Що робити із сухим хлібом та чи можна їсти з ножа: відповідає отець Олексій Філюк

Що робити із сухим хлібом та чи можна їсти з ножа: відповідає отець Олексій Філюк

Знаний на Тернопільщині священик Олексій Філюк відповідає на найпоширеніші питання серед вірян про забобони. Отець дає коментарі та поради з точки зору християнства. Редакція може не розділяти думки своїх респондентів. 

На своїй сторінці у Facebook знаний тернопільський священик Олексій Філюк публікує відповіді на поширенні питання вірян та допомагає відрізнити забобони від заборон.

Що робити із сухим хлібом

Часто люди не встигають з'їсти увесь хліб раніше, аніж він засохне. У отця Олексія запитали що робити з ним, із точки зору релігії.

— Кожен з нас, тим більше в літню пору, може стикнутись з такою проблемою. Українці —богобоязний народ і хліб вважають святим. Коли був голод, була біда, його бракувало. У смітник хліб викидати не хочеться, — розмірковує священик. —Якщо ви живете в селі, намочіть сухий хлібчик і в якійсь прибудові киньте його на поживу пташкам. Якщо немає такого місця — киньте в річку: рибка з'їсть. 

Відео дня

Священик каже, що викидати хліб негоже. 

Чи можна їсти з ножа 

У священика запитали чи можна їсти з ножа. 

— А що нема вже ложки чи виделки? Можна, звісно, але можна язика порізати. Як казав Апостол Павло: «Все нам можна, але не все корисно». Коли я був малий, баба мене сварила, бо я різав щось і міг їсти з ножа. Казала: «Не їж з ножа, бо будеш гострий на язик», — згадує отець.

Олексій Філюк запевняє, що з практичної точки зору, найкращий варіант: їсти ложкою чи виделкою. 

— Не їжте з ножа, але і вірити, що у вашому житті щось зміниться, бо ви перестали це робити, то це забобони, — говорить отець. 

Чи можна сповідатися онлайн 

У сучасному світі християни все частіше практикують сповіді через мережу. У священика запитали чи є допустимою для християн сповідь онлайн.

— Сучаснісь сучасністю. Можна поспілкуватись, порадитись можна. Але сповідатись — ні. Це те саме, що ви б запитали чи можна наїстись Філюкового борщу чи огірків через Фейсбук. Коли дуже важко на душі, то в кожного з вас в селі чи в місті є священик, духівник. Зрештою, є рідні та близькі. З ними спілкуйтесь, виливайте душу, — каже отець Філюк. 

Коли важко на душі, священик радить іти до церкви та звертатись до настоятеля храму. 

— У сповіді має бути тайна. Про це ніхто не може знати: Господь і ви. Священик — лише посередник, — запевняє отець.

Нагадаємо, раніше ми публікували роз'яснення отця Філюка Про блуд, зради і церковний шлюб.   У подружньому житті на людей чекає чимало перепон та складнощів. І багато людей за порадами в таких випадках звертаються до Церкви та священників. 

***

Шановні читачі! Оскільки пряме цитування респондента щодо цвілого хлібу може суперечити науковій думці з цього приводу, редакція прибрала той момент із тексту та внесла корективи по змісту. Ми гуманно ставимося до тварин та ніколи не закликали до їх знищення. Редакція може не поділяти думки своїх респондентів. Для нас важлива реакція наших читачів. Тому вже запланували і зробимо грунтовний матеріал із залученням кількох експертів про цвілий хліб та інші зіпсовані продукти, що з ними робити. 

Читайте також: 

Які хрестики не можна носити та які ікони мають бути в домі: о.Олексій Філюк відповідає на ваші питання 

Чому сняться померлі і чи потрібно вдягати чорне у траур: о. Олексій Філюк відповідає на питання про смерть

Чи можна дарувати дві квітки, що робити з «підкладами» та забобонами: розповідає о. Олексій Філюк

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (37)
  • Християнин Христов

  • Anastasiya Bashuk

    «Знаний»? 😁
  • Маряна Шигінська

    Жирні уроди спиті отці які живуть за ваше бабло!!!
  • Маряна Шигінська

    Голубам дати,,, деграданти живуть живуть ,і елементарне массі треба радити бо мозгів немають--- якись хер тіпа чід бога ,,,раненокантужені люди,

keyboard_arrow_up