Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон засудив рішення назвати Тернопільський міський стадіон на честь головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.
"Ми рішуче засуджуємо рішення Тернопільської міської ради присвоїти міському стадіону ім'я Романа Шухевича і вимагаємо негайного скасування цього рішення", про це заявив посол, повідомляє Українська правда.
Нагадаємо, 5 березня на четвертому пленарному засіданні сесії Тернопільської міської ради ухвалили рішення про присвоєння назви міському стадіону "Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича".
Міський голова Тернополя теж відреагував на слова посла і висловив свою думку щодо даної ситуації.
«Прочитав пост Надзвичайного та Повноважного посла Держави Ізраїль в Україні пана Джоеля Ліона щодо рішення Тернопільської міської ради, яким ми присвоїли нашому центральному стадіону ім'я Романа Шухевича. Хочу повідомити пану послу та іншим людям, котрі стали заручниками «радянської історіографії», конкретні факти, які документально зафіксовані.
В Українській Повстанській Армії воювали представники різних народів. Історії відомі факти, коли євреї були серед лідерів українських повстанців. Згадаймо:
- Лейбу-Іцика Добровського, відданого працівника політичного відділу УПА.
- Лазаря та Мойсея Орєхови-Штейнів, які були українськими повстанцями і входили до почоту відомого курінного «Кори».
- Вчені дискутують про єврейське походження одного з лідерів ОУН Лева Ребета. Але незважаючи на його походження, саме він був ідеологом мирного співіснування націй.
А тепер щодо самого Романа Шухевича. З вересня 1942 по лютий 1943 родина Романа Шухевича переховувала в своєму будинку від переслідування нацистами сусідську єврейську дівчинку Ірину Райхенберг. Роман Шухевич, використовуючи свої можливості, допоміг з виготовленням для дівчинки нових документів на ім'я українки Ірини Василівни Рижко. Після арешту дружини Романа Наталії Шухевич в 1943 році Гестапо Роману Шухевичу вдалося переправити дівчинку в сирітський притулок при жіночому греко-католицькому монастирі Василіанок в Пилипові, поблизу містечка Куликів, що за 30 кілометрів від Львова, де Ірина і перебувала до кінця війни, переживши німецьку окупацію і Голокост.
Ми можемо дискутувати, але рішення міської ради Тернополя про присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича не буде скасовано. Кожна країна шанує своїх героїв. Без цього нація не має майбутнього.
Без Шухевича не було б незалежної України», йдеться у дописі мера.
А як ви вважаєте, чи потрібно стадіон називати на честь Шухевича? Чи підтримуєте поззицію посла Ізраїлю?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер