Контролери в маршрутках і тролейбусах спочатку пропонуватимуть пасажирам без квитка оплатити проїзд. Якщо ж ті категорично відмовлятимуться - оштрафують: у маршрутці – 80 грн, тролейбусі - 60 грн.
І понеділка, 15 січня, в громадському транспорті мали працювати контролери, щоб перевіряти наявність квитка у пасажирів. Про це раніше повідомляли у міській раді. Однак тернополяни у соцмережах кажуть, що досі не бачили жодного контролера.
Не бачили їх і водії, які, до речі, самі не раді контролерам.
- Чув, що наберуть десь 80 контролерів, але я ще жодного контролера на своєму маршруті не зустрічав. Мені казали, ніби вони з 1 лютого мають їздити, - каже водій маршрутки №22. - Хоч би ще до того часу було кого контролювати, як водії позвільняються. Карток з кожним днем все більшає, я не справляюсь. Це лише здається, що це легко - це ж техніка. Люди самі ті квитки викидають - я кожного вечора ті квитки жменями з салону вигрібаю. А потім будуть казати, що я квитка не видав - і знову весь негатив піде на водіїв.
Деякі контролери вже приступили до роботи, а деякі ще проходять медобстеження та стажування, каже директор КП«Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх.
- Контролери працюватимуть так, що скучно не буде. Будемо направляти їх так, щоб ніхто не знав коли і де вони перевірятимуть, - каже Андрій Мастюх. - По двоє людей будуть заходити на кожну одиницю транспорту. Вони будуть виглядати як звичайні люди, просто в них буде іменна картка, яка буде давати право на перевірку. Вони будуть відмічатися нею у водія маршрутки або в кондуктора (якщо це тролейбуси). Так ми будемо стежити, де та о якій годині ці контролери працювали - халявити від роботи не вдасться. Якщо будуть якісь скарги, ми легко зможемо визначити, який контролер був на зміні.
Скільки загалом планують набрати кондукторів в КП "Тернопільелектротранс" не кажуть.
- Вони приступатимуть до контролювання поступово, по мірі прийняття на роботу, - продовжує пан Андрій. - Знідно з законодавством, вони спочатку проходитимуть медобстеження. Потім будуть стажуватися кілька днів в тролейбусах в діючих контролерів, вчитимуться толерантно проводити роз"яснювальні роботи пасажирам, щоб нікого не образити. А далі будуть працювати самостійно. Сьогодні мали вийти ще 4 людини на зміну. На сьогоднішеній день штрафуватимуть тих людей, які будуть виявляти злосну непокору оплатити проїзд. Спочатку контролер має запропонувати оплатити проїзд, а якщо людина кардинально відмовляється -складають штраф. Наша мета - не зібрати побільше штрафів, а привчити людей до порядку. Зокрема наші штрафи за безквитковий проїзд, в порівнянні з європейськими, ще невеликі.
Андрій Мастюх зазначає, що дійсним контролери вважатимуть провалідований квиток, а не ті, що є заздалегідь надруковані у водіїв. Згідно з законодавством чітко написано, що за відсутність квитка відповідальність несе пасажир, тому саме він має бути зацікавленим у видачі належного квитка, каже чиновник.
Однак нагадаємо, тернопляни скаржаться, що деякі водії не хочуть видавати провалідований квиток.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер