Суд за пам'ятник на Пантеоні Героїв: родина Стадників просить про індивідуальну могилу

Суд за пам'ятник на Пантеоні Героїв: родина Стадників просить про індивідуальну могилу
 • Батько загиблого захисника Віталія Стадника —  пан Олег просить суд дозволити їм встановити індивідуальну надмогильну споруду на території «Пантеону Героїв».
 • Рідні інших загиблих категорично проти цього і наголошують на дотриманні загальної концепції – пам’ятники у вигляді хрестів з сірого пісковику.

 

Конфлікт через облаштування «Пантеону Героїв» тягнеться від жовтня 2023 року. Саме тоді батьки загиблого Віталія Стадника почали проводити перші роботи щодо облаштування могили сина за індивідуальним проєктом. Від власних джерел журналісти «20 хвилин» дізналися, що могилу планували оформлювати гранітом, а поверх встановити у масштабі один до одного статую загиблого захисника. Чоловік мав бути у формі, зі зброєю та квітами.

Наголошують на порушенні норм

Після того, як працівники спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба» демонтували вісім плит та бетонну конструкцію з могили загиблого Віталія Стадника, родина подала позов до суду. Судова тяганина триває з грудня 2023 року, тобто вже пів року.

Олег Стадник просить визнати дії СКП «Ритуальна служба» незаконними, щодо визначення розміру могил та зобов’язати не чинити перешкод у встановленні намогильної споруди індивідуального замовлення. Також він просив заборонити виконання проєктних робіт, що вказані в документації про облаштування «Пантеону Героїв» на могилі сина. Про це «20 хвилин» стало відомо з єдиного державного реєстру судових рішень.

Відео дня

Свої дії батько загиблого Віталія Стадника аргументує тим, що під поховання загиблих воїнів надали місце менших розмірів, ніж встановлені чинним законодавством України.

«Відповідно до законодавства, ширину земельної ділянки під поховання не менше 1,5 м. СКП «Ритуальна служба» визначила межі могили дерев’яними конструкціями розміром 1 м на 2 м. Проте, відстань між сусідніми могилами (такими ж дерев'яними конструкціями) справа – 40 см, зліва 30 см. Фактично під могилу загиблого надали місце на земельній ділянці кладовища шириною не більше 1,35 м (ширина могили 1 м + 20 см справа + 15 см зліва половини відстані між сусідніми могилами)», — йдеться в ухвалі від шостого грудня.

Знову суди….

25 червня у Тернопільському міськрайонному суді розпочали розгляд справи по суті. Веде його суддя Ольга Герчаківська.

На засідання прийшли рідні захисників, похованих на території Пантеону Героїв на Микулинецькому кладовищі.

Позивач, батько загиблого військовослужбовця Олег Стадник, на засідання не прийшов. Його інтереси представляє адвокатка Оксана Притула. Вона зачитала позовну заву та вкотре наголосила, що родина Стадників претензій до інших рідних загиблих не мають. А лише прохають дозволити їм встановити надгробну конструкцію індивідуального проєкту. 

Представник відповідача наголосив, що родину Стадників повідомляли про всі зібрання, про прийняття положення «Пантеону Героїв», а також розмір могил.

— Позивач знав, що там будуть встановлювати уніфіковані памʼятники. Жодних претензій, заяв на Тернопільську міську раду не надходили від позивача. А ось саме у момент встановлення памʼятника у вигляді хрестів з сірого пісковику родина не визнає процедуру поховання на «Пантеоні Героїв». Родині позивача пропонували перепоховання, але вона відмовилась. Тут переважає приватний інтерес над суспільним, — каже відповідач.

Серед присутніх у судовій залі і тернополянка Надія Щирба. Вона є мамою загиблого захисника Тараса. Зі слів жінки, для неї надважливо, аби її син був похований на військовому кладовищі разом зі своїми побратимами. 

— 5 грудня 2022 року під час поховання сина нам повідомили, що будуть уніфіковані памʼятники, буде військове кладовище. Потім нас почали збирати і обговорювати концепцію «Пантеону Героїв». Я не була проти, бо у нашій області є козацькі поховання і всі знають, що там поховані захисники. Це важливо для збереження памʼяті про боротьбу нашої України у цій великій війні. На наш пантеон вже приїжджають делегації, приходять вчителі з дітьми, аби віддати шану, — каже пані Надія. 

Читайте також:

На Микулинецькому демонтують залишки радянського меморіалу: який вигляд має Пантеон Героїв

Скандал на «Пантеоні Героїв»: як від листопада змінилася арештована могила захисника

Могилу арештували, а справу передали до Верховного Суду: нові подробиці скандалу з пантеоном

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (17)
 • Гриценяк

  Хай перепоховають свого сина в іншому місці,хай дадуть вже спокій ,вистарчить вже може нарешті шось комусь доказувати!
  При всій повазі,але це на та тема щоб ви ......!!!!!!
 • Галина

  Не розумію навіщо травмувати душу покійного,дайте їй спокій
 • Оксана

  Вирішить суд. Розходимось. Громадська думка не має чинити тиск на прийняття такого (і будь-якого) рішення. Закон є закон.
 • Rdfc

  Нехай перепоховають не на алеї , а в простій могилі і всі проблеми вирішені. Поставлять який завгодно пам'ятник. Не хочу образити ні родину ,ні пам'ять  загиблого , але йому до одного місця , що там буде стояти , хрест , чи пам'ятник. Головне , щоб рідні не забували та провідували могилу. Решта все просто понти .

keyboard_arrow_up