Що робити зі свічками з хрестин і вінчання та що означає, коли псується свячена вода: о.Олексій Філюк

- Освячені атрибути є чи не в кожній домівці. Часто їх роками зберігаємо, як пам'ять, а коли доводиться викидати — не знаємо куди подіти.
- Священник Олексій Філюк відповідає на питання читачів "20 хвилин".
Питання о. Олексію ми просили залишати на нашому сайті. Обрали найцікавіші з них. Якщо ви маєте, що запитати, — пишіть у коментарях.
— На всіх важливих таїнствах у церкві люди тримають в руках свічки: вінчання, хрестини, Перше Причастя. Що робити з ними після того, як таїнство минуло? Скільки часу їх треба зберігати?
— Приписів Церкви щодо зберігання свічок немає. Це є атрибут вінчання чи хрестин, який доповнює саме дійство. Свічки з вінчання ви можете допалити вдома у будь-який час, навіть, коли просто вимикають електрику. Не варто цим речам надавати магічного значення. Якщо вони валяються старі і поламані — згортаємо усе в папір та підпалюємо десь у садочку.
— Що робити із вербою, яку освячуємо у Вербну неділю та квітами і віночками, які святимо у церкві влітку?
— Усе потрібно спалити. Те, що не використовується — можна кинути на горище, хай у хаті буде тепліше (посміхається прим. ред), а якщо ні — просто усе спалити.
— Ще є звичай купати новонароджених у ванночках зі священними віночками. Що скажете про це?
— Це суто народний звичай. До Церкви воно нічого немає. Звичайно, якщо речі освячені — благословення сходить на дитинку, але головне — благословення від Бога і щира молитва. Віра — це і є головне Благословення.
— Чи завжди в домі має бути свячена вода?
— Так, справді ми приносимо воду у свої будинки, і добре, коли вона є у нас. Вона нас оберігає від зла.
— Якщо освячена вода зіпсувалася, чи означає це дурну звістку?
— Є такий факт, що вода не псується у домах навіть по 15-20 років. Вода не псується, за умови, якщо в цім домі живуть благочестиві люди. Коли сварки, ненависть, злість — вода і справді може зіпсуватися, бо Дух Святий відходить з дому. Хоча люди моляться, дотримуються посту, не ворогують один з одним. Коли водичка псується, не варто надавати цьому великого значення. Цю водицю варто вилити під дерево чи навіть у вазон.
— Часто, коли у сім'ях сварки або непорозуміння, люди думають, що якісь містичні ритуали зможуть допомогти. Чи так це? І що робити людям, якщо вони бачать, що справді вдома неспокійно?
— Щоби не було негараздів у сім'ї — треба виконувати Божі заповіді. Наприклад, діти мають любити батьків, а батьки мають йти на поступки. "Батьки, не дразніть своїх дітей", це все записано у Біблії. Якщо цього дотримуватись — відпадає потреба у всіх тих ритуалах.
— Розкажіть про ікони в хаті, в будинку. Чи має бути в кожній кімнаті іконка?
— Це не обов'язково. Людина може мати маленьке розп'яття в одній із кімнат і жити по-християнськи. А може бути таке, що людина має усі стіни вдома завішані іконами і рушниками, а жити не як християнин: клясти, сваритись, ображати. Це не є добре. Це справа кожного.
— Є особливі ікони, які Ви б порадили мати вдома?
— Має знаходитись в хаті розп'яття чи ікона Спасителя. Також шлюбні ікони мають зберігатись вдома. Відповідно, ті ікони, з якими люди вінчаються, мають бути вдома.
— Вони обов'язково мають бути освяченими?
— Так, ікони благословляються: бо літографія та дерево на рамці ще не є іконою. Іконою вона стає після освячення в храмі. Інакше це просто зображення.
Хто такий о. Олексій Філюк?
Отця Олексія Філюка знають у всій Україні. Він об'єднав десятки тисяч користувачів соцмереж у своєму блозі, де розповідає про себе, молиться та готує різні смаколики.
Історію священника з Лановеччини ми розповідали у матеріалі "Любіть людей і сипте цукор до кави": отець Олексій Філюк про церкву, кухню і прийомного сина". Тоді матеріал зібрав сотні позитивних коментарів, а історія чоловіка, який взяв під опіку хлопчика зворушила читачів. Зараз він батько двох прийомних синів та найулюбленіший священослужитель багатьох тернополян.
Кількість онлайн-парафіян у священника десятки тисяч, а сам він охоче ділиться щирістю та Словом Божим з людьми через соцмережі.
Людина з відкритим серцем
Отець Олексію Філюк — людина з відкритим серцем, безмежною вірою та сотнями друзів у рідному селі, всій Україні та в соцмережах.
Парафіяни у церквах сіл Білозірка та Шушківці, що у Лановецькому районі, священика бачать не лише на службах у церкві. Олексій Філюк приходить до них часто, щоб просто поспілкуватись, поспівати та допомогти у буденних справах.
Зараз священик є ще й соціальним менеджером села від одного із підприємств, що обслуговують пайовиків, та адміністратором спільноти у соцмережі Facebook “Моя Лановеччина”, яку щоденно переглядають майже 100 тисяч людей.
Залишайте своє питання у коментарях. МИ на власний розсуд оберемо найцікавіші питання та передамо священнику. Отець Олексій вже погодився на них відповісти. І навіть більше відтепер ми спілкуватимемось з ним щочетверга. Публікації шукайте на нашому сайті щотижня у четвер о 20.00.
Читайте також:
Запитай священника: о. Олексій Філюк відповість на питання, яке ви залишите в коментарях
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Maria FilozofУ мене свячена вода стоїть вже років 5 і нічого з нею неробиться. Стоїть як свіжо набрана.
-
Таня КорольВ біблії написано не хлібом єдиним буде жити людина а кожним словом що виходить з уст Бога і ще Ісус сказав пізнавайте правду і вона вас зробить вільними треба вивчати Боже слово і на всі питання є відповіді
-
Мар'яна СтасикЩо означає коли сниться церква і священники. Як зрозуміти до чого це
-
Christina Chizhenkohttp://orthodox-apps.blogspot.com/2016/10/blog-post.html