Що робити, якщо один членів з подружжя не сплачує аліменти попри рішення суду та відкрите виконавче провадження більше трьох місяців?
Як стягнути гроші з боржника, прокоментував для «20 хвилин» керуючий партнер ТОВ юридична фірма «Самуляк і партнери» Михайло Самуляк.
Відповідно до ст.196 Сімейного кодексу України, при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
Також можна звернутися із заявою про вчинення злочину у поліцію, - каже Миайло Самуляк. - У нашій області є відповідна судова практика щодо притягнення злісних неплатників аліментів до кримінальної відповідальності.
Теребовлянським районним судом злісний неплатник аліментів був притягнутий до кримінальної відповідальності, суд призначив йому 80 годин громадських робіт. Вирок проголосили 12 квітня 2018 року.
Йдеться про приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо, які призвели до виникнення заборгованості із сплати аліментів за три місяці відповідних платежів.
Більше дев’яти тисяч діток Тернопільщини, яким батьки боргували аліменти, отримали свої гроші. Про це повідомив начальник головного територіального управління юстиції в області Едуард Кольцов.
2 589 боржникам обмежили виїзд за межі України;
2 607 позбавили права керувати транспортними засобами;
2 608 обмежили у праві користуватись зброєю;
2 608 обмежили у праві полювання.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер