Показати людям те, що світ навколо нас набагато більший та багатший, ніж можемо собі уявити — таку мету ставить собі фотограф Едуард Кислинський. Під уважним оком його об’єктива комахи, птахи та інші маленькі створіння набувають особливої чарівності.
Завдяки своїм незвичайним сюжетам цьогоріч тернополянин став переможцем у номінації «Кращий фотограф природи» у міжнародному фотоконкурсі Trierenberg Super Circuit, що проходив в австрійському місті Лінц. Конкуренція була неабиякою — на першому етапі конкурсу було представлено більше півмільйона робіт. А участь брали близько 51 тисячі фотографів з усього світу.
— Коли я побачив, наскільки високий рівень робіт, то мені здалося , що перемогти тут звичайному смертному просто неможливо, — розповідає Едуард Кислинський. — Я проаналізував і зрозумів, що мені треба їх чимось здивувати.
Серед фотографій конкурентів домінували мотиви Африки — леви , носороги, тигри, наприклад, гієна забирає здобич у левиці. Фотографувати таке в Едуарда, звісно, можливості не було. А здивував майстер фотографією жаби під назвою «Майстер Карате». Саме вона і принесла йому звання кращого фотографа та дві золотих і одну бронзову медаль. «Модель» потрапила під руку випадково, Едуард саме фотографував метелика, як помітив жабу і встиг зробити лише два кадри.
- Скільки не готуйся, скільки не полюй, випадковий кадр — все одно кращий, — каже фотограф. — А жаби мені чомусь часто потрапляли під руки — напевно, це мій щасливий талісман. Адже у своєму першому конкурсі я також переміг із фотографією жаби.
Фотографувати Едуард розпочав з дитинства, коли у вісім років йому подарували фотоапарат. Відтоді неодноразово перемагав у різноманітних конкурсах. А сюжети свої знаходить просто під ногами.
- Часом іду парком «Топільче» — немає образів для зйомок. Тоді присідаю і починаю придивлятися. І тут відкривається цілий світ — цілі драми та комедії можна спостерігати, — розповідає Едуард. — Ми не помічаємо цієї краси відразу, бо ми для того занадто великі.
Зараз фотограф готує свою фотовиставку «Світ навколо нас». На ній планує представити кращі матеріали, які вдалося зібрати за останніх п’ять років. Серед них багато фотографій квітів, тварин, птахів. А «родзинкою» виставки будуть... миші, яких автор хоче подати дещо в іншому ракурсі — не як шкідників.
Олена Близнюк
Довідка
Едуард Кислинський народився 27 лютого 1967 року в Донецьку. Навчався на факультеті «Кіно-фото техніка» у Народному Заочному Університеті Мистецтв у Москві. Одружився і мешкає протягом останніх 17 років у Тернополі. З 2006 року бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах та виставках. Цьогорічна поїздка у Лінц (Австрія) стала його справжнім тріумфом. Тут тернополянин здобув дві золоті, срібну та бронзову нагороди, а також золоту медаль — відзнаку від товариства фотографів США.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер