Обробку полів повинні здійснювати відповідно до законодавства України та Державного реєстру, повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку Тернопільської ОДА.
- Процес обробки рослин довготривалий. Він може проводитись у декілька етапів, - каже начальник відділу організації виробництва Надія Воскресенська. - Про кожну обробку повинні повідомлятись населені пункти. Найбільше хімікатів для обробки рослин будуть розпилювати у період травень-червень. Найбільшої шкоди для людини можуть завдати пестециди, якими обробляють рослини від шкідників.
Сповіщення здійснюється через сільські ради за три дні до обробки. Якщо ж жителів села чи міста не попередили, що неподалік буде здійснюватись розпилення хімікатів - вони можуть звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільської області.
- Цього року звернень щодо отруєнь пестицидами чи агрохімікатами не зафіксовано, - каже Наталя Гресько прес-секретар Головного управлыння держспоживслужби в Тернопільській області, - проте у попередні роки люди із такими скаргами звертались. Працівники нашої служби можуть реагувати на даний факт у випадку, коли буде діагноз від лікарів про причину отруєння.
За інформацією Держпродспоживслужби, усі роботи з пестицидами мають проводитися при температурі не вище 24°С при мінімальних висхідних повітряних потоках. При похмурій погоді дозволяється проводити роботи з пестицидами при температурі не нижче +10° С. Тривалість роботи з пестицидами першого й другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години із обов’язковим допрацюванням 2 годин на операціях, не пов’язаних з застосуванням пестицидів.
Довідка:
Завчасно але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м. від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
Зона санітарного розриву від населених пунктів , тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами , водойм і місць відпочинку при штанговому обприскуванні повинна бути не менше 300 м., вентиляторному -500 м. при авіаційному 1000 м.
Під час виконання робіт по застосуванню ЗЗР потрібно звернути особливу уваге по недопущенню загибелі медоносних бджіл . Адміністрація господарства попереджає пасічників не пізніше ніж за три доби до початку обробки в радіусі 10 км. розміщення пасік, при цьому повідомляє точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятися, назву препарату і методи його застосування, ступень і строки дії токсичності препаратуі вказівку щодо строку ізолювання бджіл.
При попередженні зносу пестицидів, хімічну обробку рослин проводять при швидкості вітру 3 м. за секунду.
Телефон гарячої лінії: (0352) 52-10-10
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер