На мітинг зібралося чимало людей. Їх не налякали ризик пов’язаний з коронавірусною інфекцією. Дехто одягнув захисні маски. Щоб забезпечити порядок, поруч чергували кілька десятків правоохоронців та пожежники.
- Тут зібралися громадські організації, політичні партії, учасники бойових дій, ветерани, - каже учасник бойових дій, керівник міської організації ВО "Свобода" Богдан Бутковський. - Ми категорично проти того, щоб Україну «здавали», адже те, що відбулося у Мінську – це порушення Норманського формату. Це відхід від наших міжнародних партнерів, щоб догодити Кремлю.
Протестувальники тримали у руках плакати «Росія – агресор», «2014 – можемо повторити», тощо. Протестувальники принесли до обласної адміністрації принесли шини та попередили поліцію, що якщо правоохоронці будуть виступати проти мітингарів – вони виступатимуть проти державних інтересів. Протестувальники також закликали усіх не чинити провокацій, щоб у російських ЗМІ не було «картинки» на екранах про безлад в Україні.
Обурило людей дії деяких представників вищого керівництва держави. Це і створення «Платформи примирення» Сівохо, і заяви глави парламентської фракції «Слуги народу» Давида Арахамія про те, що він погодився б пустити воду в Крим в обмін на виведення російських військ з Донбасу, та події під час останніх переговорів щодо ситуації на Сході.
- До нас прийшли російські диверсанти, російські війська і ми маємо говорити про це, розповідає Богдан Бутковський. - Очевидно, що ці всі дії робляться для того, щоб зняти з Росії санкції. Можна говорити про державну зраду. Таких людей, як Єрмак та Сівоха потрібно покарати – це наша позиція.
Під час акції протесту між поліцією та активістами сталась сутичка, щоб протестувальники не палили шини. Поліція хотіла відтіснити протестувальників, почалась штовханина. Однак, сутичку вдалось припинити, і активісти продовжили мирну акцію.
До протестувальників вийшли представники обласної ради, які підтримали людей. Активісти вимагали у депутатів обласної ради висловити недовіру Кучмі, Єрмаку та президенту Зеленському. Також активісти вимагали ініціювати провадження стосовно державної зради.
- Я, в першу чергу, закликаю усіх до порядку, - каже голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук. - Тернопільська обласна рада прийняла звернення тернопільських громадських організацій, волонтерів та ветеранів щодо позиції до Мінських домовленостей. Також в мене є звернення від представників депутатських фракцій щодо мінських переговорів та проведення пленарного засідання обласної ради. Ми будемо приймати це звернення до президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради. Ми не можемо допустити Росії як агресору отримати статус спостерігача. Протягом останніх років Росію визнано агресором.
Також Віктор Овчарук додав, що депутати також готують звернення до президента, щоб керівництво держави не приймало стратегічних рішень, які стосуються національної безпеки, під час карантину, бо такі рішення можуть спровокувати людей виходити на протести, а це є небезпечно для людей через ризик розповсюдження коронавірусної інфекції.
- Ми повинні дбати про здоров’я і життя українців, - каже Віктор Овчарук. - Цими діями, що зараз відбуваються, ми можемо наражати українців на небезпеку. Я закликаю усіх до цього питання ставитися серйозно, адже ця епідемія має дуже велику загрозу.
Протестувальники шини все ж не запалювали, однак запалили димову шашку. Нових сутичок з поліцією вдалось уникнути. Гасити димову шашку довелося пожежникам.
17 березня має відбутися сесія обласної ради. Там депутати підтримають звернення до вищого керівництва держави.
Також представники обласної ради закликають людей відмовитися від відвідування масових заходів, адже це небезпечно для життя людей.
Лікарі нагадують, що під час карантину бажано не відвідувати людні місця. У місцях де є тісний контакт між людьми існує велика вірогідність передачі інфекції. Навіть якщо ви одягнули медичну маску, - вона вам не допоможе ізолюватися від вірусу - кажуть лікарі. Звичайну медичну маску варто одягати тому, хто заразився респіраторними воробами. Так ви захищаєте інших. Маска є своєрідним бар'єром між хворим та оточуючими. Тому не варто сподіватися, що медична маска допоможе вам не заразитися. Вона лише створює ілюзію захисту. Краще за все по можливості уникати місць скупчення людей.
Задля запобігання поширення коронавірусу, у Тернополі скасували навчання у навчальних закладах та всі масові заходи. Лікарі радять відмовитися від поїздок у громадському транспорті. Хоча їх і дезінфікують, це не виключає контакту людей один з одним. Краще пройтись пішки.
Також варто не забувати про гігієну. Вато частіше мити руки, робити вологе прибирання вдома та на роботі з використанням антисептичних засобів.
Якщо ви відчули симптоми респіраторної хвороби - не варто одразу панікувати - радять медики. Вам потрібно повідомити свого сімейного лікаря. Одразу їхати в лікарню категорично заборонено! Це небезпечно для оточуючих.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Teren Teren
Ростислав Гарасимчук reply Teren Teren
Ольга Яремко
Val Val
Ростислав Гарасимчук reply Val Val
Val Val reply Ростислав Гарасимчук
Ростислав Гарасимчук reply Val Val