Питання про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади розглядали на позачерговій сесії міської ради 14 листопада. У Тернопільську громаду увійшло вісім сіл.
Чергова сесія запланована на 22 листопада, але ввечері 13 листопада міський голова дав розпорядження про скликання депутатів на позачергову, 29-ту сесію, 14 листопада. Пряму трансляцію сесії дивіться тут.
- Ми отримали звернення від Уряду, щоб до 15 листопада передати остаточні матеріали сесії, щоб прийняти рішення про затвердження об'єднаних територіальних громад із центром в Тернополі, - пояснив міський голова Сергій Надал. - Це було головним мотивом для скликання позачергової сесії. Тобто, сьогодні (14 листопада - прим. ред) ми ще раз підтвердили своє бажання створити свою територіальну громаду, об'єднавши навколо Тернополя села, які попередньо дали згоду. Ці документи уже завтра передамо у Міністерство фінансів та інших зацікавлених Міністерств.
Зараз міська рада готує проект бюджету на 2019 рік не лише для міста, а й для об'єднаних територіальних громад з урахуванням доходів та видатків, які будуть і по селах, приєднуються. Міський голова розраховує, що буде можливість залучити більше коштів до бюджету об'єднаної громади.
- Відверто скажу, що у нас з'являться витрати, яких раніше місто не мала, бо ми будемо змушені компенсовувати витрати для сіл, які приєднались, зокрема, на галузі освіти, культури, спорту, медицину. Але це має бути прикладом для інших навколишніх територій, що приєднання до міста дасть лише позитив, щоб ми в майбутньому могли долучати інші населенні пункти до нашої об'єднаної територіальної громади.
Ще міський голова зазначає, що це дасть доступ до коштів міжнародних донорів та додаткових бюджетних програм, які передбаченні для фінансування об'єднаних територіальних громад.
Щодо витрати, то, за словами Сергія Надала, потрібно буде зробити дороги, які з'єднують місто та населенні пункту і ними зможе їздити громадський транспорт. А це передбачає видатки на те, що жителі навколишніх сіл використовуватимуть тернопільські школи, садочки, лікарні та інші об'єкти інфраструктури на тих самих умовах, що і тернополяни. Але жителі цих сіл самі визначатимуть, щоб потрібно робити першочергово в їхніх населених пунктах, оскільки у кожному селі є громада та староста. І тоді з бюджету виділятимуть кошти на ці потреби.
За словами міського голови у Тернопільську громаду увійшли села Зборівського району: Курівці, Іванківці, Малашівці, Чернихів, Глядки, Плесківці, Кобзарівка, Вертелка.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер