ям. Він же і в Тернопіль приїхав з Веронікою, аби підзаробити кошти на лікування. А в центрі комплектування йому за 20 хвилин типу зробили медичний огляд і вже кричать, що він придатний для несення служби. Ми пояснювали військовим на воротах, що він має серйозні проблеми з лімфовузлами. Але вони вимагають офіційного підтвердження від медиків. Або хоча б його медичну картку, де то все було б написано, — каже пані Швець.

Родина запевняє, діти не думали залишатися у Тернополі надовго, тому Максим не ставав на облік у Тернопільському ТЦК і жодних документів, окрім посвідчення водія та паспортів, вони не брали. Зокрема, і медичну картку.

— Сімейна лікарка готова надати будь-яку інформацію тільки в тому випадку, якщо військкомат зробить офіційний запит на ім’я головного лікаря медзакладу на Вінниччині. Це якесь замкнуте коло і ми вже не знаємо, що робити, — каже пані Швець.

Журналісти запитали у родичів, чи стоїть Максим на обліку в центрі комплектування хоча б на Вінниччині та чи приходив у військкомат від початку повномасштабного вторгнення. Вони запевнили, що так. Редакції надіслали копії документів. У тимчасовому військовому посвідченні, яке видане у зв'язку з непридатністю до військової служби, вказано, що даний громадянин перебуває у запасі. Повторному медичному переосвідченню підлягає 23 жовтня поточного року. 

Що кажуть медики та поліція

Аби дізнатися, чи дійсно 24 липня пані Вероніка викликала працівників поліції до Тернопільського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, журналісти звернулися в поліцію.

— Так, 24 липня працівники поліції здійснювали виїзд за цією адресою. Виклик надійшов від дівчини, яка повідомила, що працівники військкомату викрали її хлопця та силою утримують у приміщенні ТЦК. А також застосовували силу до неї. Працівники поліції записали всі свідчення і передали в Державне бюро розслідувань. Працівники ДБР мали б внести до реєстру за статтею 125 Кримінального кодексу України «Умисне легке тілесне ушкодження», — розповів речник управління Нацполіції в Тернопільській області Сергій Крета. 

А що кажуть в Державному бюро розслідування?

— Станом на 16 годину 25 липня, наші слідчі не отримали матеріалів. Сама передача інколи займає день чи два. 26 липня ще уточню в слідчого, — повідомила речниця Територіального управління ДБР у Львові Тетяна Муравель.

А ось отримати інформацію щодо того, чи приїздили 24 липня медики на територію ТЦК та до дівчини додому – нам не вдалося. У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сказали: усе через запит.

У військкоматі коментувати відмовляються. Пані Величанська запевнила, що нічого не знає про цю ситуацію і відмовляється коментувати. Також не вдалося додзвонитися до заступника головного комісара області Олега Новікова. 

Ми готові опублікувати позицію ТЦК та розповісти, чи справді були факти, про які, називаючи ім'я та прізвище, заявляють родичі Максима. 

Читайте також:

Тернополянин судитиметься з працівником військкомату, якого обвинувачують у кримінальній справі

Службова таємниця? Скількох чоловіків забронювали під час війни у радах Тернопільщини та ОВА

Кому умовний термін, а кому — три роки тюрми. Як суди на Тернопільщині карають ухилянтів

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (138)
  • Артем Кузьменко

    Ці виродки з ТЦК заслуговують смерті так само як кацапські окупанти. А то й БІЛЬШЕ. ТВАРІВ ФАШИСТСЬКІ
  • Неля Хома

    а чого кацапских переселенців бугаїв які  бухають  по барах неберуть чи щасліпило а тільки знають що наших хлопців виловлювати і примусово під кулі
  • Юлия Геннадиевна

    Правильно делают. Ты смотри как собралась группа поддержки. Этих родителей людьми не назовешь, выблядка воспитали. Как вы людям в глаза смотрите. Уроды западенские

    Aleksandr Ivanov reply Юлия Геннадиевна

    Шлюха ты Юля
  • Serhiy Melnyk

    Якщо ви прикриваєте ТЦК,  то такі ж самі співучасники кримінального злочину, ганьба жовтій пресі, ганьба!

keyboard_arrow_up