Тернополяни долучилися до забігу пам'яті захисника Віктора Пасічника

Тернополяни долучилися до забігу пам'яті захисника Віктора Пасічника

До забігу пам’яті долучилися сотні волонтерів, військових, пересічних тернополян, дітей та навіть були іноземці. Вони наголошують, що Віктор Пасічник житиме вічно у наших серцях, адже завдяки йому ми можемо мріяти та творити у рідній Україні. 


 

Віктор Пасічник із позивним «Ведмідь» родом із Саранчуківської громади. Пішов на війну у 2014 році, коли йому виповнилося 21. Після АТО працював за кордоном, а коли почалося повномасштабне вторгнення, знову взяв зброю до рук. 

Віктор був бійцем 67-ї окремої механізованої бригади Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». У роті вогневої підтримки батальйону імені Тараса Бобанича «Ведмідь» виконував обов’язки кулеметника. Загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині 9 вересня 2024 року. 

Відео дня

Пам'ять живе в діях

Традиційно локацією для спортивного заходу обрали набережну Тернопільського ставу. Учасникам пропонували подолати три відстані: 8,7 км, 2 км, та 300 м. 

– Забіг від 26 жовтня – старт продовження ідей Віктора Пасічника, який загинув на нашу Україну. З юних років він займався спортом, патріотичними таборами, вишколами, був членом національно-патріотичних організацій. Він мотивував людей до розвитку. Ми наголошували учасникам, що цей захід – не про змагання, а про підтримку, про пам’ять. Неважливо, яку дистанцію ви подолаєте, – каже співорганізатор Ромко Задорожний. 

Ідея забігу – створення стипендіальної програми імені Віктора Пасічника, яка буде підтримувати спортивні, благодійні та різноманітні ініціативи, спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді. Тож, дорослі мали задонатити від 800 грн, а ось діти та військові – за бажанням. 

Для того, аби присутні більше дізналися про Віктора Пасічника з позивним «Ведмідь», організатори розклеїли коротку біографію, а також світлини Віктора та його побратимів. Люди розглядають, читають та фотографують на згадку. 

Дорослі стартували першими

О 09.30 люди поступово збиралися на реєстрацію, отримували свої номери та розминалися. На захід прийшли у гарному настрої та усмішками на обличчі. 

Серед присутніх учасників помічаємо й побратима Віталія Шепеля, який долав двокілометрову відстань. З його слів, разом з Віктором Пасічником вони воювали на Київщині, Харківщині, Донеччині. Був позитивною людиною та вірним сином України.

– Віктор Пасічник – неймовірно крутий чоловік, який завжди ділився позитивним настроєм, підтримував своїх побратимів. З ним завжди було легко та надійно. Мені шкода, що російсько-українська війна забирає життя в таких неймовірних людей. Ми маємо пам’ятати, що «Ведмідь» загинув за нас, за Перемогу, за незалежність України, – розповів пан Віталій. 

Під №17 до забігу долучився і Нестор Тернопільський. Він долав відстань – 8,7 км. 

– Забіг пам’яті Віктора Пасічника – чудова можливість провести суботній ранок у колі однодумців, а також віддати шану бійцю, який боровся з російським ворогом, яких захищав нас та Україну. Особисто з ним не знайомий, але мав спільних друзів. Дякуємо йому за все, – каже пан Нестор. 

Підтримати захід пам’яті вирішив і дев’ятирічний Ілля. На набережну прийшов разом з мамою. Зі слів пані Надії, такі заходи важливі, адже українці мають знати про кожного Героя, який захищав нашу Україну від російського ворога.

– Про забіг ми дізналися із соціальних мереж. Син побачив і сказав, що хоче долучитися, а я підтримала його бажання. Ми особисто з Віктором не знайомі, але він – наш Герой, завдяки йому ми продовжуємо жити у Тернополі під українським стягом. Дякуємо його родині за виховання, за патріотизм. Нашим дітям є з кого брати приклад, – переконує пані Надія.

Напередодні старту всі учасники долучилися до хвилини мовчання, а також виконали Державний Гімн України. Першими стартували ті, хто обрав найбільшу дистанцію – 8,7 км, а вже згодом діти та інші дорослі.

Всі учасники отримали медалі та солодкі подарунки від партнерів благодійного забігу. Мама загиблого Віктора Пасічника подякувала всім присутнім за організацію та участь у заході. 

Читайте також:

«Тернопільська Озеряна-2024»: дорослі і діти змагаються задля допомоги ЗСУ

Історія військового хіміка з Тернополя, який заснував виробництво корисної їжі

«Зупинись і вшануй»: у Тернополі перекрили дороги, аби нагадати про загиблих

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up