Громада Малого Ходачкова та Костянтинівки Тернопільського району обурена тим, що їхні землі приватизовують чужі люди. В той час, коли АТОвцям з цих сіл виділяють землі на трясовині.
Розібратись в цій проблемі намагались п'ятеро учасників АТО з цих населених пунктів. 27 березня вони зі скаргами прийшли у Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області. Детальніше про це читайте тут.
Під час колегії АТОвців вислухали, вони вимагали розслідування та повернення земель. Перший заступник начальника Головного управління Віктор Білецький призначив зустріч з учасниками АТО на 28 березня і зазначив, що вони знайдуть вирішення цієї ситуації.
Зустріч і справді відбулась. Як повідомили у прес-службі головного управління, під час зустрічі обговорили питання надання та передачі земель за межами населеного пункту.
Учасники напрацювали шляхи вирішення порушеної проблеми та дій головного управління.
Самі ж АТОвці, які були на зустрічі, зазначають, що вони вислухали позицію управління, яку тепер мають донести до громади. Але згоди під час цієї зустрічі так і не дійшли. Керівники на зустрічі, за словами представників громади, виклали сухі цифри. Вони розповіли, як відбувалась процедура приватизації земель людьми, які не мають стосунку ні до села, ні до АТО.
- Але більше нічим вони допомогти не могли, бо юридично, на їхню думку, там немає жодних зловживань, - каже офіцер запасу десантних військ Степан Недошитко. - Ми їм пояснювали, що одним людям вони давали відмови, а іншим погоджували. В нас є на руках листи людям від обласного управління про відмову у передачу власності їхніх городів, якими вони користувались більше 20-ти років. Але своїм працівникам вони видавали по два гектари.
На це в головному управлінні відповіли, що ці люди теж мають право на безоплатну приватизацію. І, якщо громада Малого Ходачкова та Костянтинівки хоче повернути землі, то це питання потрібно вирішувати в суді.
- Але боротись проти управління, в якому купа юристів, спеціалістів - проблематично, - каже чоловік. - Добровільно ті люди від земель не відмовляться. На контакт вони не йдуть, кажуть, що мали право на землю. Можу сказати, що ми почули позицію керівництва управління, але згоди не дійшли. І зараз маємо передати цю інформацію людям. На скільки вони будуть задоволені тією інформацією, це вже інше питання. Бо люди хочуть одного - забрати землю.
За словами Степана Недошитка, свої подальші дії громада Малого Ходачкова та Костянтинівки вирішуватимуть на зборах і писатимуть колективну заяву у правоохоронні органи та звертатимуться у Держгеокадастр в Києві, щоб вони розібрались у законності дій працівників Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.
- Ми хочемо працювати мирно, не хочемо конфлікту, - додає Степан Недошитко. - Це питання потрібно вирішити мирно.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер