Скандал у школі: батьки винуватять директорку в тому, що діти вимушено пішли на канікули

Скандал у школі: батьки винуватять директорку в тому, що діти вимушено пішли на канікули
 • Батьки намагаються розібратись, чому саме зараз заклад пішов на канікули. "Ви дозволили навчальним закладам працювати під час "червоної зони", зробивши все для дітей, а директор не дотримувалась елементарних заходів безпеки", - звертаються до влади.
 • У міськраді запевняють: заклад пішов на канікули через захворюваність працівників. Решту інформації, оприлюдненої батьками, обіцяють перевірити.
 • Що ж насправді відбулося у закладі?

Надрукувати звернення до влади щодо ситуації у Класичній гімназії Тернополя – такий лист-прохання від батьків закладу надійшов на адресу редакції. Кажуть, що своїми силами пробували, але реакції нема. Відповідь вони так і не отримали.

Кілька днів, як закрили гімназію, але ніхто не сказав правду: чому і на скільки, кажуть батьки.

- Ви дозволили навчальним закладам працювати під час "червоної зони", зробивши все для дітей, а директор не дотримувалась елементарних заходів безпеки. Перше, що зробила Бойцун Оксана Борисівна, - це зробила загальногімназійні збори, на яких було приблизно 40 людей, - йдеться у зверненні до міського голови.

Про збори, святкування і випадки зараження в гімназії

"Друге - це святкування Дня вчителя. 11 клас зранку вітав вчителів при вході, а «потім о 14.00 директор робила бенкет в актовій залі, де були присутні всі вчителі. Оксана Борисівна виставляла за посаду директора. А бенкет готували люди з кухні, які вже себе погано почували у п'ятницю. Тим більше, станом на 2 жовтня, вже знали про 3 випадки зараження в гімназії», - йдеться у листі. - Станом на 5 жовтня закрили два класи (11 клас, де в понеділок 2 дітей вже мали позитивний результат, і 7 клас), а також 17 працівників були хворі. У вівторок, 6 жовтня, було вже 20 чоловік".

Адресат радить також дізнатись кількість інфікованих дітей.

- І ще одне: жодної дезінфекції не проводять, навіть запаху нема. Тим більше, тижнем канікул це не обійдеться. Бо хто вийде з вчителів і зможе працювати? Надіємося, ви втрутитися в цю ситуацію, і директор Бойцун Оксана не може бути не покарана в цьому випадку. Згідно з законом, то її взагалі потрібно б було звільнити з посади і накласти великий штраф. Дякуємо! Чекаємо на результат! - підсумовують вони.

"Це не карантин, а канікули. І діти мають відпочивати"

Жінка залишила контактний номер телефону, однак зв'язатися з нею у понеділок, 12 жовтня, так і не вдалося. Вона не відповідала на дзвінки. Нам вдалося поспілкуватися з іншими батьками, діти яких навчаються в гімназії. Зокрема, поспілкувались з пані Оленою, сини якої відвідують 1 і 7 клас.

- Так, діти зараз на канікулах, про вихід на навчання нам обіцяли повідомити додатково, - розповіла пані Олена (ім’я жінки змінене. Справжні дані є в редакції – прим. авт.). Напередодні канікул ми всі отримали від керівничок повідомлення. Знаю, що обидві – як молодшого, так і старшого синів, захворіли. Чим хворіють – не знаю, але бажаю їм одужання.  

Пані Олена поділилась з «20 хвилин» змістом повідомлення, яке отримали батьки: «Доброго дня. Повідомлення від адміністрації закладу. У зв’язку із ситуацією захворюваності педагогічних працівників, із 8.10.2020 р. у гімназії оголошуються канікули. Інформація щодо виходу на навчання буде пізніше. Повідомте, будь ласка, свої класні групи і батьків», - йшлось у повідомленні.  

- Ми цікавились, чи можливо проводити дистанційне навчання, однак, нас запевнили, що це не зміна форми навчання, не карантин, а саме канікули, - каже пані Олена. – А під час канікул діти повинні відпочивати.

Як вдалось дізнатись журналістам редакції, нова директорка перебуває на посаді з 1 вересня, тобто з початку нового навчального року. Як вона коментує ситуацію, яка склалася у закладі?

Що говорить директорка гімназії?

- У цей час у Тернопільській класичній гімназії – канікули, і про це повідомлені всі учасники освітнього процесу, - запевнила Оксана Бойцун, директор Тернопільської класичної гімназії. - Рішення прийнято за згоди педради та погоджено з Радою гімназії. Планові канікули мали тривати від 12 по 16 жовтня. Оскільки, станом на 7 жовтня, у навчальному закладі перебувало на лікарняному 17 працівників, зокрема, 30 вересня - троє людей, 2 жовтня – 1, 5 жовтня - ще троє, - і для того, щоб якісно забезпечити освітній процес та забезпечити виконання навчальних планів і програм, ми змістили канікули на кілька днів раніше. Фактично на 2 дні – від 8 до 15 жовтня.

Щодо загальногімназійних зборів. А точніше – це були збори Ради гімназії – їх провели 25 вересня і це підтверджує протокол засідання, каже вона. У приміщенні актової зали, а в той час місто перебувало в "помаранчевій зоні", – було дотримано всіх санітарних норм: температурний скринінг, дотримано дистанцію між учасниками, масковий режим, запевняє директорка.

- Щодо вітання вчителів, з нагоди Дня працівника освіти – кілька учнів 11 класів на території закладу, на свіжому повітрі, вітали вчителів перед початком занять, - каже Оксана Бойцун.  

Стан здоров’я як медперсоналу, так і учнів, очільниця закладу коментувати відмовилась. Однак, запевнила, що до 2 жовтня про інфікованих на COVID у закладі не було.

- Щодо перебування на лікарняних працівників – коментувати не можу, адже не є сімейним лікарем, - каже Оксана Бойцун. - Але станом на 12 жовтня – частина працівників вже закрили лікарняні. Щодо COVID – офіційно підтверджених є 5, з них один педагог вже одужав і виходить на роботу. Ще двоє направлені на повторні тести – період лікування в них закінчується.

Директорка припускає, кому могла "перейти" дорогу і чому так раптово дехто з батьків почав висловлювати своє "невдоволення". Однак більше говорити на цю тему не захотіла. 

- Щодо дезінфекції – заклад закупив достатньо дезінфікуючих засобів, є маски, рукавички, засоби індивідуального захисту. Дезінфекція проводиться регулярно – у тому числі ручки дверей, парти, стільці, - завершує вона.

Я, мої заступники стоїмо на перервах і робимо зауваження, якщо хтось без маски, - запевнила Оксана Бойцун. - Медсестра на моє прохання ходила класами і міряла температуру. Ми також неодноразово проводили роз’яснювальні бесіди, як поводитись в умовах пандемії.

У міськраді пообіцяли опрацювати інформацію

Прокоментували звернення батьків і в міськраді.

- У даний момент учні та працівники Класичної гімназії перебувають на канікулах - з 8 до 15 жовтня, - прокоментувала речниця міськради Мар’яна Зварич. - Канікули стартували на два дні раніше від запланованої дати – 12 жовтня, враховуючи виявлені випадки захворюваності серед працівників. Іншу інформацію, описану у повідомленні, управління освіти і науки Тернопільської міської ради опрацює і дасть свої висновки.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (8)
 • Іван

  головне про банкет сказати...
  і що, не заказне поливайло?
  заказне, і журналістика вже давно в нас інструмент політики...
 • Ярослав

  краще Надалу подякуйте за червону зону. Той лисий вуйко провів парад випускників, день міста та інші масові заходи. А потім почав "піаритись", що не допустить поділу на зони ... кусок дибіла, зараз по місті страшна захворюваність ...
 • Надія Доценко

  Ого! Це ж треба так вміти ще з нічого проблему таку створити! І статтю таку заказну написати! З елементами бруду і загадковості. Як не соромно взагалі? А в інших школах вчителів діти не вітали? Чи може ми всі тут  закрились по домівках і навіть не виходимо на вулицю? Для чого цей фарс? Прийшла нова людина в дуже непростий час і от замість підтримки її ще й так завзято брудом поливають. Все гаразд там і зі школою, і з директором, і з санітарними нормами. Я теж мама учениці з гімназії! І нічого критичного не бачу в ситуації, що склалась. Чи це єдина школа, де захворіли вчителі на ковід?  Прикро, що такі речі в друк пускають. Зрештою,  це і є рівень журналістики в Тернополі.

  Maria reply Надія Доценко

  Пані Надіє! А який наклеп є у цій статті? Це не так увага акцентується на вітанні дітей, як директор не мала права бенкет робити під час "червоної зони". Тим наразила на небезпеку велику кількість вчителів і дітей. І в результаті не було кому вчити вже через пару днів. А з 15.10 безпечно пускати дитину до школи, коли нема медсестри. Хто надасть першу допомогу вашій дитині, якщо щось станеться? Хто відповідатиме за здоров'я вашої дитини?Їдальня не працює. 15 вчителів ще хворіють. Хімію буде викладати вчитель з зарубіжної, і так багато інших предметів. То яка якість освіти? Можливо поки це не торкнеться вашої дитини, доти це є наклеп і фальсифікація.

  Іван reply Maria

  такий рівень освіти, бо директор зробила банкет... прямо як весілля, чи день міста...
  сидять в дома, не має що робити от і пишуть свої тлумачення... а журналістики, професійної, як такої, вже давно немає.... є шавки які підгавкоють і заказуха... вся країна хвора на цю біду...

  Надія Доценко reply Maria

  Дякую, пані Маріє, за увагу до мого коментаря. Хочу звернути увагу, що я не писала про наклеп чи фальсифікації, я писала про бруд, а його в статті достатньо. Я особисто не знайома з директором гімназії, моя позиція грунтується на некоректно описаних та притягнутих за вуха висновків! А вони є! Чомусь ніхто не шукав походження ковіду у вчителів шостої школи, коли вони опинилися в подібній ситуації. Хочу нагадати Вам, що навіть в "червоній зоні" в нашому місті було дозволено святкування весілля. Життя не зупинилося, ми всі ходимо на роботу та контактуємо з іншими людьми. І якщо моя дитина і захворіє на ковід, то в жодному випадку я не буду в цьому звинувачувати школу, оскільки відправляючи її туди, я беру на себе всю відповідальність за її здоров'я. Я розумію, що в школі перебуває велика кількість людей, які невідомо де і з ким контактували попередньо, і тому отримати якісь гарантії захисту в школі просто неможливо! Та само ми з чоловіком ходимо на роботу та контактуємо з іншими людьми. Тим самим наражаючи себе та рідних на небезпеку.

  Надія Доценко reply Надія Доценко

  Кожен з нас має право на особисту думку, а також має право вибору! Розуміючи ризики, які несе в собі школа великою кількість контактів, батьки мають право  залишати дитину вдома. А в ситуації, коли вірус шириться так легко, звинувачувати директорку в захворюванні персоналу неправильно! Можна подумати, що вчителі не контактують між собою на перервах. Вони ж не ізольовані один від одного! Всі сходяться в одне приміщення, що має назву учительська. Це школа!  Будьте гуманними та толерантними, якщо вже ви свою дитину відправляєте до школи, а ні, то переводьте її на дистанційне навчання, і тоді будете мати 100% гарантії, що ваша дитина не захворіє в школі на ковід.
 • Іван

  школа, як школа... і хворіють не більше і не меньше ніж де... в тексті ясно написано-виставляла могорич... хтось вхопився за це і старається добряче нагадити... директор молодець, тільки прийшла, старається...
  а продажні шавки були і будуть, не треба звертати увагу...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:03 Україна переможе! Ми розіб’ємо ворога і все буде добре, хлопці, вірте! Прощаються з Ярославом Калиняком 14:06 "Україна – вісь земна і небесна": у музеї на Тернопільщині відкрили виставку photo_camera 13:02 У Тернополі продовжили час продажу алкоголю. Чи підтримуєте таке рішення? 12:03 У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща освітян: як все відбувалось (ФОТО) photo_camera Від читача 12:09 Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі 11:03 У тернопільському депо поповнення: доставили новий тролейбус Skoda (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:05 В обласні дитячій лікарні з'явився сучасний інкубатор для новонароджених photo_camera 09:06 За попередню добу COVID-19 забрав життя жінки, але кількість нових захворювань зменшилась вдвічі 08:02 Сьогодні, 25 вересня: Всесвітній день мрії 20:03 Воїнам на передову терміново потрібні маскувальні сітки. Потрібні робочі руки, долучайтесь! 19:04 На честь 150 років від дня народження Соломії Крушельницької створили сайт про життя оперної діви play_circle_filled 18:04 Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі play_circle_filled 17:03 Війна забирає найкращих: Тернопільщина прощається з захисником Олександром Микитинцем 16:07 «Якщо перестану посміхатися — я вмерла». Катерина «Пташка» опублікувала перше фото після звільнення з полону
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up