Патрульний з Тернополя врятував чоловіка, який стікав кров'ю

Патрульний з Тернополя врятував чоловіка, який стікав кров'ю
 • Протягом 2018-ого тернопільські патрульні отримали 48299 викликів. Серед них ДТП, побутові конфлікти, сімейне насилля та безліч іншого.
 • Часто бувають ситуації, коли копи надають першу меддопомогу до приїзду "швидкої".
 • Такі випадки, як кажуть в патрульній поліції, ніби притягує до себе лейтенант Сандрік Мдінарадзе. То людину з ножовим пораненням врятує, то автомобіль загасить, то допоможе дитині, в якої напад епілепсії. 

Про свої "пригоди" на роботі інспектор розповів журналістці "20 хвилин". Патрульним Сандрік Мдінарадзе працює уже третій рік. Зараз він лейтенант. Про те, чому колишній футболіст тернопільської "Ниви" змінив професію, ми писали у одній із публікацій “Знайомтесь - ваш коп”. Чоловік каже, що абсолютно не шкодує, що пішов у патрульні, адже має можливість допомагати людям. 

Серед постійних викликів, як розповідає лейтенант 2-ї роти управління патрульної поліції в Тернопільській області, - порушення правил дорожнього руху, скарги на шум після 22.00. Ще часто доводиться виїжджати на ДТП та сімейне насильство.

- У Тернополі багато випадків із сімейним насильством. Такі виклики є під час кожної зміни, - розповідає патрульний. - Буває і таке, що в шостій чи восьмій ранку вже є виклики. Але все завжди за одним сценарієм: жінка терпить побої, потім викликає поліцію, ми приїжджаємо, оформляємо, а потім на суді вона каже, що помирилися. 

Відео дня

Врятував чоловіка із ножовим пораненням 

Як розповідають колеги Сандріка, та й сам він, ситуації, коли когось потрібно врятувати, ніби самі його знаходять. 

Наприкінці червня 2018-ого екіпаж Сандріка отримав виклик, що чоловіку, який є громадянином Молдови, потрібна допомога. Як з'ясувалося згодом, через сварку із жінкою він хотів покінчити життя самогубством. 

- Це вже було в кінці денної зміни. У повідомленні був вказаний номер цього чоловіка, я подзвонив і запитався, яка допомога потрібна, - розповідає інспектор. - Він сказав, що все в порядку, просто приїдьте, треба поговорити. Коли ми приїхали, то відразу побачили, що чоловік чимось стурбований. Але що сталося він не пояснював. Потім показав нам свій живіт, там була така рана, ніби після операції і перемотана бинтом. І вона кровоточила. Ми викликали "швидку". Медики сказали, що йому треба їхати в лікарню, щоб зробити пов'язку на рану.

Спершу, як розповідає патрульний, чоловік погодився, але уже через кілька хвилин відмовився від будь-якої допомоги. Сказав, що нікуди не поїде, запитав у патрульних, чи треба щось підписати і вибачився, що потурбував. 

- Ми його десь протягом години вмовляли, щоб він хоча б у лікарню поїхав, - продовжує Сандрік. - Але він не хотів, а заставляти силою ми не можемо. Ми поїхали. А десь через хвилин п'ятнадцять ми отримали інший виклик - спроба самогубства. У поліцію звернулася жінка і виклик був на ту саму вулицю - Бережанську, якщо не помиляюся. Вона сказала, що її чи співмешканець, чи чоловік (я вже не пригадаю), громадянин Молдови, по телефону сказав, що хоче покінчити життя самогубством. Ми відразу зрозуміли, йдеться про того самого чоловіка.

Патрульні поїхали назад до чоловіка. Сандрік ще раз набрав його і сказав, що потрібно, щоб той підписав якийсь документ, що в нього немає претензій. Чоловік сказав, що підійде до поліцейських.

- Коли ми вдруге його побачили, то в нього усі руки були в крові, пов'язки на животі не було, - пригадує патрульний. - Я сказав напарниці, щоб терміново викликала "швидку". Коли я почав підходити до чоловіка, то він витягнув тонке лезо і почав різати собі живіт. Я побіг до нього. Коли я був десь на відстані трьох кроків, то він двічі порізав собі шию. Тоді я його повалив на землю, лезо вилетіло з його руки. Подивився на нього, а в нього за кілька секунд вся шия була в крові, яка не зупинялася. Я притиснув свою руку до рани і тримав його. 

На місце події підбігли люди, напарниця патрульного принесла аптечку. Як каже Сандрік, люди не просто стояли і дивилися, а намагалися допомогти. Потерпілий просив телефон, то хтось з людей дав, хтось допомагав перев'язати рану. 

- Я не знаю скільки їхала "швидка", чесно. Але, як на мене, то медики їхали вічність, - каже патрульний. - Хвилин десять точно пройшло. В якийсь момент чоловік почав дуже хрипіти і, чесно, я готувався до того, що він помре в мене на руках. Почав пригадувати, як треба надавати першу медичну допомогу при зупинці серця. Але приїхала "швидка" і почали його рятувати. Пам'ятаю, як відпустив його, а в мене руки до ліктя в крові були. 

Медики забрали потерпілого в лікарню швидкої допомоги на Шпитальній у реанімаційне відділення. Патрульні поїхали за ним. Лікарі їм сказали, що чоловік на операційному столі, але з ним буде усе гаразд. 

- Чесно кажучи, після цього я не взнавав, як в нього справи, але надіюся, що все добре, - каже патрульний. 

Гасили авто і рятували нападника на магазин

Ввечері 24 жовтня 2018-ого, виїхавши із міського відділку поліції на бульв. Шевченка, 10, патрульні побачили, що відразу біля "арки" щось почало горіти. Сандрік каже, що спершу він подумав про те, що хтось розпалив вогнище посеред вулиці. Коли патрульні під'їхали, щоб запитати, що відбувається, то побачили, що горить авто. 

- Це було якесь легкове авто, марку не пригадаю. Я відразу здав назад, щоб в разі вибуху не зачепило наше авто, - каже патрульний. - Взяв вогнегасник, і ми з напарником підбігли до того авто. Там люди намагалися загасити вогонь, але в них не виходило, вогнегасника у них не було. Ми вогнегасником загасили то все. Я був весь у тій піні, ще один чоловік, який стояв збоку, був у піні. Але все завершилося добре. Я так зрозумів, що водій того авто і пасажири, то були громадяни Індії. Воно просто подякували нам за допомогу і все. 

Ще на зміні Сандріка Мдінарадзе був випадок, коли вранці у магазин на просп. Злуки зайшов чоловік, який хотів купити алкоголь. На той момент чоловік був добряче напідпитку, алкоголь йому не продали, бо в магазині його добре знають. Тоді покупець почав трощити в магазині усі підряд.

- Коли він буянив, то сильно порізав собі руку, - розповідає патрульний. - Коли ми приїхали, то там все було побите і підлога була в крові. Ми викликали "швидку", а його тим часом витягнули на вулицю. Я почав йому бинтувати руку, а він протягом цього часу мене матюкав, казав, що поб'є. Коли приїхала "швидка, то медики на місці йому зашили руку. І віддали його слідчому, бо він трощив всього десь на сто п'ятдесят тисяч гривень. Побив і прилавки, і холодильник, і продукти. 

Їхали на затоплення, а допомогли дитині 

Один із останніх випадків, коли патрульний надав допомогу, був 24 січня 2019-ого року. Близько 19.00 екіпаж отримав виклик, що на вул. Київській сусід затопив квартиру. 

- Коли ми говорили із тим сусідом, який затопив, то побачили, як хлопець заходив у сусідню квартиру. Молодий хлопець побачив нас і спершу перелякався, запитував що трапилося, - каже Сандрік. - Ми сказали, що все в порядку, ми до його сусіда. Він посміхнувся і зайшов у квартиру. А через хвилини дві я почув звідти звуки, ніби діти граються і почали кликати когось. Що сталося, я не знав. Ще через хвилину почув крик, подумав, що сімейний скандал. Перше, що спало мені на думку, що там бійка. Я постукав у двері, їх відкрив маленький хлопчик, за яким вибігла його мама. 

Жінка сказала, що її син просто лежить на землі і не дихає. Сандрік з напарником забігли у квартиру, а за ними зайшов ще сусід.

- Дитина лежала на підлозі, він був білий, з синіми губами, дуже тяжко дихав і трусився, - розповідає патрульний. - Напарник відразу викликав "швидку". Я підняв дитину і зрозумів, що це епілепсія, але не міг зрозуміти чому він задихається. Сусід намагався заспокоїти маму хлопчика, бо в неї була жахлива істерика, вона думала, що це вже все. Вона поливала його водою, яка потрапляла йому в рот, а він не міг ковтнути. Я положив на бік. Тоді він перестав труситися і я почув, що він ще так трохи важко, але дихає. І з рота почала витікати вода. По суті ми нічого такого не зробили. Коли йому стало трохи легше, то положили його на диван та заспокоювали.

Мама хлопчика передала патрульним слова медиків, що після цих припадків дитині не можна спати. То патрульні з ним говорили, запитували про щось, щоб той не заснув. Коли приїхали медики і надали допомогу дитині, патрульні пішли допрацьовувати виклик із затопленням. 

Щоразу, отримуючи виклик, патрульні до кінця не знають, що їх очікує на місці події. Як от у випадках із Сандріком Мдінарадзе. Не обходиться служба патрульних і без небезпечних ситуацій для їх власного здоров'я та життя. Але вони готові допомагати людям і доводити правду. Так, це невдячна робота, але дуже потрібна. Тому нехай їхня служба буде менш небезпечною і складною. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
 • Юлія Криницька

  <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fternopilpolice%2Fposts%2F770403563328682&width=500" width="500" height="422" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

  Marcus Aurelius reply Юлія Криницька

 • Петро Царик

  як там кажуть.... респект і уважуха
 • Marcus Aurelius

  Робота пекло. ЗП треба більшу платити.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:09 До 15 градусів морозу — коли на Тернопільщині у найближчі дні буде найхолодніше 12:15 Змінили розклад руху автобуса до села Тернопільської громади 11:25 Мобілізація на Тернопільщині — у військкоматі повідомили, кого найбільше потребують в ЗСУ 10:37 У Тернополі стартує продаж новорічних ялинок — адреси Від читача 13:42 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 10:03 На Тернопільщині вночі 4 грудня працювала протиповітряна оборона 09:43 Із заметів на Тернопільщині відбуксирували бус з пасажирами, молоковоз і вантажівку з продуктами 08:58 На кількох вулицях Тернополя 4 грудня не буде електрики 08:00 Курс валют на 4 грудня 21:04 На Бахмутському напрямку загинув військовослужбовець ЗСУ з Тернопільщини Ігор Тарнавський 20:03 Збирали кошти на підтримку сміливих: у Тернополі волонтери провели благодійний захід photo_camera 19:03 Як за 28 років змінився центр Тернополя: «20 хвилин» відтворили фото з одного ракурсу photo_camera 18:03 У Тернополі організували благодійний концерт, де збирали кошти на підтримку прикордонників photo_camera 17:07 Жителька Тернопільського району віддала шахраям 80 тисяч гривень 16:00 Дві вулиці у Тернополі 4 грудня будуть без води 15:03 На Театральному майдані Тернополя встановили головну ялинку міста: який вигляд має photo_camera 14:10 Тернопільський кікбоксер став чемпіоном світу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up