Коли треба копати картоплю, щоб вона точно долежала до весни

Скоро багато українців вирушать на збори урожаю картоплі, щоб забезпечити родину цим популярним овочем, без якого не обходяться супи і борщі.
к точно знати, що вже час збирати бульбу, щоб вона довго зберігалася, не гнила та не хворіла — читайте нижче в матеріалі, який публікує РБK
Коли можна збирати врожай
Зазвичай українці до збору врожаю приступають в останню десятиденку серпня, тобто, 20-31 серпня. Можна перенести ці клопоти й на початок вересня.
Багато чого залежить від погодних умов влітку, сортів бульби, ступенів зрілості, та й вільного часу загалом — бо для збору врожаю треба зібрати «команду».
Як визначити, що картоплю час копати
Зазвичай це визначають по бадиллю: поникло, пожовкло і підсохло — можна копати.
Проте буває так, що на ділянці деякі кущі стоять ще зелені, тоді як інші — сухі.
Таке трапляється через помилку при посадці, коли сорти з різним терміном дозрівання висаджують на одному «прольоті».
Перед тим, як почати копати все під чисту — проведіть тестування. Викопайте по кілька кущів в різних частинах городу. Найголовніша ознака зрілої картоплі: бульби легко відпадають від бадилля, а шкірка на них не лущиться, як на молодій картоплі.
Визначити можна і по термінах: копати картоплю потрібно приблизно через 80-100 днів після посадки.
Як краще копати картоплю
За тиждень до викопування картоплі бадилля краще скосити та спалити, золу, що утвориться внаслідок цього, використати для підживлення рослин і розкислення ґрунту.
Чим копати картоплю? Якщо використовувати лопату, то можна сильно надірвати спину. Тому копати картоплю краще вилами. Увіткніть їх у землю на відстані приблизно 15–20 сантиметрів від основи куща та акуратно перевертайте землю. Потім поворушіть землю з країв ямки — деякі бульби можуть бути там. Посічену та порізану картоплю відберіть окремо, тому що зберігати її все одно не можна.
Альтернатива копанню вилами та лопатою — мотоблок. Викопування картоплі мотоблоком має переваги, якщо картоплю саджали за допомогою мотоблока, тоді відстань між посівами є такою, що колеса не наїжджають на сусідню лунку.
Перед тим, як прибрати картоплю з грядки на зберігання, її необхідно просушити. Якщо ґрунт піщаний, а погода суха і тепла, можна зробити це просто на полі, розсипавши картоплю тонким рівномірним шаром. Якщо погода волога, урожай краще просушити під штучним навісом.
Щоб шкірка картоплі трохи зміцніла, викладіть бульби в один шар на газету, лотки або картон у прохолодному темному місці з температурою від 10 до 15°C з високою вологістю та гарною вентиляцією на один-два тижні. Це допоможе шкірі потовстіти та подовжить термін зберігання бульб. За цей час можна буде виявити погані бульби.
Перед тим, як відправити картоплю на зберігання, посортуйте її — пошкоджені бульби окремо, цілі та добірні також окремо. Місце зберігання має бути з температурою від 4,5 до 7°С. Регулярно перевіряйте бульби та видаляйте будь-які з ознаками гниття чи висихання.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що чому людям та тваринам не можна вживати продукти з пліснявою. Журналісти «20 хвилин» спільно з фахівцями розібралися, чим небезпечна цвіль для людей та тварин, що буде, якщо з’їсти плісняву.
Читайте також:
На стихійці в Тернополі продають лісові гриби. Розповідаємо, які є і скільки коштують
«20 хвилин» перевірили кавуни, дині на вміст нітратів: чи безпечно купувати на ринку Тернополя
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
АндрейДіло не в тім коли копати. А як зберігати і яку! Якщо закидати в підвал всю підряд і мокру і паршиву і суху то ви б коли б не копали вона до весни не влежить!
-
Jdissbtry to get this free one
-
ТетянаСадила 8 травня, викопувати буду 8 вересня. . 120 днів, 4 місяці. І так 45 років. Яких 80 днів, тобто 2,5 місяці?!666 reply Тетянає різні сорти,можна і за 60днів копати,ви 45р один і той самий сорт садите 🤔Тетяна reply 666Про 60 днів не знала). Сорти міняємо.
-
ТетянаВикопали