Як зазначив Міністр, під час круглого столу, обговорювали екологічний аспект, який стосується розвитку Тернопільської області.
- За останніх кілька років ми демонструємо позитивну динаміку співпраці, спільного вирішення екологічних проблем, які є у Тернопільській області, - каже Остап Семерак. - Сьогоднішня наша зустріч торкнулася реалізації і в області, і в Україні загалом, нового законодавства. Йдеться про закон "Про оцінку впливу на довкілля". Окремо ми говорили про фінансові інструменти роботи з проблематикою охорони довкілля, про спільне використання коштів природоохоронної програми.
У цьому році, як розповів Міністр, уряд започаткував ще більший фінансовий ресурс для підтримки органів місцевого самоврядування через окрему субвенцію на природоохоронні заходи.
- В попередні роки за такі кошти в Тернопільській області реалізували проект реконструкції частин споруд у Чорткові, - каже Міністр. - З державного бюджету задіяли близько 30 мільйонів гривень. Ще говорили про реалізацію нової державної політики в управлінні відходами. Кожне місто, село, на жаль, потерпає від проблеми, в першу чергу, побутових відходів, але ми не обмежуємось лише цією проблематикою. Ще є питання відходів сільського господарства. На Тернопільщині є проблема утилізації через неможливість роботи ветсанзаводу. Закінчуючи іншими відходами, будпромисловості та ін.
- Впродовж останніх років наша спільна робота дала можливість почати вирішувати певні проблеми. Ми неодноразово говорили про очисні споруди, - каже очільник Тернопільської ОДА Степан Барна. - Знаєте, що впродовж останніх років на території області побудували 11 об'єктів очисних споруд на загальну суму майже 90 мільйонів гривень. Левова частка з державного бюджету.
В кожному населеному пункті достатньо проблем пов'язаних як і з ліквідацією стихійних сміттєзвалищ, так і будівництвом полігонів з переробки сміття. За словами голови ОДА, уже випрацювали стратегію розвитку, яка передбачає щонайменше чотири округи утилізації сміття. Зараз з обласного бюджету виділено 1,6 мільйона гривень на проведення аудиту, розміщення та обсягу твердих побутових відходів.
- У нас була ситуація з Малашівецьким сміттєзвалищем і хотів би зазначити Міністру, що сміття в Тернопільській області, на відміну від інших областей є лише господарським питанням, а не предметом якихось політичних спекуляцій, - каже Степан Барна. - Ми поставили собі за мету вирішити це питання, вже мали розмову з міським головою. Відповідне розпорядження голови ОДА передбачає виділення 14,5 га землі під Малашовецьким сміттєзвалищем для будівництва сміттєпереробного комплексу. Я впевнено заявляю, що в цьому напрямку буде повна співпраця та допомога з боку ОДА.
Читайте також:
"В тих селах є свої землі, хай до себе возять сміття": жителі Малашівців про сміттєзвалище
Що влада планує робити на Малашівському сміттєзвалищі
Ще одне питання - відповідно до стратегії регіонального розвитку, Тернопільська область передбачає розширення площ природно-заповідного фонду. В ОДА сподіваються, що ця стратегія передбачатиме охоплення щонайменше 19-ти відсотків територій області.
Окрім того, візит Міністра на Тернопільщину пов'язаний із сприянням розвитку об'єктів природо-заповідного фонду. В рамках візиту Остап Семерак і Заліщиках відкриватимемо нові приміщення Національного природного парку "Дністровський каньйон". За його словами, держава суттєво збільшила податки на зміцнення матеріально-технічної бази, транспорту для охорони, плавзасобів для боротьби з броконьєрством.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Марина