Сьогодні, 2 лютого: Стрітення Господнє. Традиції свята

Стрітення Господнє відзначають у пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження.
2 лютого за новим церковним календарем у християни відзначають одне з найважливіших, дванадесятих свят — Стрітення Господнє.
Історія свята
Свято присвячене принесенню немовляти Ісуса в Єрусалимський храм. За переказами, після Різдва Христового святе сімейство проживало в Віфлеємі. А на 40-го дня Йосиф і Марія вирушили в Єрусалим, щоб виконати припис закону.
За Старим Заповітом жінці, що народила хлопчика, протягом 40 днів заборонялося входити в храм. А після закінчення цього терміну сім'я повинна була принести Господу вдячну і очисну жертву – однорічне ягня і голуба.
Діву Марію та Йосифа в храмі зустрів 360-літній старець Симеон Богоприємець, який отримав знак, що не помре до тих пір, поки не узріє Спасителя, обіцяного пророцтвом Ісаї. Взявши в руки немовля, Симеон заявив, що це Син Божий і нарік його Месією.
Свято знаменує собою сполучну ланку між Старим і Новим завітами. А заодно — зустріч людства з Христом. Свято Стрітення відзначають православні, католики і лютерани.
Традиції на Стрітення Господнє
У цей день в храмі проводиться святкове богослужіння, яке включає освячення церковних свічок.
Наші предки вірили, що стрітенські свічки допомагають захистити будинок від пожеж і блискавок. В будинку запалювали стрітенську свічку, коли за вікном вирувала негода.
Також запалювати Стрітенську свічку дозволяється:
- Коли в світі відбуваються страшні природні катастрофи;
- Коли поруч почалася пожежа;
- Коли породілля під час пологів не може звільнитися від тягаря;
- Коли людина відходить в інший світ.
На Стрітення освячують воду. Вважається, що вона має цілющі властивості. Стрітенською водою вмиваються, п'ють, якщо відчувають біль, також нею можна натерти хворе місце.
Рятує стрітенська вода і від «пристріту». Стрітенською водою поять домашніх тварин і худобу, щоб вони не хворіли.
Молодь на Стрітення традиційно влаштовувала гуляння.
Прикмети на Стрітення Господнє
У народі кажуть, що на Стрітення Господнє зустрічається зима і весна. Зима відправляється туди, де була весна, а весна – туди, де була зима. По дорозі вони зустрічаються і сперечаються між собою. Хто перемагає в суперечці, то ще залишиться на цих землях господарювати.
За повір'ям, якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро прийде тепло. Якщо ввечері похолодає, то зима на деякий час затримається.
Пам'ятні дати 2 лютого
Також цього дня відзначають День бабака,
Народна технологія, за даними проєкту DilovaMova.com, свідчить: спостерігаючи бабака, який вилазить зі своєї нори в цей день потрібно звернути увагу на його поведінку, по якої і можна визначити близькість настання довгоочікуваної весни. Якщо цей день буде похмурий і бабак не зможе побачити свою тінь, але спокійно залишить насиджену нору, то висока ймовірність, що зима незабаром закінчиться, а весна очікується рання в цей рік. Якщо день буде сонячний і бабак спостерігаючи свою тінь піде назад ховатися в нору, то зима швидше за все триватиме ще шість тижнів. Для чистоти проведеного дослідження дуже бажано не намагатися примушувати милого звірка до тих чи інших дій, а дати йому якомога більше свободи в цій справі, інакше чистота проведеного експерименту може бути «змазана».
Нагадаємо, раніше «20 хвилин повідомляли, що Українська греко-католицька церква та Православна церква України перейшли на новоюліанський календар, у зв'язку з чим дати багатьох свят змістилися на два тижні раніше.
Читайте також:
На набережній Тернопільського ставу освятили воду та водили Маланку
Різдво за новим календарем. Чому свято в Україні перенесли на 25 грудня
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Amiñ