Штрафи від ТЦК: понад 4 000 000 гривень сплатили жителі Тернопільщини за пів року

- Чоловіків, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу – від 17 000 до 25 500 гривень.
- Яку кількість штрафів вже виписали ТЦК на Тернопільщині, за що найбільше – дізнавалися журналісти «20 хвилин».
У Тернопільському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки пояснили, протоколи про адміністративне правопорушення виписували і до прийняття оновленого закону. Проте, саме з 16 липня 2024 року питання здебільшого стосується несвоєчасного оновлення військово-облікових даних.
Натомість речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін нагадав, що у ТЦК та СП не автоматизували процес накладання адмінштрафів за несвоєчасне оновлення військово-облікових даних. Притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення — це певна процедура, яка може займати від трьох місяців до року.
Узагальнення статистичних даних у ТЦК та СП проводять щоквартально. Журналістам «20 хвилин» надали інформацію про виписані протоколи та сплачені штрафи за шість місяців поточного року.
Скільки виписали протоколів
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право розглядати справи, виписувати протоколи за трьома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про такі, як:
- 210 «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку»;
- 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
- 211 «Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності».
За шість місяців 2024 року на Тернопільщині винесли 3 730 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за вищевказаними статтями. Про це журналістам «20 хвилин» повідомив начальник Тернопільського обласного ТЦК та СП Денис Савчук. Детальну статистику у розрізі статей дивіться на графіку.
Зазначимо, всі цифри наше медіа отримало у відповідь на запит від Тернопільського обласного ТЦК та СП.
Мільйони гривень на штрафи
4 233 638 гривень – саме таку суму вже сплатили на Тернопільщині за виписаними протоколами від ТЦК та СП протягом шести місяців 2024 року. Про це «20 хвилин» стало відомо з відповіді на запит від Дениса Савчука. Детальну статистику по кожній статті окремо (210, 210-1, 211) дивіться на графіку.
Як бачимо, найбільшу суму сплатили саме за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
УВАГА! Найбільші штрафи – від 17 000 до 25 500 гривень військовозобов’язані можуть отримати виключно за статтями 210, 210-1. А ось щодо військового квитка, то за першу втрату – від 510 до 850 гривень. За повторне порушення – від 850 до 1700 гривень. Про це «20 хвилин» пояснили в Тернопільському обласному ТЦК та СП.
— При накладанні стягнення враховують характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Також, відповідно до статей 34 та 35 КУпАП, враховують обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність. При накладанні стягнення обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, враховують лише за умови, що вони перебувають за межами складу правопорушення, тобто не є його складовою частиною, — повідомляє Денис Савчук.
Щодо пом’якшуючих, то це може бути: щире розкаяння винного, вчинення правопорушення під впливом сильного душевного хвилювання або при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин, бездоганна трудова діяльність, похилий вік та інше.
До обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, належать: продовження протиправної поведінки, попри всі вимоги припинити; повторне вчинення (протягом року) однорідного правопорушення, за яке особу вже піддавали адміністративному стягненню. Крім того, вчинення правопорушення в умовах стихійного лиха або за інших надзвичайних обставин та інші.
Якщо не сплатив штраф від ТЦК
Як зазначили у Тернопільському обласному ТЦК та СП, військовозобов’язані змушені сплатити штраф протягом 15 днів. Якщо людина отримала його і проігнорувала терміни, то стосовно неї можуть відкрити виконавче провадження. Крім того, це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації.
Наразі доступні три варіанти, як дізнатися про наявність штрафу: відвідати ТЦК та СП, скористатися Реєстром виконавчих проваджень або в застосунку «Дія». Також 14 липня сервіс Опендатабот запустив у себе на сайті розділ про перевірку штрафів від ТЦК. Вартість цієї послуги – 99 гривень.
Як раніше повідомляли журналісти «20 хвилин», адмінпротоколи від ТЦК та СП можна оскаржити в суді. Детальніше про це розповідали місцеві адвокати – прочитати можна у матеріалі: Чи чекати штрафів, якщо не оновили дані. Коментують юристи
Чи мали штрафи від ТЦК?
Читайте також:
«Перші є ще з червня»: за що тернополяни можуть отримати штраф від ТЦК та на яку суму
Знову в ТЦК? Як тернополянам продовжити дію відстрочки
Затримали працівника обласного ТЦК: підозрюють у зловживанні впливом (ОНОВЛЕНО)
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
LyudaЯкий законопроект?Влада не легативна!!!
-
Antin JavirХуй хай сосуть.Краще думайте про постачання на фронт всього необхідного, а не пускати людей на м'ясо. Зі зброї тільки старі автомати і гранати. Де та зброя, що постійно рекламують?
-
БородаЦікаво, а скільки штрафів до бюджету сплатили хабарники із ТЦК? МОЖЛИВО РЕДАКЦІЯ НОВИН МАЄ ЦІ ДАНІ? 😭
-
Zoranui zoranuiНадувні графіки і новини