У травмпункт за жовтень звернулося понад сто тернополян із укусами кліщів. Лікарі зазначають, що відразу після укусу кліща потрібно звернутись до медиків.
За жовтень у зафіксували 141 звернення осіб, яких вкусили кліщі, зазначили у обласному лабораторному центрі.
- Останній тиждень кількість звернень значно збільшилась, це через потепління, - коментує лікар-бактеріолог Аліна Дубровська. - Найчастіше кліщі кусають під пахвами, у вухах та біля вух, на шиї, усередині пупка, на вигинах колін і ліктів, у волоссі і біля нього, у пахових складках та навколо талії.
У травматологічному відділенні з травмпунктом пояснили, що у день в них може бути близько десятка звернень.
- Зараз у нас три людини на стаціонарі із хворобою Лайма, - зазначили у травмпункті. - Багато залежить від погоди, от зараз потеплішало і звернень побільшало, хоча, відповідно, порівняно з літом кліщі стали набагато менш активними.
Інфекціоніст міської лікарні швидкої допомоги Олена Герасименко пояснює, що у жодному разі не можна видаляти кліща самостійно.
- Потрібно одразу звернутись до травмпункту, - розповідає Олена Герасименко. - Після того, як кліща видалять обов’язковим є превентивне лікування, тобто, антибіотиками, які призначить лікар. Щоб виключити інфікування вірусом хвороби Лайма, варто за 2 тижні після укусу пройти відповідне обстеження, для чого зверніться до свого сімейного лікаря.
Слід також спостерігати за станом свого здоров’я і при будь-яких скаргах, у тому числі появі плям у місці укусу, звертатися знову-таки до сімейного лікаря, який визначиться з подальшим обстеженням і, при потребі, лікуванням.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер