«Перші є ще з червня»: за що тернополяни можуть отримати штраф від ТЦК та на яку суму
- Чоловіків, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу – від 17 000 до 25 500 гривень.
- Чи виписують вже штрафи на Тернопільщині, за що саме та чи можна їх оскаржити в суді?
Військовозобов’язані, віком від 18 до 60 років, повинні оновити три категорії даних: місце проживання, номер телефону та електронну адресу. Зробити це можна у додатку «Резерв+», ЦНАПі, ТЦК та СП. Зі слів директора Департаменту кадрової політики Міноборони Марка Андрусяка, двох місяців цілком достатньо для цієї процедури. А якщо чоловіки цього не зробили, то нехай не дивуються штрафам.
Чи мають тернополяни штрафи?
У власному телеграм-каналі журналісти «20 хвилин» провели анонімне опитування та запитали читачів, чи вже отримували тернополяни штрафи від працівників ТЦК та СП. На момент публікації матеріалу участь в опитуванні взяли 579 людей. З них 551 обрали варіант «Ні», а ось 28 – «Так». У відсотковому співвідношенні дивіться на графіку нижче.
Та за що саме ці 5% опитаних мають сплатити штрафи, на яку суму – редакції невідомо.
Якщо ви або ваші рідні вже отримали адміністративний протокол від ТЦК та СП і готові розповісти свою історію – пишіть на електронну пошту до автора матеріалу: [email protected]
Що кажуть у ТЦК?
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право розглядати справи, виписувати протоколи за трьома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про статтю 210 «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку», 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також 211 «Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності».
— На Тернопільщині адмінпротоколи складаємо, звичайно, вже маємо штрафи. Зокрема, за порушення військового обліку ТЦК та СП виписує ще з червня. А ось після 16 липня військовозобов’язані вже отримують штрафи за несвоєчасне оновлення даних. Як визначають, хто виплачуватиме 17 000 гривень, а хто – 25 500 гривень? Кожен випадок розглядають індивідуально, все залежить від обстави справи, враховуючи обтяжувальні та пом’якшувальні нюанси. Наприклад, причину, рівень матеріального забезпечення, сімейний стан та інше, — кажуть в Тернопільському обласному ТЦК та СП.
УВАГА! Найбільші штрафи – від 17 000 до 25 500 гривень військовозобов’язані можуть отримати виключно за статтями 210, 210-1. А ось щодо військового квитка, то за першу втрату – від 510 до 850 гривень. За повторне порушення – від 850 до 1700 гривень. Про це «20 хвилин» пояснили в Тернопільському ТЦК та СП.
Скільки саме адмінпротоколів виписали з червня по серпень 2024 року – у Тернопільському ТЦК та СП погодилися відповісти виключно через офіційний запит. Тож, як тільки наше медіа отримає відповідну інформацію – повідомимо на сайті та у соціальних мережах.
Якщо не сплатив штраф від ТЦК
Як зазначили у Тернопільському обласному ТЦК та СП, військовозобов’язані змушені сплатити штраф протягом 15 днів. Якщо людина отримала його і проігнорувала терміни, то стосовно неї можуть відкрити виконавче провадження. Крім того, це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації.
Наразі доступні три варіанти, як дізнатися про наявність штрафу: відвідати ТЦК та СП, скористатися Реєстром виконавчих проваджень або в застосунку «Дія».
Також 14 липня сервіс Опендатабот запустив у себе на сайті розділ про перевірку штрафів від ТЦК. Вартість цієї послуги – 99 гривень.
Можна оскаржити у суді
Насправді автоматизувати процес накладання адмінштрафів не вийде, оскільки розгляд таких справ, відповідно до КУпАП, однаковий для всіх видів правопорушень, незалежно від того, який орган розглядає адміністративну справу. Повинна бути дотримана процедура виклику та розгляду. Тому автоматично накласти штраф не вийде – тоді такі штрафи легко буде оскаржити в суді, коментує адвокатка Тетяна Семусь.
Імовірно, що порушників буде багато, тож у ТЦК може не вистачити ресурсів, щоб накласти штрафи на всіх.
– Уже зараз є розуміння того, що людей, які не оновили свої дані, буде багато. Тому можливий такий розвиток подій, що масових штрафів просто не буде, бо на це не вистачить ресурсів, – каже пані Семусь.
Також 19 травня набув чинності Закон №3696-IX, який передбачає – якщо Міноборони як власник Реєстру «Оберіг» має можливість самостійно отримати персональні дані з інших електронних ресурсів, то відповідальність за статтями 210 та 210-1 КУпАП за порушення правил військового обліку не настає. Тетяна Семусь додає – якщо актуальні дані про особу є в державних реєстрах, то це може бути підставою для того, щоб оскаржувати штраф у суді. Однак це ніяк не звільняє людину від необхідності оновити дані.
Нагадаємо, майже 12 000 штрафів склали ТЦК та СП в Україні за порушення військового обліку протягом шести місяців 2024 року.
Читайте також:
Багатодітна родина у Тернополі дочекалась брата з полону
Масово йдуть у ЦНАП і ТЦК: як тернополяни хочуть встигнути оновити дані 16 липня
Встигнути до 16 липня – місія нездійсненна? Тернополяни «штурмують» ТЦК
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Treva17
Дорош Тарас
Хэнкус
InBlood reply Хэнкус
Хэнкус reply InBlood
InBlood reply Хэнкус
Хэнкус reply InBlood
myvova83