Краплина крові рятує життя: у Тернополі презентували донорський проєкт «Побач»

- У Тернополі презентували проєкт «Побач», мета якого розповісти про донорство та залучити до нього більше людей.
- Журналісти «20 хвилин» перебували на місці події. Подробиці – у нашому репортажі.
На другому поверсі торгово-розважального центру зібралися десятки тернополян. Частина розглядають фотопортрети, а інші – в черзі до медиків, аби перевірити групу крові. Серед присутніх як дорослі, так і малюки.
Простими словами про донорство
«Побач» презентують у межах кампанії «Розквітай», присвяченої красі та користі донорства крові. Вона висвітлює донорство як частину способу життя – життя сучасного, стильного та здорового.
— Такі проєкти, акції ми проводимо у різних містах України. Ми хочемо, аби люди не боялися донорства, аби люди знали, що віддавши краплину своєї крові, вони рятують життя іншим. Кров потрібна завжди і всюди: звичайні лікарні, пологові, онкодиспансери, військові госпіталі, — каже волонтер ДонорUA Олександр Хома. — Ми всі знаємо, що без поранень на фронті не буває. Також є постраждалі і серед цивільного населення. Інколи лікарі мають кілька секунд на порятунок і дуже важливо, щоб необхідна кров була під рукою.
Проєкт розділили на дві частини. Перша – творчо-пізнавальна. Там тернополяни могли ознайомитися з історіями 12 українців, які не уявляють свого життя без донорства і за потреби завжди приходять на допомогу.
— Люди на світлинах не знайомі у реальному житті — кожен прийшов до донорства у власний спосіб. 12 людей різного віку і фаху, з різним донорським стажем об’єдналися у галереї портретів, аби показати, що донорство — це про кожного, і про тебе також. Це 12 чесних історій донорства, турботи та корисної звички, — наголошують волонтери заходу.
Друга – медично-пізнавальна. За бажанням люди могли звернутися до медичних фахівців та перевірити свою групу крові. А також отримати рекомендації для подальшої участі у донації.
Зі слів завідувачки Тернопільського обласного центру служби крові Віри Монастирської, за час повномасштабного вторгнення потреба у донорській крові збільшилася на 60%.
— Є люди, які потребують крові, але у них немає родичів і спеціально здати для них ніхто не може. Є випадки, коли крові треба максимально багато для наших захисників. Бо ми передаємо її не лише у місцеві лікарні, а й ближче до лінії фронту, — розповідає пані Віра. — Треба враховувати і той факт, що донорська кров має свій термін придатності – 42 дні. Тому просимо людей не бути байдужими і робити добрі справи разом.
Поділися краплиною крові
17 лютого у креативному кластері Na пошті організовують виїзну донацію. З 09.00 до 13.00 всі охочі можуть прийти за адресою: вулиця Чорновола, 4 і стати донором для іншої людини.
— Не важливо, яка у вас група крові, важливо – долучитися і стати донором. Все, що нам вдасться зібрати, ми будемо передавати Тернопільському обласному центру служби крові. Вони вже перевірятимуть її та розподілятимуть у лікарні за потребами. Також ми підготуємо для донорів подарунки, розіграші, смаколики, фотозону та інтерактиви, — запрошує Олександр Хома.
УВАГА! Якщо ваш колектив бажає долучитися до донорства, ви можете запросити виїзну бригаду Тернопільського обласного центру служби крові в офіс. Разом з медиками обговорите зручну дату, час і місце. Контакти шукайте на офіційному сайті медустанови.
Читайте також:
Обласну лікарню об'єднують із двома закладами: що зміниться для пацієнтів та медиків
У лікарні Тернополя відкрили оновлений хірургічний блок, де зможуть проводити унікальні операції
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
DenisМоже якщо як раніше давали безкоштовні обіди,- було б більше згідний...