Побігати по "воді", запустити дрони АТО та ракети, спробувати досліди, які здавалися б просто неможливими - все це можна буде зробити та побачити на "Наукових пікніках".
Проект «Scientific Fun - Наукові пікніки в Україні» - це інтерактивні експерименти, в які переконують, що наука може бути цікавою навіть для дітей. Тернополянам обіцяють більше 30-ти міні-лабораторій просто неба та понад 500 експерементів - від найпростіших до найвидовищніших.
Частину дослідів продемонстрували в понеділок, 16 травня. Зокрема, якщо підпалити свічку на забарвленій рідині (щоб було краще видно), накрити її стаканом, то він вбере в себе воду просто на очах.
Школяр Малоходачківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Павло Романишин представив власноруч сконструйований трансформатор Тесла. Також хлопець продемонстрував, що непід’єднана лампа денного свіла в змінному електромагнітному полі може світитися просто в руках.
Родзинкою "Наукових пікніків" буде басейн з неньютонівською рідиною, по якій зможуть бігати тернополяни. Вона влаштована таким чином, що людина, яка швидко рухається у ній не тоне. Рецепт цього дива простий - крохмаль та вода. Басейн буде розміром 1,5 м на 2 м, на яких витратять понад 700 кг крохмалю. Тим, хто захоче спробувати пробігти по ній радять брати змінне взуття - на площі буде вода для тих, хто замаститься.
Цьогоріч на "Наукові пікніки" виділили близько 100 тис. грн з державного бюджету. Учасники забезпечуються усіма матеріалами та реактивами. Більшість дослідів спеціально проводитимуться з компонентами, які легко знайти: тарілки, апельсини, зеленку, трубочки, свічки тощо, аби тернополяни могли відтворити побачене вдома.
"Наукові пікніки" відбудуться 22 травня на Театраільній площі з 12:00 до 18:00 .
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер